Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ahogy a...

Miért van az, hogy ahogy a legtöbb ember ahogy idősebbé válik egyre "komplikáltabbá" "rigolyásabbá", és rugalmatlanabbá válik?

Figyelt kérdés
Itt most nem a nagyon öreg emberekre gondolok, hanem a 30-50 éves korosztályra.

2016. nov. 3. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A 30-asokkal szemben szerintem ez kicsit korai és túlzó megállapítás, ez inkább 50-60 felett áll meg.

Talán abban látom a lényeget, hogy aki már sokat élt, az sokat látott, tapasztalt, tehát azért komplikáltabb és rugalmatlanabb, mert szereti megfelelően körbejárni a dolgokat a döntés előtt, hogy abból a számára a legjobbat hozza ki.

A rigolyásság?

Attól függ, hogy mit tartasz annak!

Az idősebb embereknek vannak már szokásaik amik beváltak, ezért attól nehezen térnek el.

A másik oldala a dolognak, hogy már nem akarnak senkinek megfelelni, ezért megengedhetik maguknak, hogy teljes mértékben a saját maguknak tetsző életet, saját kényelmüket tartsák szem előtt.

2016. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

32 éves vagyok, nem érzem magam sem öregnek, sem komplikáltabbnak, sem rigolyásabbnak...


Az idősek talán a megszokás rabjai leesznek, és úgy vannak vele, ha valami legalább fél évszázadig jó volt/jól működött, akkor minek változtasson.

2016. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább arra igaz csak ez, aki hosszabb ideig egyedül él (vagy majdnem egyedül). Az ilyen ember megszokja, hogy magánéletében, otthonában minden úgy van ahogy ő akar, és ez így jó neki, (a munkahelyén meg elfogadja, hogy ott alkalmazkodnia kell).
2016. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
83%

Szerintem ez nagyrészt nézőpont kérdése. Fiatal(abb) koromban én is a korosztályom pártján álltam a hasonló kérdésekben, mára megértem az idősebbek lassúbb tempóját is. Ugyanakkor most is néha a (maradék) hajamat tépem egyes korombeliek komplikált voltán, máskor meg bosszant a fiatalok túlzott lazasága. Magyarul sokfélék vagyunk és az általánosítás sok hibát rejt magában.

Kicsit úgy kellene ezt elképzelni, mit szólna a mai világhoz egy 2-300 éve született? Mert bizony a világ változása manapság egy nemzedék alatt már nagyon sok ahhoz, hogy sokak súrlódásoktól mentesen idomuljanak hozzá.

2016. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Mert ekkorra rögzül be a legtöbb szokása sztem az embereknek, plusz ugye már megkeseredettebbek is, mert megtapasztalták a világ, az élet nem túl napos oldalát is... sokan ilyenkor egy plusz tehernek érzik azt, hogy na most még másokhoz is alkalmazkodjanak, ha már a főnökhöz, a szomszédhoz, a kormányhoz stb. kell.
2016. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem ezt vettem észre. Idén lettem 30 éves és sokkal nyitottabbnak és rugalmasabbnak érzem magam most, mint mondjuk 10 éve. Minél többet tanulok a világról, annál jobban rájövök, hogy nem kell túlbonyolítani a dolgokat. :D
2016. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó megadta a lényeget, és abban is van valami hogy ez azoknál erőssebb, akik egyedül élnek hosszabb ideig.

Szerintem ez nem feltétlenül rossz. Minden korosztálynak meg van a maga baja és az a korosztálya ami zavarja adott esetben. Engem tini koromban a mogorva fejű "hülye felnőttek" idegesítettek, most már a röhögcsélő viháncoló tinik irritálnak adott esetben ha nincs meg a 3 lépés távolság... minden csak nézőpont kérdése ;)

2016. nov. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!