Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki, aki sokat posztol...

Mindenki, aki sokat posztol Facebookra apróságokat, az szükségszerűen magányos?

Figyelt kérdés

Azért írtam, hogy apróságokat, hogy ne ilyenekre gondoljatok, hogy épp most nyert meg egy versenyt, vagy nyelvvizsgázott, mert én elhiszem, hogy ez valakinek tök nagy eredmény, szerintem ez oké. De aki ilyeneket tesz ki, hogy mit evett/főzött, hogy lemerült a telefonja aksija (most láttam ezt, ez ihlette a kérdést), hogy melyik filmet nézi, vagy van, aki nézi az X Faktort meg ilyeneket, és élőben közvetíti facebookon, meg folyamatosan írja a véleményét, hogy egyetért-e ezzel stb.


Tudom, sok a facebookos kérdés, nem is kötekedésből írom, én is használom, nem vagyok ellene. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy mindig azt mondják, hogy ezek az emberek unatkoznak meg magányosak. De biztos, hogy más oka nem lehet? Mert sok olyan ember van köztük, akiből nem nézném ki, meg hát ilyen nagy számban magányosak az emberek?


2017. jan. 29. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem.
2017. jan. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Dehogy magányosak, csak dicsekedni akarnak a tökéletes életükkel. Persze ezek az emberek belük rohadnak, de megtartják azt a látszatott, hogy minden király. Fészbuk függök, álatlában a tinik csinálják..

én így vettem észre :)

2017. jan. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Mert egy kicsi ő is "sztárnak" érezheti magát hogy nem tudom mennyi embernek kirakja az élete jelentéktelen történéseit.
2017. jan. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem feltétlen magányosok, inkább szerintem csak elégedetlenek magukkal. Ezért kompenzálásként a neten meg akarják mutatni, hogy nekik mennyire király életük van. Ezzel nyugtatják a lelküket, gondolom én.
2017. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:
84%

Szerintem ehhez nem kell sem magányosnak, sem elégedetlennek lenni.


Inkább annak függvénye, ki mennyire szeret középpontban lenni, ki mennyire akar feltűnősködni. Aki igazán magányos, az előbb utóbb úgyis megunja mert nem lesz akit érdekel.

2017. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Elég változatos vélemények jöttek, jöhetnek még.
2017. jan. 30. 19:30
 7/11 anonim ***** válasza:

"a neten meg akarják mutatni, hogy nekik mennyire király életük van."


Nem értem ezt a felfogást:)) Miért tűnne attól királynak vagy népszerűnek valaki, ha kiposztolja hogy mit evett? Szerintem ezt senki sem hiszi királynak, még az sem, aki kiposztolja.

Én inkább olyan facebookfüggőt is ismertem, akik a "szar életükről" posztolnak szomorú dalszövegeket, meg hasonlókat. Nem hiszem, hogy ezt is felvágásból tennék:)


"Azért írtam, hogy apróságokat, hogy ne ilyenekre gondoljatok, hogy épp most nyert meg egy versenyt, vagy nyelvvizsgázott, "

Mi az összefüggés a nyelvvizsga/versenyek és a magány között? Én nem látok túl sokat, egy tanult, saját foglalkozásában eltökélt ember nem lehet magányos?(tudok rá példát) Vagy embertömegek társaságban nem folytathatnak együtt értelmetlen tevékenységeket? (erre is tudok példát) Leghamarabb erről egy olyan videó jutott eszembe, ahol egy kajádában 3-an evés fotózzák a kajájukat, de az egyikre előbb zavarbaejtően ránéznek "hogy merészelt neki fogni az evésnek, anélkül, hogy lefotózta volna", így kénytelen ő is a kameráját elővenni:)) Ez a videó példaként találó, de természetesen sok hasonlót tapasztalni közvetlenül élőben.

2017. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lehetnek azok is magányosak, de azzal eldicsekedtünk FB előtt is. Szülinapokat, ballagásokat fb előtt is fotóztunk, kaját nem.
2017. febr. 4. 22:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam hogy attól tűnnek királynak vagy népszerűnek mert figyelmet kapnak. És tök mindegy mit posztolnak, legyen az egy kaja vagy egy buta idézet, ha megoszthatnak valamit attól királynak érzik magukat mert tudják hogy mind a 800 ismerősük hírt kap róluk. Ennyi. Szerintem ez szánalmas.
2017. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam*
2017. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!