Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek jó vagy rossz,...

Szerintetek jó vagy rossz, hogy 11 éves létemre ilyen komoly vagyok? Bővebben itt:

Figyelt kérdés
Az osztálytársaim szerint túl komoly vagyok, és ha egy egyszerű téma merül fel, azt túlkomplikálom. A tanáraim és a szüleim szerint viszont büszkének kell lennem magamra, hogy ilyen "értelmes és okos kislány" vagyok. Emellett a témához hozzátartozik, hogy én már most elhatároztam, hogy pszichológiai pályára szeretnék menni, ami eléggé komoly dolog, rengeteg tanulás, stb... Nektek mi a véleményetek?

2017. jan. 29. 12:34
1 2
 1/11 Mindenjó válasza:
13%

Szia!

Odikaa :)

Te nem is vagy komoly szerintem. Amúgy meg neked nem pszihológusnak kéne menned hanem gyümölcsnek a jogobellában.

2017. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez jó dolog
2017. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Én is pszichológiai pályát választottam, szerintem nagyon jó dolog ha már most ilyeneken gondolkodsz.

Valakik még középiskola végére se tudják mit akarnak kezdeni magukkal.

2017. jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Hűha. Ezt a kérdést a nagyszerű helyesírás és fogalmazás miatt (amilyen szintre a felnőttek fele nem képes) megkérdőjelezném, hogy valódi-e, de ha igen, akkor le a kalappal. Ne állj be a tömegbe, belőled még lehet valami, és ha így folytatod lesz is. ^^
2017. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Megnyugtatlak, nem vagy különleges. :D
2017. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kiskamasz korban sokan ilyenek, elmelkednek a felnottsegukrol es ugyvedek meg orvosok akarnak lenni, hugom ennyi idosen valoperes ugyvednek "keszult" :)

Ez nagyon aranyos, talan ha jol tanulsz es megmarad ez akkor igy lesz de az is teljesennormalis ha egy ev mulva mar stewardess akarsz lenni. Meg minden belefer, komolyan veszed magad mint a korosztalyod nagy resze, ez nem baj, ha nem vagy tole nagykepu.

2017. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak te fogsz szívni. Én is mindig kivülállónak éreztem magam, mert idegesített, hogy gyerekesek voltak a barátaim. Bár szerencsére mára már egész érettek lettek a kortársaim. Ja, és nem akarlak letörni, de a pszichológia nagy felkapott lett mostanában és nem is egy nagy dolog elvégezni. :/ De ha megfogadsz egy jótanácsot, akkor nem hallgatsz mások véleményére és boldog leszel. :)
2017. jan. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon-nagyon köszönöm a választ :) Nagyon meglepődtem, hogy ennyi ember válaszolt, ráadásul értelmesen. :)
2017. jan. 29. 13:47
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A következő 7 évben sokat fog még változni az, hogy mi is akarsz lenni, most még nem látod annyira át a szakmákat teljes ízükben, ezzel nem lebeszélni akarlak erről, csak ne vegyél rá mérget, hogy 7 év múlva is ezt fogod választani.
2017. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Nos, én azt kell mondjam, hogy részben egyet is értek, meg nem is az előttem szólókkal!

A fiatal korban történő döntéshozás nem minden esetben gyermeki. Az én általános iskolai osztályomban mindenki eldöntötte 4. osztály előtt, hogy mi akar lenni. Meg is tartottuk.

Én 2. osztályban 8 évesen döntöttem a pszichológia mellett. Egy nagyon jó ismerősöm pszichológus. Ő magántanítványként tanít engem 8 éves korom óta a mai napig.


A legrosszabb kifogás, hogy "Majd ahogy az élet hozza"! Nem. Az csak a gyenge emberek ismérve, hogy külső behatásokra elkanyarodnak az eredeti terveiktől. (Ez alól értelemszerűen kivételt képeznek a ténylegesen erős behatások, mint hirtelen szociális helyzetváltozás, stb.)


Valaki írta azt is, hogy a pszichológia mostanában divat lett és könnyű elvégezni. Ez így is van, aláírom! Azt viszont elfelejtitek, hogy hiába van minden sarkon 10 pszichológus, hogyha csak minden harmadik sarkon van 1 igazán jó.


Szóval Kérdező, hogy konkrét választ is adjak:

Ha csak az az indok, hogy: "Szeretnék emberekkel foglalkozni", "Szeretnék másokon segíteni", "Szeretném az embereket jobbá tenni" és egyéb ilyen sületlen maszlagok, akkor rossz, és inkább ne ezt a pályát válaszd! Orvosira jó, Pszichológiára nem!

Ha azt mondod, hogy: "Szeretném megtudni mi zajlik a beteg emberek agyában", "Hogyan működik az elme" és egyéb pszichológia-orientált kijelentések/kérdések, akkor jó és esélyes lehet a dolog!

El kell dönteni, hogy az emberek, vagy a pszichológia érdekel. A fontos az, hogy meg tudd különböztetni ezt a két irányt (ami egyébként elég nehéz).


19/F

2017. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!