Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha odamegy hozzátok egy ember...

Akoos kérdése:

Ha odamegy hozzátok egy ember az utcán pénzt kérni kajára, akkor ti mit csináltok?

Figyelt kérdés

2017. jan. 31. 19:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Naív vagyok, úgyhogy szoktam néha adni, bár igyekszek leszokni róla. Sajnos a pénz java nem kajára megy...
2017. jan. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem hordok magamnál pénzt, kisvárosba élek itt nem nagyon vannak hajléktalanok meg kéregetők, vásárolni meg általában nem Budapestre megyek. Itt be is zárult a kör, általában vagy megmondom tömören, hogy nincs nálam vagy nem veszem figyelembe ha rosszabb kedvemben vagyok.
2017. jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elhajtom, vagy ha jobb passzban vagyok, felajánlom, hogy veszek neki valamit. Ezzel eddig nem sokan éltek. :)
2017. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
"Nem adok."
2017. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hmm... szóval nagyon megoszlanak a vélemények. Nekem mindig lelkiismeretfurdalasom van, miután nem adok nekik, mert biztos van köztül, aki tényleg éhes, de akkor ne úgy jöjjön oda, hogy pénzt adjak, hanem hogy vegyek neki ételt.
2017. jan. 31. 20:13
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Elvagom a torkat es a veraldozataval megidezem a pokol valamelyik gonosz entitasat erre a letsikra.


Altalaban bevalik es nem kernek tobbet.

2017. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Általában van egy kis apró a zsebembe, és azt odaadom. Ha tényleg kaját akar venni, az pár zsömlére elég.
2017. jan. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen napom volt, és mennyi van nálam.

Ha jó napom volt és megtehetem akkor adok. De sokszor van hogy hónap végén nekem is rendesen spórolnom kell hogy kihúzzam. Egy fizetésből élünk, és nem engedhetjük meg a luxust.

2017. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte, amikor még naiv voltam, adtam. Aztán rájöttem, hogy ugyanazokat a szövegeket (legalábbis egy kaptafára "gyártott" szövegeket) adnak elő, azaz hülyére vesznek. Onnantól kezdve meg sem hallgatom, ha közeledik egy felém. Meg sem állok, simán továbbmegyek.


Talán, ha látnám, hogy tényleg bajban van stb., megsajnálnám, de ezt a gyomrom nem tudja bevenni, hogy kamu szövegekkel leszólítják az embereket.


Vonaton volt olyan évekkel ezelőtt, amikor még rendszeresen utaztam, hogy egy egyén sorra járta a fülkéket, beült az emberek mellé (WTF??) és elkezdett kéregetni. Na, ezt én annyira arrogáns és indiszkrét dolognak tartom, hogy egyből elzavartam durván a francba. Még ő volt megsértődve. Pedig állítom, hogy jegye sem volt a vonatra... Én pedig nem azért veszem meg drágán a vonatjegyet, hogy a nyugodt utazásomat ilyenek zavarják meg a zaklatásukkal.


És egyébként is közterületen bűncselekmény pénzt kéregetni.


Szóval lehet akárhogy csűrni-csavarni, nem adok senkinek és kész.

2017. jan. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát én "sajnos" nagyon szeretek segíteni másoknak... De van egy határ.

Az egyik bolt előterében szokott állni egy férfi aki kinyitja az embereknek az ajtót és mondja, hogy éhes. Egyszer kétszer megszólított engem is és vettem is neki kaját még akkor is ha nem tudtam megvenni magamnak azt amit akartam. Pár zsemlét vettem neki megy egy kis szalámit, aztán megköszönte. Most meg már olyan, hogy megveregeti a vállamat és ha meglát az út túloldalán már integet, hogy menjek. Szegény egyébként elég buta mert beszélni is alig tud, de nem gondolnám, hogy fogyatékos. Csak nagyon tanulatlan lehet. Abban sem vagyok biztos, hogy hajléktalan. Rajta kívül még nem sokszor találkoztam szerencsére ilyen emberekkel de ha úgy látom, hogy kell akkor segítek.

2017. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!