Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon sok filmben felmerült...

Nagyon sok filmben felmerült a következtetés tudomány, és ez nekem nagyon bejön, van-e valami olyan könyv/weboldal amin le van írva hogy mire miből lehet következtetni?

Figyelt kérdés

Szívesen bevágok egy könyvet, tudom hogy ez logika de nekem nem jönnek olyan dolgok mint pld:hogy van gyereke/ilyesmi.

T


2017. febr. 4. 23:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez csak logika, és hatalmas szintű műveltség és tapasztalat kérdése, kikövetkeztetni hogy valamiből milyen valószínűséggel következik valami más.


Egyszerű példa, de például ha látsz egy embert mozdulatlan, meredt tekintettel, fehér bottal sétálni, abból egyértelműen következtetsz arra hogy az illető vak, pedig nem tudod hogy az.

Nyilván minél több ismereted van a világról a legapróbb részletekig, annál könnyebben látod át hogy miből mi következik.

2017. febr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az alapja a megfigyelés. Jeleket keresnek, amikből következtetéseket vonnak le. Ha a jeleket nem ismerik fel, megette a fene.
2017. febr. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!