Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen önző a legtöbb ember?

Miért ilyen önző a legtöbb ember?

Figyelt kérdés

Bocsi, de ma nagyon sokszor felhúztak, vagy talán inkább az évek alatt, és most megelégeltem.

Mindig mindenki elvárja, hogy én hozza érte áldozatot, közben szarik rám, ha nekem szükségem lenne valamire, mindenki magasról tenne rá, pedig soha senkinek nem tettem keresztbe, elég zárkózott vagyok amúgy. De már elegem van, hogy nekem mindig ugornom kell, ha valakinek kell valami, most is pl tanultam, nővéremnek kellett valami, de nem, véletlenül sem tudott volna fél percet várni, sürgetett, na ezen pl rohadtul felb*sztam magam... Meg úgy általában suliban, én mindig figyelembe veszek a többiek helyzetét (pl nyári gyakorlat beosztásnál), de hogy nekem mi lenne jó, az senkit nem érdekel, még ha mondom se, mindenkinek csak egy az érdeke: önmaga...

Nektek mi a véleményetek, miért ilyenek az emberek? (Persze vannak kivételek) Ha én is nagypofájú, önző k*csög lennék akkor jobban tudnék érvényesülni? Ti is hasonló körökben mozogtok?

17/L


2017. febr. 6. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Valamilyennyire alapból önzőnek születik mindenki, aztán később sokaknál a társadalom még ráerősít erre.
2017. febr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne várd el hogy attól hogy te figyelembe veszel másokat majd ők is figyelembe vesznek téged. A mai világ rákfenéje hogy szinte mindenkit elkényeztetnek a szüleik.
2017. febr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak miután én amikor csak tudok segítek bárkinek, az után nem ezt várnám viszonzásul. (Persze, nem amiatt segítek, hogy azt majd feltétlen visszakapjam, egyszerűen beleképzelem magam a másik helyzetébe...)
2017. febr. 6. 23:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy a segítőkészséget,kedvességet sokan keverik

a hülyeséggel.Amikor meg tudatosítod,hogy nem vagy hülye

akkor megsértődnek.Csak egy egészséges határig legyél

odaadó,és ne mindenkivel!

2017. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Segíts az embereknek, és legközelebb megint eszükbe jutsz majd, ha ismét segítségre szorulnak"


Az a helyzet, ha valakivel nem igazi barátságban vagy, hanem csak azt szereti benned, hogy segítesz neki, akkor gyakorlatilag nem a barátja leszel, hanem a szolgája. Alapjáraton pedig minden ember a saját érdekét fogja nézni, aki nem ismer, és nincs jóban veled olyan igazi baráti szinten.


Én is a legtöbb ismerősömnek - már amelyik szóbaáll velem - csak addig kellek, ameddig segíteni kell neki. Na akkor le nem szállnának rólam. Más egyéb esetben mennek az ő barátaikhoz, és velük érzik jól magukat, vagy egyszerűen utolérhetetlenek, soha nem érnek rá.


Aki a bizalmi körödön kívül van, velük szemben csak egy megoldás van: neked is nyomatni kell az érdekérvényesítést, és nyugodtan mondj nemet. Abban biztos lehetsz, hogy sok embernek nem fog tetszeni, így látszólag sok barátot vesztesz el. A jó hír, hogy értük nem kár.


Jó tudni, hogy vannak még ilyen emberek, akinek fontos a másik is, de ezt a jó tulajdonságodat őrizd meg annak a néhány embernek, aki megérdemli, a többi csak ki akar használni, mégha nem is tudatosan teszi ezt.


22/F

2017. febr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezek szerint nem tudok mást tenni, mint elfogadni, hogy az emberek gyakran kihasználják a másikat, és meg kell tanulnom csak annak segíteni, aki tényleg megérdemli.
2017. febr. 7. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!