Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzhetném le ezt a...

Hogyan győzhetném le ezt a rossz stresszes tulajdonságom?

Figyelt kérdés

Két dolgot szeretnék nektek elmesélni, kicsit bevezetném a történetet. Kicsi korom óta nagyon stresszes vagyok. Anno minden vasárnap nagyjából 4 órától este elalvásig a másnapi suli miatt izgultam. Tanulmányi versenyeken szintúgy, még sírtam is. Anyumhoz nagyon közel álltam, végig mellettem volt amíg felnőttem ez előbbi köszönhető volt annak is szerintem. Ez a fajta izgalom már egyre jobban múlik el, viszont az életben minden egyes dolog pl. ha kinevetnek, dolgozatot írunk, összeveszek valakivel vagy valakire valami rosszat mondok akaratlanul stb.. nagyon nagy stresszt okoz nekem. Időnként már "belül is érzem" egy nyomást tulajdonképpen.

Ez a stressz sajnos a lányok terén is kiterjed rám, ha kapok kisebb negatívat is a lánytól, pl röviden ír, vagy nem történik meg amit szeretnék nagyon visszahúzódok és nem merek közeledni amíg nem kapok egy visszajelzést. Legfőképp amiatt izgulok hogy kinevetnek vagy majd, a lány is kinevet és égek.


Másik dolog hogy tudatosan tudom hogy mi a jó döntés nekem viszont valamiért a belsőm nem ezt diktálja. Hiába, hogy én tudom hogy valamit rossz ha megteszek mégis a belsőm azt diktálja. Ez a tulajdonság is kibontakozik lányok terén hiszen valakit tudom hogy elkéne felejtenem a belsőm még is mindig rá gondol és nem megy ki a fejemből.

Rengetegszer szükségem van mások megerősítésére. Akkor teszek meg valamit ha más azt mondja hogy ez jó döntés, saját döntéseimben nem annyira bízok. Szerintem önbizalomhiányos is vagyok... :(


Célom az lenne hogy tudjam irányítani önmagam és ha valamit valahogy gondolok azt úgy is tegyem. Kicsit össze-vissza írtam le, de remélem érthető volt. Valakinek van hasonló helyzete? Tudtok segíteni?



#stressz #lány #izgulás #rossztulajdonság
2017. febr. 6. 20:59
 1/3 anonim válasza:
Szia lehet hogy nem a kérdésre válaszolok.Én is ugyanez a típus vagyok.Bár mennyire is szeretném legyőzni stresszet nem megy.Egy év múlva érettségizek és addigra tudnom kéne kezelni.Ha valami meg méretetés van akkor leblokkolok.
2017. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én vagyok az első aki írt és annak a folytatása.És a Tanároktól kapom azokat a pozitív vissza jelzéseket amivel már egy picivel bátrabban eltudok indulni.Édesanyáméknak ajánlották szülőin hogy írassanak be egy AGYKONTROL tanfolyamra. Meg azt hallottam hogy a CSERNUS is nagyon jó

Bocsi össze-vissza írogattam remélem érted a lényegét

Ne aggódj azok az emberek aki annyira magabiztosak azok is ugyan ebbe szenvednek

Rengetegen szenvednek ezzel a problémával.

Jól érzem neked is önbizalom hiányod van!?

Fel a fejjel!!

Hozzál saját döntéseket ne félj ha elrontod!Az ember a saját hibájából tanul.Olyan emberekkel legyél akik szeretnek többivel nem kell foglalkozni (tudom beszélni egyszerű)

Nem érdemlik meg hogy rápazarold az idődet.(tudom milyen engem egy párszor a földbe tapostak),de mindig felálltam és ez itt a lényeg

Segítséget én is elfogadnám.

Ha van valami írj privátba nyugodtan!


U.I. (lány vagyok)

2017. febr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. febr. 6. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!