Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnátok segiteni? Egy szerint...

Tudnátok segiteni? Egy szerintem fóbiáról van szó. (többi lent)

Figyelt kérdés

A "fóbiám" a nagyon durva zavarbajövés. Rengeteget olvastam már gyakori kérdésen és egyéb oldalakon, legjobban a mizofóbiát tudnám ehhez hasonlitani, csak nekem nincs kosz iszonyom, csupán az emberek érintésétől rosszul érzem magam. Tudom nem hangzik vészesen, de én még iskolás vagyok, diák létemre pl: tesiórán tornánál megmondtam a tanáromnak, hogy ne érjen hozzám mert megfogom rugni, nem önszántamból hanem reflexként. Ha rólam beszélnek, vagy bárki megszólit teljesen piros lesz az arcom, de ez csak "idegeneknél". Akik közelebb állnak hozzám, barátok, fiúbarát, náluk semmi. Legjobban talán az hoz zavarba mikor egy beszédet tartok, vagy felkell olvasni ilyesmi, és beleszólnak, lehurrognak, ez nálam a vég.

Vagy pl: irtam egy kisebb regényt amit a tanárnő felolvasott az osztály előtt, és miközben olvasta annnnnnyira remegtem mint a nyárfa levél, hogy másoknak tetszik e, nem mondják e hogy hülyeség stb...



2017. febr. 9. 21:08
 1/4 A kérdező kommentje:
AZt még elfelejtettem leirni, hogy barátoknál is kialakult egy ilyen helyzet, de ott csak annyi hogy képtelen vagyok a szemükbe nézni.
2017. febr. 9. 21:12
 2/4 anonim ***** válasza:
Idővel el fog múlni. Régebben én is zavarba jöttem mindentől, utáltam felelni a suliban. Elmúlt, mert középiskolában nagyon sokat feleltünk meg az érettségi... És rájöttem, hogy ha valakinek nem tetszik amit csinálok (pl mikor felolvasták a regényed), az nem számít, mert nem mindenkinek ugyanolyan az ízlése. Nem lehet és nem is kell mindig mindenkinek megfelelned :)
2017. febr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha nem múlik el és éveken át roszabbodik lassan, akkor lehet hogy ez több kamaszos félénkségnél, stb. Nekem így alakult ki évek alatt szociális szorongásom, és manapság már a buszra sem tudok felszállni mert jegyet kell kérni...

NEM AZT MONDOM HOGY BETEG VAGY, stb , de ha sokáig romlik tovább, egy pszichológus csak segíthet. Hidd el...

2017. febr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen a jegy kérés is elég... nem tudom rossz érzéssel tölt el. Egyébként minden választ köszönök:) Allodoxafóbia-Katagelofóbia. Ezeket találtam amik még jobban illenek rám. Félelem a véleménytől, a második pedig a gúnyolódástól és kinevetéstől. Remélem nem lesz ezzel nagyobb baj..
2017. febr. 10. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!