Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is észrevettétek, hogy a...

Ti is észrevettétek, hogy a falusi emberek nem szeretik annyira a macskákat, mint a kutyákat?

Figyelt kérdés
Sok falusi embertől azt hallottam,hogy szerintük a macska az egy élősködő,még a kutya "őrzi a házat".
2017. jan. 28. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Abszolút! Apám szerint a macskának, vagy a kistestű kutyának semmi haszna. Én imádom őket. Amúgy pedig a macskánk gyakran fog egeret, és leteszi a bejárati ajtó elé :D mi ez, ha nem haszon?
2017. jan. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
A kutyákat sem szeretik jobban, csak nagyobb hasznukat veszik. Amint egy elpusztul, jön a következő, aki őrzi a házat, és ennyi.Természetesen van kivétel itt is, de én ezt tapasztaltam.
2017. jan. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 holnaptegnapja ***** válasza:
100%

Inkább azt mondanám, nem ajnározzák őket annyira.

Mert a falusiak a háziállatokat nem úgy tekintik, mint az öltöztethető és fésülgetni való barbibabit és slussz.

Vagy csak érzelmi kapcsolatként.


Hanem a gazdaság ugyan olyan részének, mint a tehén, vagy a coca, tyúk, stb.

És persze szerethetik is őket, csak Ők másként, és másként is jön le a városi ember szemével nézve.


Mert a városi ember és a falusi, más-más életmódúak.

Szerintem ezért mindegyikül ahhoz az életformához igazítja az élőlényeit amiben a megszokott környezetében a legoptimálisabb.

Az állatok nagyrészt képesek alkalmazkodni.

Ha a falusi ember helyet cserélne a városival, épp úgy alkalmazkodni kellene a környezetéhez és ehhez képest tartaná az állatkáit is.

2017. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy az emberek nagy többsége inkább a kutyákat tolerálja.
2017. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jó,de a kutya és a macska ma már abszolút nem haszonállat.


Én eleve nem szeretem azt a gondolkodást,hogy csak azt szeretem,amiből haszon van.

2017. jan. 28. 23:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

a kutya meg a macska semmiképp sem haszonállat még falun sem. kevered a fogalmakat: haszonállat az, amit megeszel vagy azért tartasz, hogy élelmet biztosítson neked (tej, tojás stb.)

a kutya és a macska max. hasznos házőrzés és egérfogás szempontjából. ez még nem jelenti azt, hogy nem is szeretik őket, max. tényleg nem tutujgatják agyon.

sőt, még létezik olyan is h munkakutya.

2017. jan. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én nem nagyon szimpatizálok ezekkel a dolgokkal,amíg valakit addig szeretnek csak,még haszon van belőle.
2017. jan. 29. 17:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak, hogy ez esetben nem valakiről van szó.
2017. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Miért a kutya és a macska az valami?:)


A tárgyakra szokták használni a "valami" kifejezést.


Nekem a macskáim valakik,sosem használnám rájuk még azt sem,hogy "a macska",hanem mindig a nevükön utalok rájuk.

2017. jan. 29. 17:53
 10/12 anonim ***** válasza:

"valakit addig szeretnek csak,még haszon van belőle"

tetszik, nem tetszik, akármennyire is szereted őket, attól nem lesznek valakik.

nem mellesleg valaki vagy szereti az állatokat, vagy nem. ha nem szereti őket, addig sem szereti míg hogy téged idézzelek haszna van belőlük, max. eteti őket, mert vannak.

az meg, hogy pl. a kutya van ahol "dolgozik" nem jelent egyet azzal, hogy nem szeretik. vannak ugyebár őrző-védő kutyák, pásztorkutyák például, akik ténylegesen segítik az embert a munkájukban. vannak a segítő, vakvezető kutyák, akik megkönnyítik a rászorulók életét. szerinted őket nem szeretik, főleg ha szinte éjjel-nappal együtt vannak a gazdájukkal? nemcsak h szeretik őket, de meg is becsülik. igen, az után is, hogy esetleg már megöregedtek és csak vannak.

mint a macskák :)))

2017. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!