Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lettel gonosz?

Hogyan lettel gonosz?

Figyelt kérdés

2016. nov. 20. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Gonosz emberekkel voltam körülvéve és gonosz módon bántak velem és eltanultam a viselkedési formát. És most én vagyok, az, aki másokkal gonosz, akik nem érdemlik meg, de a lelki fogyatékosságom miatt már nem tudok különbséget tenni jó és rossz között.
2016. nov. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Mindenki gonosz valahogy
2016. nov. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
első : miért nem azokkal vagy gonosz,akik veled azok voltak? csak a gyáva féreg emberek vergődnek átatlanokkal.
2016. nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
harmadik: mondtam már, hogy lelki fogyatékos vagyok. És valahogy az emberi természet is ilyen, hogy arra haragszik, aki mellette van, nem arra, ami kiváltja a haragot. Továbbá EQ szintem szerintem egy papucsállatkáéval egyezik. 32 évesen kezdtem el az érzelmekkel foglalkozni, addig folyamatosan elfojtottam, mert azt láttam, hogy társadalom elutasítja az érzéseket és az oktatásban meg végkép semmi keresnivalója nem volt annak, hogy az egyén érezni tudjon. Én csak egy GDP termelő, saját egzisztenciájában szűkölködő rabszolga lélek vagyok, aki bármit megcsinál, amit kérnek tőle, de saját megélhetésére már nem jut energiája.
2016. nov. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

"csak a gyáva féreg emberek vergődnek átatlanokkal."

Te is más vagy, te sem vagy más.

2016. nov. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát úgy kezdődött, hogy magamhoz voltam gonosz, így persze gonosz emberekkel hozott össze a sors.


Amikor felismertem, gonosz vagyok magammal, már nem akartam bántani magam.


És érdekes azóta, mióta tiszttel bánok magammal, másokkal is tudok tisztelettel bánni, akkor is ha ezt nem érdemelte ki. Megelőlegezem neki, és visszakapom.


Milyen furcsa, úgyebár.

2016. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

A gonoszsággal születünk.

Szinte minden gyerekben benne van tudat alatt. Aztán amint fejlődik, már mérlegel, és rájön, hogy ez rossz, és normális esetben a gonoszság eltűnik.

2016. nov. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Senki sem gonosz, maximum gonoszság van benne.. És ilyenekből az oldalon is elég sok van, akik sajnos képtelenek lennének megérteni az igazságot..
2016. nov. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11%

"Gonoszsággal születünk"

"Mindenki gonosz valahogy"


- ezek egyértelmű évedések; a gonoszok többek között ezen frázischokkal szoktak takarózni.


Születéskor mindenki tiszta, a lehetőségek terén, bár cipel magával már inkarnációkból lenyomatokat, de utóbbiak csak idővel aktivizálódhatnak (vagy igen, vagy nem), amikor kiváltja valami az egyéni lélekből.


Tehát senki nem köteles gonosszá válni. A gonoszság lényegi tudatlanságból ered.


A babák és a kisgyermekek képtelenek még gonoszságra, ők amikor éppen nem harmonikusan viselkednek, az náluk ösztönös; evvel szemben a gonoszság tudatos, a tudatosság meg csupán 4 évesen jelenik meg először mindenkiben, akkoriban is csak halványan. Kb az 5. életévtől válhat bárki gonosszá, de nem jellemző tömegesen, hogy ilyen korán. Inkább idővel esélyesebb (sajnos).


Jellemgyengeség, és lényegi tudatlanság teszi gonosszá azt, aki ilyenné vált, de megfelelő tudás megszerzésével jóindulatúvá tud válni.


A nehéz körülmények nem feltétlen indokolják a gonosszá válást.


Az, hogy miért nem tud gonosz lenni az 5 év alatti és miért függ bizonyos fajta lényegi tudástól, nos, arról a lényeg az, hogy mindenki bölcsnek születik, ezen lényegi tudásból szinte mindenki kb 5-6 éves korban veszít viszonylag hirtelen, csak hát ki többet veszít e bölcsességéből, lényeglátásából , ki meg kevesebbet. Ezt követi a logikusabbá válás, kisiskolás korban, mégpedig eleinte a szűk látókörű korlátolt logika, és hát sajnos az emberek nem kis hányada le is ragad ezen a szinten: negatív alkalmazását hívjuk ravaszságnak, és mint tudjuk, ez egy állati szint, hiszen erre a minimális a gondolkodásra még egy róka, tehát egy állat is képes.

2016. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
évedések=tévedések
2016. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!