Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Előfordulhat, hogy idősebb...

Előfordulhat, hogy idősebb koromra én is krónikus gyűjtögetővé válok?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy elég zűrös családom volt gyerekkoromban. Anyám nem sokat foglalkozott velem, emellett elmezavarral, kényszer-betegséggel és mániás depresszióval küzdött. Apám pedig egy nárcisztikus, egoista, szociopata ember volt. Apám sokat vert és terrorizált (nem állt távol tőle az agresszió és az alkoholizálás). Anyám krónikus gyűjtögető volt, sajnos ez a helyzet apámnál is fennállt valamilyen szinten. Anyámnál mindig irdatlan mocsok és kupleráj volt, apámnál dettó. Minden ócska kacatot felhalmoztak (a ruháktól kezdve, a romlott ételeken keresztül a mindenféle lomokig).

Én viszont világéletemben undorodtam ettől, mert én jobban szerettem a rendet és a tisztaságot. Viszont egy időben nálam is előfordult hogy gyűjtöttem a régen tönkrement, vagy kinőtt ruhákat a ruhásszekrényemben. A volt barátnőmnek volt köszönhető, hogy minden felesleges ruhadarabtól megszabadultam. Addig fel sem merült bennem, hogy esetleg én is gyűjtögető vagyok.

Most viszont a papírokat gyűjtöm (mindenféle és fajta papírt, amire föl van írva valami, mert azt gondolom hogy kelleni fog esetleg valamikor). Attól félek hogy idősebb koromra ez el fog fajulni és én is olyan gyűjtögető leszek, mint a szüleim vagy a többi hasonló ember. Főleg azért, mert egyik szülőm sem ismertetett meg a "szeretet" fogalmával és tudom hogy a gyűjtögetőknél ennek a dolognak a hiánya és/vagy egyéb trauma eredményezi a gyűjtögetést.


2017. febr. 3. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Szervusz! Nemedet, korodat nem irtad,bár a "barátnőm" arra enged következtetni hogy férfi vagy. Nos,amiket leirtál... Ez a papírra felírt szöveg gyűjtése egyértelműen nem normális dolog,teljesen alaptalan.


Én nem vagyok szakértő, de én műszaki cikket gyűjtöttem h egyszer majd jó lesz donornak stb. Itt néhány monitor,tápegység, rádió, ipari elektronika ról volt szó. Igazán nem volt sok! Megjegyezném; elég sokmindent meg is javítottam, a legkülönfélébb cuccok közül is, amit semmilyen szerviz nem javít. (neve nincs gyártó,vagy nem érné meg foglalkozni vele)


Most már nem gyűjtök. Azon az állásponton vagyok hogy amit az elmúlt 2 évben nem vettem elő, az olyan,mintha nem is lenne. Szóval nincs rá szükségem,megválok tőle.


Mindig gondolj erre!!! Különben elég egyszer elkerülnöd munkanélkülire,és elindulsz a lejtőn!


Aztán pár éve lassan megváltoztak.

2017. febr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Helyesbítek: Megtartok/hazaviszek ezt-azt, amiben látok értéket. De utána hamar meg is válok tőle.
2017. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

# 1

26 vagyok és férfi. Jelenleg elég lecsúszott életmódot folytatok, mivel utálom az életemet és nincsenek céljaim sem. Emellett alkoholfüggő is vagyok, önbizalmam 0, ambícióim szintén és utálom a világot, amiben élek. Tehát én jelenleg úgy ítélem meg hogy minden esélyem megvan rá hogy ugyanolyanná váljak, mint a szüleim.

Egyébként a fentieket leszámítva én is gyűjtögetek hozzád hasonlóan, de csakis olyan dolgokat, amik valós (pénzben kifejezhető) értéket képviselnek. Szeretem gyűjteni a régi pénzeket, a különféle ásványokat, a miniatűr modelleket és a retro ill. az újabb eredeti Nintendo játékokat (továbbá minden ilyen holmit, ami ritka és nehezen beszerezhető).

Viszont ettől még megvan az esély arra, hogy idősebb koromra én is a kukából fogok guberálni és hazavinni mindenféle kacatot (ahogy általában az ilyen emberek szokták).

2017. febr. 3. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!