Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha lenne 100 milliárd forintod...

Ha lenne 100 milliárd forintod, azt mire költenéd?

Figyelt kérdés

Én amire költeném:


50 milliárdot beraknék külföldi bankokba kamatozni 10 évre.


A maradék 50 milliárdból megvenném a legmodernebb elektromos kocsit. Összerakatnék egy bivalyerős számítógépet 1-2 millióból. Hát kb. magamra ennyi elég is lenne. Még annyi, hogy nyilván a legjobb kajákat venném, ha elromlana a hűtő, abból is a legjobbat, legtakarékosabbat, stb.

Mivel még mindig közel 50 milliárdom lenne, ezért a maradékot a következőkre költeném. Meglátogatnék állatmenhelyeket, öregek otthonait, árvaházakat. A nagyon rossz állapotban lévőknek 200 milliót, a kevésbé rosszaknak 100 milliót adományoznék intézményenként. Esküt tétetnék le az intézmények vezetőivel és alkalmazottjaival, hogy a kapott pénzt nem lophatják el a pénzt. Előtte elkérném az ott dolgozók és ott élők véleményét, és én magam is körülnéznék, hogy mi az, amire a leglényegesebb költeni, és csak arra költhetnék a pénzt. Ezek után a vagyonom egy részét kapcsolatok kiépítésére és befolyás szerzésére használnám. Mikor már eléggé befolyásos lennék, a nem megfelelő állatmenhelyeket bezáratnám, pl. ahova még az embereket sem engedik be, meg ahol szenvednek az állatok, meg ilyesmi, de akikkel a törvény nem tud mit tenni. Attól még hogy a kormány feladata lenne, az nem indok arra, hogy én ne adományozzak, ha megtehetem! Igen, nem nekem kéne 100 milliókat adományozni, de megtenném simán! Ezután a maradék pénzem a médiába való beleszólásomba fektetném. NEM! Nem politizálnék, mint ahogy mások! Én konkrétan kisfilmeket készíttetné (fizetnék magyar filmeseknek és íróknak, hogy csinálják meg), és az én ötleteim alapján csináltatnék rövidfilmeket, amik 10-20 percesek, de brutálisan ütősek lennének. Különböző társadalmi problémákat eltúlzottan mutatnának be, de nem a megszokottakat, hanem inkább elgondolkodtató filmeket készíttetnék. Aztán fizetnék vloggereknek, hogy rakják föl, és terjesszék el. Befolyásomat, hatalmamat és pénzemet a médián keresztül a gondolkodásmód javítására és az emberek tanítására költeném. Ezt kb. olyan mértékben folytatnám, hogy az 50 milliárdom el is fogyjon teljesen a 10 év alatt, amíg ki nem vehetem a lekötött 50 milliárdomat (ami azóta már kamatozott). Ekkor fognám, és szépen havonta adagonként kivenném a pénzem, és kezdeném előröl, azaz eladományoznám az összeset. Adományoznék szinte mindegyik egyetemnek, főiskolának, középiskolának. Igen, mind az 50 milliárdot! A maradékból meg eléldegélnék halálomig.


2017. febr. 10. 18:50
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy csak az országon belül adományoznék. Nem mennék ki külföldre, itthon akarnék jobb életet teremteni.
2017. febr. 10. 18:56
 2/23 anonim ***** válasza:
Vennék az elmúlt 100 év számomra legszebb autóiból legalább egyet.
2017. febr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
34%

Állatmenhelyeket újíttatnék fel, hoznék létre.

Vennék egy quadot, egy gyorsasági motort null km-el, jelenleg egy bmw m6 gran coupe-t választanék autónak, mert gyors, szép, és nem károsítja a hazai utak minősége.


Budapesten nyitnék egy éjszakai klubot, dolgozni nem dolgoznék alkalmazottként sose, azonban illegális üzletekbe is fektetnék, nőket közvetítenék Hollandiába, Németországba meg még kitudja mikbe folynék bele.

2017. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%
Nem költenék látványosan, vennék egy házat, amiben legalább 4 szoba van, nem kacsalábon forgót, csak valami egyszerűt, felújítanám. A kutyáimnak fűtött melléképület lenne. Annyi pénzt tennék a bankba kamatozni, amiből simán elkaristolnak az unokáim is, sokat adnék menhelyeknek, ideiglenes befogadóknak. Támogatnám őket mindenképp, mert sokan vannak csak nem elegen.
2017. febr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
elelnek belole eletem vegeig munka nelkul, utazgatnek mindent megvennek ingatlanokat jol elnek mar a kamatokbol is.
2017. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Én biztos nem lennék olyan hülye, hogy eladományozzam.

"Esküt tétetnék le az intézmények vezetőivel és alkalmazottjaival, hogy a kapott pénzt nem lophatják el a pénzt."

Ez az év vicce volt.

2017. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%
en se adomanyoznek semmit se, max csaladon rokonokon segitenek ha ugy van, de vadidegeneknek adomanyozna a halal az.
2017. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
Sminkre, ruhára cipőre, prafümre, cipőre, minden ruhaneműre, italra, én egy árva lélek vagyok
2017. febr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Feltenném az egészet a piros 14-re.
2017. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Kutatásra. Orvosoknak adnám, hogy kifejlesszenek humánus, pontos és gyors diagnosztikai módszereket, elterjesszék a meglévő csúcstechnológiát. Felújítanám a kórházakat és az iskolákat. Valószínűleg lenne egy része amit befektetnék, hogy gyarapodjon és maradjon másra is. Országos szinten gondolkodnék de úgy, hogy lehetőleg mindenki hasznára váljon. Ez az összeg kb. egy átlag ember 30 ezer évnyi munkája.
2017. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!