Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetséges, hogy...

Hogyan lehetséges, hogy ennyire ellentétes énjeim vannak? Spiritualitás vs. Tudomány.

Figyelt kérdés

Imádok rajzolni. Egészen kicsi korom óta, azóta rajzolok, mióta megtanultam ülni. Annyira lenyugtat, kikapcsol, szinte nem is figyelek a rajzra, az jön magától, csak gondolkodok.

Ez az énem szereti a spirituális dolgokat. Szeret meditálni, álomnaplót ír, és fejtegeti az álmait, gyakorolja a tudatos álmodást, hisz a reinkarnációban, és érdekli az előző élete. Azt hiszi, hogy valamilyen módon közelebb van a túlvilághoz, és lát, hall bizonyos nem e világi dolgokat.


A másik énem szinte az előző ellentéte. Logikusan gondolkodik, a tudomány segítségével próbálja megérteni az Univerzumot. Agnosztikus, nem gondolja, hogy foglalkoznia kéne a fizikai világon túl lévő dolgokkal, hiszen úgysem tudja ideátról bizonyítani vagy cáfolni a létezését. Egyszer meg úgyis megtudja az igazat. Paranoid skizofréniára gyanakszik, nem pedig túlvilági jelenségekre.


Mostanában inkább a második énem az uralkodó, régebben sokkal erősebb volt az első, akkor csak néha-néha jutott felszínre a második.


Két nagyon ellentétes intelligenciatípusom van (+nagyon jó ön- és emberismerő vagyok, de ez mint a két énemmel összefér), és úgy érzem, ha nem választom valamelyiket, mindkettőt elpazarlom. Nem tudnék annyit foglalkozni velük, amennyit szeretnék. Vagy valahogy össze tudnám fésülni a kettőt? Ha pedig nem... mi alapján válasszak?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 27. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ettől nem feltétlen vagy paranoid skizofrén szerintem. Ugyanis semmilyen ember nem sorolható be konkrét 1-1 kategóriába, mivel sokszínűek vagyunk. Teszem azt, én például reál tantárgyat tanulok az egyetemen, miközben túlnyomó többségben humán beállítottságú vagyok és eléggé intuitív vagyok mellette, férfi létemre. Most akkor én is megkérdezhetném, hogy normális-e, hogy az egyik "énem" humán beállítottságú, míg a másik pedig "reál" beállítottságú :D Szerintem akkor lennél skizofrén, hogyha ezeknek a "éneknek" neveket adnál, beszélgetnél a másikkal, stb...Jó, nyilván ez már a "kifejlett" probléma, a skizofréniára utaló jeleket nem ismerem, tehát az sincsen kizárva, amit írtál, de szerintem nem valószínű, hogy az lennél.
2016. jún. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hallani és látni nem e világi dolgokat beteges. Gyakorolni a tudatos álmodást sem jó.


Én azt veszem észre menekül az éned a valóság elől. Biztos valami rossz ingerek értek/érnek. A tudatos éned meg ez ellen próbál küzdeni, hogy nem kellene kifutnod teljesen a valóságból, mert a szellemi válsághoz vezet. Szóval ez az éned a gyógyulást várná tőled: hogy jól tudd magad érezni a való életben is és boldogan élhess...

2016. jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A paranoid skizofréniát nem ezért írtam.

Szoktam hallani és látni bizonyos dolgokat. Az egyik énem szerint ezek a dolgok a túlvilágról valóak, a másik szerint viszont csak beképzelem őket.

2016. jún. 27. 10:49
 4/8 A kérdező kommentje:

Az előző kommentem az egyesnek szólt. Köszönöm mindkét választ.

Harmadik: talán igazad van.

2016. jún. 27. 10:51
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Meh... nem tudom, velem a tudatos álmodás megtörtént, mielőtt tudtam volna, mi az.


De a túlvilágos maszlag már sok. A normális éned nem röhög ezen hangosan fel?

2016. jún. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ajánlom megnézni. Magyar nyelvű felirat is kérhető rá:


[link]


Amúgy nincs ezzel semmi baj, amíg a "helyén kezeled". Én mikor érzelmileg megborultam elég sokat forogtam ezoterikus közegben. Nagyon sokat tanultam ott magamról és tudom, hogy szükség volt rá. Amit kellett beépítettem a mindennapjaimba és ha gond lenne tudnám kihez-mihez forduljak, de nem használom a mindennapokban. Mostanában tört rám, hogy -bár jóval kifutottam az egyetemista korból- elvégezném a pszichológia szakot. Ebben használható mindkettő. Esetleg egy életmód vagy életvezetési tanácsadó vagy hasonló szakterületen lehet még a kétféle érdeklődést kihasználni. Ha ez a terület nem tetszik akkor azt mondom: válaszd bármelyiket. Dolgozhatsz az ezotériában és lehet hobbid a másik "világból", vagy fordítva. Szétszedni magad úgysem tudod és valószínűleg nem fogod elfelejteni teljesen az egyiket a másik miatt. Azt mondják, az ember bárhogy is dönt és nem tévedett nagyot akkor pár év múlva kitalálja önmagának, hogy miért is volt ez a döntés jobb, mintha a másikat választotta volna :D

2016. jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%

"Spiritualitás vs. Tudomány"

Eddig olvastam.

Ez olyan mint leírni, fizika vs kémia.

E 2 ugyan az csak más szinteket néz. Minden tudomány spiritualizmusban van. Spiritualizmust fizika nyelvén magyarázod, ahogy fizikának magas szintjén is spiritualizmust nem csak érintő, de teljesen spiritualizmusban lévő dolgok is vannak.

Ha kérdésed van, írj rám.

2016. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. jún. 27. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!