Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 126 iq az jónak számít?...

126 iq az jónak számít? Mennyire számít az iq egyáltalán?

Figyelt kérdés
126 iq jött ki egy olyan teszten, amit nagyon jónak tituláltak szakértők.:)
2017. jan. 28. 00:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Most vagy azt várod, hogy agyonra legyél dicsérve, hogy milyen okos vagy, vagy nem tudom..DE! Valószínűleg a neten töltöttél ki valamit, amit én személyesen nem ajánlok senkinek. Másik..Ha olyan jó teszt lenne, akkor a végén ki kellene, hogy írja, az értékeket. Vagyis..100 alatt - átlag alatti..És kb 115-tol atlagfelettinek számít..Gondolom ezt már te is tudod régóta..Mivel én ezt már kb általános iskolában tudtam..Javaslom, hogy egy pszichológus mérje meg az IQd, vagy a menzan. Hidd el, más eredményeket fogsz kapni...Vagy esetleg ha neten megtalálod a raven fele progressziv mátrix tesztet, akkor csináld meg azt.
2017. jan. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Csináltass hiteles Mensa tesztet. Én is csináltam egyet a neten és magas eredmény jött ki, ami oké, mert tényleg okos vagyok, de akkor sem hiteles, úgyhogy egyszer mindenképpen meg akarom csinálni a "hivatalos" tesztet.
2017. jan. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem tudom, akinek 126 az iq-ja szerintem nem ide jár megerősítésért. :D Azért valld be beütötted Google-ba mennyi is az a 126 és most k*rvára imádod magad. :(

Én azt imádom a legjobban amikor az ismerőseim ilyen színvonaltalan Fb IQ teszteket töltögetnek, majd megosszák hogy 150-es az IQ-juk.


Én nem írom le hogy nekem mennyi jött ki mensán. :D Miért írja le mindenki, hogy neki mennyi? Nagy az egó. :(

2017. jan. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha szeretnéd lemérem neked.
2017. jan. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy bármennyire is jó lenne, mivel egy valamirevaló IQ teszt nem adja meg ilyen pontosan, hanem pl. úgy hogy 125-130.

[link]

Ennél jobbat nem találsz ingyenesen.

2017. jan. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Remek, és ez a teszt a 7 intelligencia fajtából melyiket mérte?

Gondolom a Logikai-matematikai intelligenciát. Ennek is van még egy rakás altípusa, amiből jellemzően kettőt mérnek.

Tehát az intelligenciádnak egy nagyon kis szeletkéje 126..

2017. jan. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

126-os IQ-val eljuthatnál addig a lépcsőig, hogy ráguglizol, hogy mi számít jónak.

126 elvileg jó, bár nem mindegy, milyen szórású skálán nézzük.

Javaslom, hogy ha tényleg érdekel, jelentkezz Mensa-tesztre. Azt sajnos nem tudom, fizetős-e, viszont megbízható, hivatalos eredményt kapsz.

2017. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tudod használni, akkor 200 is kevés.
2017. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igazándiból több mindenre voltam kíváncsi mint amit a kérdésben leírtam. Egyrészről, hogy mennyire botránkoznak meg az emberek, ami szerintem abból adódik, hogy nem tudják elfogadni ha másnak jó/jobb valami, ha más valaki kiemelkedő valamiben, vagy épp csak náluk jobb, ezért próbálják a lehető legokosabb módon(ki-ki a maga módján) átformálni rosszra, ergo irigykednek.(az nem tesz engem boldogabbá, hogy jobb vagyok valakinél valamiben, mert ezt nem nehéz elérni, de sokaknál pont ez van, csak fordított szituációban, tehát rossznak érzik magukat, ha valaki jobb náluk valamiben, vagy ha már megvan az esély arra, hogy jobb náluk, ezért próbálják a saját szintjükre/maguk alá húzni őket, mert ha őket legyőzik, akkor az a szint fölött lesznek ők a logikájuk szerint(amit amúgy az ego diktál:D), mert hát jobbak, mert legyőzték, de persze csak látszatra, és ezt azért csinálják, mert nem tudják elfogadni saját magukat olyannak, amilyenek, jobbak szeretnének lenni annál, mint akik(akármit is érjenek el), azzal, hogy mindenkit maguk alá utasítanak.:D Azért írtam le ezt, mert ezt éreztem itt is egy kicsit 1-2 válasznál:)) És ez most függetlenül attól, hogy valós-e a kérdésben megfogalmazott információ:D


Én az iqmtól függetlenül imádom magam.


iqnak semmi köze a megerősítéshez szerintem, mert az egy emocionális dolog, tehát érzelmi, nem pedig iq.


Nem biztos hogy nekem nagy az egom, voltaképpen az ismerőseid viselkedéséből következtetsz egy 3 mondatos ismeretlen emberkére. Tudod nem olyan rossz dolog, ha az emberek tudnak egymás jó tulajdonságairól is, pont ezért jó ha azt osztják meg, és nem csak a rosszakról beszélnek.(és ha nem igaz a dolog? Kit csapnak be?:D Miért zavar az, ha magukat becsapják?:D Az ő dolguk:D) Mert szerintem az egy picit frusztrálóbb dolog, hogy emberek csak fikázni tudják egymást, és csak a rosszat meglátni egymásban.;) Csak divat lett irigykedni mindenre ami jobb a saját helyzetünknél.:D


#5ös azon a teszten a maximum jött ki, 125, de köszi a választ:)


Ez nem egy hazai teszt volt, angolul voltak az instrukciók, de egyébként nem volt benne szöveg, csak képek, és a hiányzó elemet kellet kilogikázni, hogy vajon mi lehet, ami azért jó, mert nem igényel lexikális tudást.


Köszi a válaszokat, mindegyik hasznos volt valamilyen szempontból;D

2017. jan. 28. 12:49
 10/14 A kérdező kommentje:

Harmadjára 133 jött ki.


"Inspired by Raven's Advanced Progressive Matrices."

2017. jan. 28. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!