Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az előbb olvastam: "Ukrajnárol...

Az előbb olvastam: "Ukrajnárol az a hír járja, hogy ha pénzes pasit látnak akkor egyből rárepülnek, túl nagy a szegénység". Ez tényleg (úgy ahogy) igaz?

Figyelt kérdés
Nem vagyok "pénzes" (sajnos), de el kezdett érdekelni a dolog. Mármint tényleg ennyire sz@r Kárpátalján (meg az egész országban) a helyzet?

2017. febr. 6. 20:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Meg úgy egyáltalán...


Olyan irgalmatlanul tág fogalom az, hogy "pénzes".


Mi számít nekik már vagyon(os)nak?


Mekkora pénzösszeg, mekkora havibér, vagy egyösszegben mennyi? Rámondhatnánk egy "csak" tíz-húsz milló forint felett csücsülő emberre is már, hogy "vagyonos".


De valakinek csak havi fél/egy milliótól válik tehetőssé egy ipse.

2017. febr. 6. 20:47
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Nézd, Ukrajnában nincs igazán középréteg. Ott vagy nagyon gazdag valaki, vagy nagyon szegény és kitalálhatod, hogy inkább utóbbiakból van több. Ott még fele akkora középréteg sincs, mint Magyarországon. A legtöbb lánynak nincsenek olyan lehetőségei mint itt Magyarországon, ha pl tanulni akar főiskolán vagy egyetemen, pláne ha szegényebb caladból származik. Ott igazából 3 lehetőség van ha normálnál jobb életszínvonalon akar élni; vagy elmegy prostinak külföldre, vagy elmegy dolgozni külföldre rendes munkát vállal és lassan halad előre, vagy gazdag férfihoz megy feleségül. Aki marad Ukrajnában és ott vállal munkát, nem keres sokat, ráadásul a körülmények is sok helyen elég rosszak. Már rég voltam otthon, de legutóbb 2013-ban, egy 50 000 fős városban még mindig ott tartunk, hogy nincs meleg víz, csak reggel és este. (Távolsági fűtéses ház) De pl sok falvacskákban, arra Raho, Solotvino még nagyon sok helyen beton út sincs, a lépcsőházakban döngölt föld van, nincs közvilágítás, mert nincs pénze az Önkormányzatnak fizetni. Ezt vagy megszokod és beletörődsz, vagy élsz a lehetőséggel és első adandó alkalommal lelépsz, ha van rá lehetőség. Igen, a lányok többsége rárepülnek a pénzes férfiakra, de pl moldáv vagy román lányok ugyanígy csinálják, sőt sok orosz lányok is.
2017. febr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen ez igaz. Undorító de tényleg így van. Egyik nagyon jó barátom szívta meg emiatt.
2017. febr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Első, ez az ötvenezres városban alig van meleg víz, (kiváltképp a XXI. században) tényleg durva! A közvilágítás (hiánya) meg a ráadás...


Azt hogy magyarázod, hogy ezek után (ha az ember a VK-n kicsit is szétnéz) szinte minden lány Magyarországiak számára is irigyelhető ruhakölteményekben pompázik mégis?


Meg Romániában is ezt csinálják a lányok??? Pillanat, várjunk, romániai román, vagy erdélyi magyar (székely, kalotaszegi, stb.) lányokról beszétél?

2017. febr. 6. 21:25
 5/16 A kérdező kommentje:

Mi számít egyáltalán ezen (ukrajnai, romániai) lányoknak már elég jónak?


Például már ez az átlagos milliő is:


[link]


Vagy csak ez a több tíz milliós kategória:


[link]

2017. febr. 6. 21:35
 6/16 anonim ***** válasza:

Mi az a VK? A lányok minden pénzüket ruhára, cicomára költik, akár kölcsönből is, de vannak secondhand boltok ahol olcsón lehet kapni nagyon szép és jó minőségi ruhákat, nem mondja meg senki, hogy ez nem címkés ruha volt. Én mondjuk soha nem vennék fel olyan ruhákat, nekem mindig is az volt az elvem, hogy inkább legyen csak kéttő mindenből, de azok kifogástalan darabok legyenek. Bunda az alap, imádom és nem sajnáltam rá soha a pénzt, még ha régen nem is vetett fel.

Román lányok alatt nem az erdélyiekre gondoltam, hanem a románokra.

2017. febr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Aha! Tehát akkor vagy "legatyásodik" az adott hölgyemény (ha már azt írod, hogy (majdnem) minden pénzét ruhára költi), vagy turiból öltözik?


Szerintem utóbbiban nincs semmi rossz, engem nem izgat, hogy honnan szerzi a szép ruhácskáit. :)


Ez a VKontakte: [link]

2017. febr. 6. 21:50
 8/16 A kérdező kommentje:

Erre tud valaki válaszolni? :)


Mi számít egyáltalán ezen (ukrajnai, romániai) lányoknak már elég jónak?


Például már ez az átlagos környék is:


[link]


Vagy csak ez a több tíz milliós kategória:


[link]

2017. febr. 6. 21:55
 9/16 anonim ***** válasza:
Hogy kinek mi számít jónak, az attól is függ, hogy honnan, milyen körülmények közül érkezik. Aki kicsiny faluból jön, amit említettem, hogy nincs világítás és sáros utak vannak közvilágítás nélkül és egyik napról a másikra élnek, annak egy ilyen környezet maga a paradicsom. Viszont akik kicsit jobb körülményekkel rendelkeznek azok nyilván jobbat szeretnének, vagy biztosan akad olyan is, aki beéri ennyivel, mert mondjuk szerelmes lesz, vagy ugródeszkának gondolja. Ukran feleséget szeretnél?
2017. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
Előző, szerintem te nem 2013-ban hanem 1943-ban voltál otthon ukrajnába. Rahó az mióta falvacska?
2017. febr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!