Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki számít "újgazdagnak"? Ezt...

Ki számít "újgazdagnak"? Ezt milyen kategóriába soroljátok?

Figyelt kérdés

Pl azt a 18-19 éves tanulót, aki kb havi 40 ezer Ft zsebpénzt kap otthon ti milyen kategóriába sorolnátok? Valamint, ha még egy tanuló lenne a családban, aki szintén ennyi zsebpénzt kapna a szüleitől, esetleg kicsivel kevesebb, mert még nem töltötte be a 18-at.

(MEGJEGYZÉS: A kérdés NEM provokatív, fiktív kérdésként is el lehet képzelni, csupán csak érdekel ki mit gondol és szeretnék minél több szubjektív véleményt olvasni.)

Válaszokat köszönöm.



2017. jan. 26. 22:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
60%
Az újgazdag távolról sem ezt jelenti.A szüleid a gazdagok,nem te.Ha majd bekerülsz a való életbe,és ugyanúgy fogsz dolgozni,ugyanannyi fizetésért,vagy többért,na akkor leszel újgazdag.Addig míg eltartanak,zsebpénzt adnak,addig gyerek a megnevezésed.
2017. jan. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
55%

Újgazdagnak azokat hívják, akiknek nem messzire visszanyúló a családfájuk, a gazdagságot tekintve. Szóval I-II. vh körül hirtelen robbantotta az egyik nagyszülő a bankot, és onnan indult, vagy most kezdtek el gazdagodni a szülők.


Havi 40.000 Ft zsebpénz, attól függ. Emellett van kajapénz? Milyen kiadása van a gyereknek?


Gazdag gyereknek nevezhetem magam, nálam simán elmegy havi 60-70 csak a kajára. Emellé havi 30 a bulizásra.

Havi 10-15 a benzin, és kapok zsebpénz címszó alatt kb. 20 ezer Ft-ot. Mellette a ruházati dolgokat, külön megkapom.

2017. jan. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
#1 ki mondta, hogy magamrol beszelek?:-) Kozel sem, direkt irtam megjegyzest. De akkor mar irhattam volna azt is, hogy FELMERES. Nyilvan lesz nehany nagyokos aki azonnal ugrik.
2017. jan. 26. 22:14
 4/29 A kérdező kommentje:
Ez a pénz mindekettőnek az iskolai büfére, vagy bármilyen más helyre -ahol ételt lehet venni- van "kiosztva", hogy amíg iskolában vannak addig ebből vásároljanak maguknak. Azon kívül esznek otthon reggelit, ebédet, vacsorát, ha valamire kell külön pénz kapnak, de nem korlátlanul.
2017. jan. 26. 22:18
 5/29 TR75 ***** válasza:
100%

Újgazdag az, aki gyakorlatilag a semmiből gazdagodott meg (nem a szülők segítették, és nem is örökölte a vagyonát a szülőktől). Tehát a gazdag réteghez tartozik, azonban mentalitását tekintve nem az elit tagja (azaz: hivalkodik a zsetonnal, visszaél vele, gőze sincs az etikettről, a viselkedésről, a kultúráról). Általában pejoratív értelemben használják, gyakran a kétes módon, hirtelen meggazdagodó emberekre (pl. huszonéve az olajszőkítés, borpancsolás kapcsán, manapság az ilyen-olyan mutyizások és sógorkomaság meg urambátyámság módszerével) .

Szóval valóban. Az illető csak egy tanuló.

2017. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Különösen #5, hasznos dolgokat írtál le. Ment a zöld.
2017. jan. 26. 22:27
 7/29 anonim ***** válasza:
17%
Ami azt illeti én Bárók leszármazottja vagyok. Nagy Lajos adott nemesi címet a családunknak, mert harcoltunk Nápolynál. Igazi hazafik voltunk. Csak a II. vh. után elvették a vagyonunkat, mivel beköszöntött a kommunizmus. A büszke báró család szaros dzsentri sorsára jutott. De ennek ellenére élvezem a csóró életemet. Ti pedig elkényeztetett burzsujok a gazdagságotokban már annyira unatkoztok, hogy unalmatokban már a szüleitek által kapott havi "vagyont" számolgatjátok. Ennél még a fa52otokkal való gitározás is értelmesebb foglalkozás.
2017. jan. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
#7 ismét leírom, a kérdés nem rólam szól, ezért pontosabb adatokkal nem is tudok szolgálni, amennyit leírtam annyit tudok. De inkább az a szánalmas, hogy egy kérdés ennyire felidegesít, ami akár fiktív is lehet.:-))
2017. jan. 26. 22:31
 9/29 anonim ***** válasza:
10%
Fiktív vagy nem fiktív. Szerintem akkor is gáz, hogy valaki ilyen témákon agyal. Tudod ennél értelmesebben is el lehet tölteni az időt. Nem azt mondom, hogy gitározz a fa52oddal, de nem ártana, ha kezdenél magaddal valamit. Mondjuk művelődjél vagy áldozz fehér lovat Hadúrnak. Szóval tökmindegy csak ne ilyennel vagy ilyenhez hasonlóval töltsd az idődet. De nem az a bajom, hogy ezzel töltöd az idődet, hanem az, hogy ezt MEG OSZTOD. Vagyok olyan fontos tagja az emberiségnek, hogy nyugodtan kifejtsem eme álláspontomat.
2017. jan. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
#9 en meg vagyok olyan fontos tagja az emberisegnek, hogy azt kerdezzek meg amit akarok.:) Es ne toled kelljen mar engedelyt kerni, ha nem tetszik a kerdes minek valaszolod meg? Tovabb megyek, MINEK kattintasz ra? Nem hiszem, hogy barki is kotelezett volna ra.
2017. jan. 26. 22:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!