Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne félretenni a...

Hogyan lehetne félretenni a büszkeséget?

Figyelt kérdés
Pl. sok régi baráttal valamiért megszakadt a kapcsolat, és én úgy érzem, nem én hibáztam, és persze csak azért sem keresném őket soha. Van persze olyan, aki tényleg nagyon hiányzik is, de büszkeség miatt csak azért se keresném soha többé. Hogyan lehet ezt félretenni, egyáltalán érdemes e, mit gondoltok? Az a helyzet, hogy nagyon büszke egy ember vagyok, és ha úgy érzem, hogy valaki hibázott, nem keres, akkor én sem őt, az biztos. De talán jó lenne ezt leküzdeni. Magam sem tudom. 26F
2017. febr. 1. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
En is ilyen vagyok és nem is akarom leküzdeni.Nálam egy a bibi,hogy eddig is én tettem azért,hogy akár a családi kapcsolat vagy akár a baráti kapcsolat fent maradjon.Ha ez büszkeség,akkor igen legyen büszkeség, és igen büszke leszek magamra,ha nem fogom õket továbbra sem keresni, ha keresnek beszélek velük,ha nem akkor annyi!
2017. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki olyan fontos lesz az életedben, érte félre fogod tenni. Én is így változtam meg, eleinte mindig rosszat okoztam a másiknak, aztán jött Ő, bántottam sajnos, de kitartott mellettem, és egyre jobban felengedtem.
2017. febr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"rosszat okoztam"


De a kérdezõ irta,hogy nem õ hibázott!

2017. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem is büszkeség motivál téged, hanem valamiért begözölsz (nem is biztos, hogy jogosan, vagy okkal!!!!) de nem vallod be még magadnak sem, csak félsz, hogy ha megbeszélnétek a dolgokat kiderülne milyen is vagy valojában?
2017. febr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem kell megváltozni. De ha annyira fére akarod tenni csak is olyan emberekért tedd meg akik megérdemlik és akik megérdemlik ott majd a szíved súg és ne tartsd vissza magad de ha nem te voltál a hibás minek is gyoznéd le? Én nem vagyok ilyen, hogy a büszkeségem miatt de ha nem én vagyok a hibás majd keres ha akar jó hogy nem én futók olyan után aki öszeveszet velem a semmin max a szüleim kivételek meg testvérem,
2017. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tévedtél a megítélésükben, mert nem ismered a teljes képet.

Egy-két udvariassági kör nem árthat ennek a kiderítésére.:)

2017. febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaziból a hiba ott van, hogy eljutsz odáig, hogy nem beszélsz vele, ha nem kér bocsánatot. Nem 10 éves vagy, és láthatóan te (is) szenvedsz tőle. Nyilván nem egy-egy ilyen esetről beszélünk, úgyhogy azt teheted, hogy a következő alkalommal felnőtt módon megbeszéled vele, hogy mi esett rosszul. A hozzáállásoddal te is hibáztál ugyan úgy, mint ő. Kérj bocsánatot, hogy hülye voltál mert nem beszéltél vele és kezdjétek tiszta lappal.
2017. febr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es. Persze, még én kérek bocsánatot, amiért nem beszéltem vele, ez jó! :D Ha nagyon akarná, belátná, hogy hibázott, és keresne. Ez a véleményem. Nonszensz, hogy én kérjek még bocsánatot. Nem is értelek.
2017. febr. 1. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!