Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket zavar amikor valaki...

Titeket zavar amikor valaki bekapcsolódik egy párbeszédbe?

Figyelt kérdés

Mármint valakivel beszélgetsz pl a vonaton és egy vadidegen embernek akivel egy helyen ültök eszébe jut valami arról amit beszélgettetek és bekapcsolódik a beszélgetésbe.


Engem borzasztóan tud zavarni. Pl ha a munkahelyen vagyok, akkor nem, ha olyan csatlakozik be, akivel egy irodában dolgozok vagy máshonnan (pl közös tréning) ismerem, de a sosem láttam és nem ismerem emberek nem értem miért szólnak közbe. Én is sokszor vállok fültanújává egy beszélgetésnek amikor egyedül vagyok, mégsem szólok közbe.


Ti hogy vagytok ezzel? Titeket zavar ha egy idegen belefolyik a beszélgetésbe?



2017. jan. 29. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó beszélgetőpartner és értelmes egyáltalán nem zavar.
2017. jan. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Helyzettől függ, többnyire zavarónak érzem (részben azért, mert a könnyen bekapcsolódók egy része hajlamos nem észrevenni magát). De például munkahelyen, a kiskonyhában én is be szoktam kapcsolódni "más irodában dolgozók" beszélgetéseibe.


Minden társas helyzet más és más. Észlelni kell, mennyire nyitott a téma és mennyire nyitottak a résztvevők. Ha nem azok, akkor nem erőltetni a csatlakozást, vagy ha úgy adódik, kiszállni a beszélgetésből.

2017. jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyilvános helyen, mások füle hallatára nem beszélgetek olyasmit, ami nem publikus.

Ha viszont általánosságokat tárgyalgatok, miért ne szólhatna hozzá a szembeülő? Engem nem zavar.

Az értelmes embereket szeretem, a hülyékkel elnéző vagyok.

Emiatt aztán nincs is olyan problémám, hogy a magány gyötörne. :)

2017. jan. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!