Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem adakozik és nem...

Aki nem adakozik és nem támogat alapítványokat, az gonosz?

Figyelt kérdés
Mindig látom, hogy az ismerőseim adakoznak. Akkor ha én nem teszem, akkor gonosz vagyok? Ezen múlik, hogy mi mennyire jó ember?
2017. febr. 8. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Nem feltétlenül gonosz.


De igen, általában jó ember, aki ezt teszi. Sokkal inkább múlik ezen, hogy valaki jó ember-e, mint mondjuk azon, hogy hány barátja van.

2017. febr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy ha majd biztosabban állunk anyagilag, akkor fogok adakozni, de így, hogy egy fillér megtakarításunk sincs, és sokszor kerülünk nehéz helyzetbe, így nem akarok. Ha lennének pl. felesleges cuccaink, akkor azt szívesen odaadom, de nincs semmi feleslegben (ruhák, ilyesmik). Lehet, hogy mégiscsak gonosz vagyok.
2017. febr. 8. 21:05
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem, ez alapján nem vagy az.
2017. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
aki muszájból teszi, vagy kérkedik vele szerintem az nem számít túl jó embernek.
2017. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel egyáltalán nem értek egyet! Szerinted ki a jó ember?

-Aki adakozik a pénzéből havi egyszer, és ezt elmondja mindenkinek hogy ő milyen jó ember.

-Vagy aki a környezetében mindenkivel kedves, segít nekik apró dolgokban, figyelmes velük, nem bunkózik senkivel.


Nyílván te is találkoztál már olyan emberrel akivel öröm beszélni, akire öröm ránézni mert sugárzik a belőle a "jó energia". Szerintem ezek a jó emberek. Az országunk is akkor lenne teli jó emberekkel ha kedvesen állnánk egymáshoz, nem akkor ha mindenki adományozgatna ide oda.

2017. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
en nem adakozok senkinek, nekem se ad senki, kemenyen meg kell dolgozni a penzert, am is vki zsebre teszi altalaban az adomanyt de ha veletlenul megse en akkor se adok vadidegeneknek, akkor mar inkabb a csaladnak adok ha megszorulnak.
2017. márc. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!