Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van egy rossz tulajdonságom!...

Van egy rossz tulajdonságom! Mindig másokhoz hasonlítom magam, és kikészítem magam azzal, hogy én egy semmi vagyok! Közben nem halad az életem, mert ezeken idegeskedek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 éves férfi vagyok, szinte semmihez nem értek. Van egy szakmám, de lehetetlen az elhelyezkedés. Másokat nézek, és elgondolkozom, hogy ilyen sikeres, stb.

Nagyon fontos lenne a válasz. Nincs önbizalmam és mostanában depresszió is gyötör!

Nem tetszek a lányoknak sem!



2015. júl. 30. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elsősorban munkát kéne találnod. Ha a szakmádban nem tudsz elhelyezkedni, érdemes lenne egy kurrens szakmát megtanulnod. A lányok jelen helyzetben másodlagos szempont, mert ha a legjobb pasi vagy sem vonzó egy munkanélküli, önellátásra képtelen alak. Ha munkád lesz, a "semmi vagyok" érzés egy csapásra meg fog szűnni, a dolgaid meg szépen alakulnak.

Még semmiről nem maradtál le!

Sok sikert!

2015. júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 E1D1E ***** válasza:

És egy pozitívabb gondolatmenet sem árthat. Én is ilyen vagyok alapból mint te, de én változtatok az életemen. Törkedni kell egy olyan hazugság elhitetésére magunkban ami azt állítja, hogy minden azért van, hogy nekem jobb legyen, még a rosz dolgok is tutira egy jobb élet felé sodornak még, ha nem is látom a fényt az alagút végén. A lányokról meg: állítólag azok jönnek és mennek. (majd, egy ideig)

De a lényeg az, hogy minden jól fog alakulni!

2015. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20 éves vagy, előtted az élet. Ha a szakmádban nem megy az elhelyezkedés, keress másféle munkát, tanulj másik szakmát. A legtöbben a te korodban kezdik az egyetemet. Találd ki, mi akarsz lenni, és valósítsd meg. A depizéssel ez nem fog menni, csak tettekkel, tanulással, szorgalommal.
2015. júl. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha másokhoz hasonlítod magad. Az lehet baj, ha azt hiszed, hogy ők, vagy az ő átlaguk csinálja mindig jól a dolgokat, tehát ha bármit másképp csinálsz, mint a többiek, akkor azt gondolod, hogy változtatnod kell.
2015. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tudod hogy lehet gyarapítani az önbizalmat? Ha olyan tevékenységet folytatsz amitől félsz, fontos hogy lépcsőfokonkent haladj, hogy sikeruljon( tehát ne Einstein elméletet akard megdönteni) es a simerelmenyekbol fog származnak az önbizalom.20 eves vagy...kezdjek tanulni mondjuk nyelvet..
2015. júl. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A másokhoz való hasonlítgatás addig jó, amíg ösztönzi az embert. Csak úgy, tanulás nélkül semmihez nem ért az ember.
2015. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ne csak a végeredményt hasonlítgasd össze.

Arra legyél inkább kíváncsi, hogy a másik hogyan jutott arra a szintre, amit irigyelsz, és mit tett annak érdekében, hogy elérje. És azt próbáld meg kopizni, amit ő csinált annak érdekében, hogy sikeres legyen.

Ha nem csinálsz semmit, csak hasonlítgatsz, persze hogy lemaradsz. Más addig tanul, fejlődik, gyakorol!!!

2015. júl. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok továbbtanulni, későn értem meg rá, hogy jó lenne tanulni. Nincs meg az elegendő pontom a felvételihez!

Már másodjára sem. De már nem sok kedvem van menni. De viszont a két év szakma alatt szinte 5 ös voltam mindenből! :)

2015. júl. 30. 12:47
 9/11 E1D1E ***** válasza:

Máris jó irányba haladsz!


Ott a mosoly a mondat végén! :D

Csak így tovább!

2015. júl. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát igen, néha tényleg van mosoly az arcomon, viszont ha elkezdek gondolkozni akkor máris elő jön a rossz kedv és így meg tovább általában arra a napra annyi volt!
2015. júl. 30. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!