Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél ha kapnál 1 dobozba...

Mit tennél ha kapnál 1 dobozban 1 milliárd forintot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, lehetőséged lenne következmények nélkül megtartani a pénzt. DE. Annak tudatában, hogy ezt a pénzt szegény és becsületes emberektől csalták ki vagy vették el valamilyen úton módon, akik tehetetlenek ez ügyben. Netán lenne is egy lista a megkárosítottakról, akik most tönkrementek.


Ennek ellenére, Te megtarthatnád a pénzt mint kívülálló és nem szólna róla senki.


Mit tennél? Csak a gondolattal való eljátszás végett...


Azért tettem fel a kérdést, mert szerintem ritka anyagias egy nép a magyar, még a minimálbéres sormunkás is gyűjt ezerrel, hogy megvehesse a táblagépeket és elmondhassa, hogy neki is van... A felsőbb rétegről ne is beszéljünk...


De nem célom most a vita, csupán érdekelne ki hogy cselekedne, anonim oldal, a valóságba úgyis mindenki azt mondaná, hogy visszaadná a pénzt. De kíváncsi vagyok ITT az eredményre! Becsülettel visszaosztanád a pénzt, vagy következmények nélkül eltennéd és kihasználnád a lehetőséget?


2014. nov. 11. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
79%
Megtartanám magamnak. Nem én csaltam ki a népből, nem én voltam olyan hülye, hogy lehetővé tettem az átverésemet, nem én kértem, hogy mások csaljanak ki pénzt. Szóval örömmel elfogadom.
2014. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 csabika1971 ***** válasza:
81%
10% megtalálási jutalmat megtartanám a többit vissza adnám, és abból a rám eső 100 millából szépen eléldegélnék.
2014. nov. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:
És azt néznéd, hogy közben egy becsületes dolgozó az utcán hever, Te meg költöd a pénzét ?
2014. nov. 11. 11:41
 4/64 anonim ***** válasza:
83%
kiköpöm a tüdőm hogy eltartsam a családom. Minden lelkiismeret nélkül megtartanám a pénzt. Soha többet nem kellene nemet mondanom a fiamnak mikor kér valamit ( persze nem minden baromságra!).
2014. nov. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk zsarolás árán vették el? Most nem mlm átverésekre gondoltam...
2014. nov. 11. 11:45
 6/64 A kérdező kommentje:
Sejtetem, hogy ilyen válaszok lesznek..... Hiába, itt már mindenen felkerekedett a pénz...
2014. nov. 11. 11:46
 7/64 anonim ***** válasza:
74%
Megtartanám,nem én vertem át őket,és nagy szükségünk van nekünk is a pénzre.
2014. nov. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
88%

Végiggondolnám hogy kikből és hogyan csalták ki a pénzt. Sajnos vannak azok a csalások, aminél csak a fejem fogom, hogy "komolyan ilyen hülye valaki hogy ezt bevette?" Meg hogy mennyi emberről is van szó, az sem mindegy. 10 embernek könnyebb segíteni mint 1000-nek.


Na meg, ha úgy nézzük, fejenként elküldök 1,5 milliót, az 1,5x annyi mint a minimálbér amit kézhez kapnak, abból tudnak fizetni albérletet, és megélnek 1 évig, addig meg találjanak munkát....ezt ha 600 embernek kiosztom, még mindig marad egy rakás pénzem.


Meg "becsületes dolgozó" ide vagy oda, abban a pillanatban pont leszarnám hogy kitől, honnan van.

2014. nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
71%
Megítélném, hogy mennyire volt hibás az átvert fél, mert azért elég valószínűtlennek tartom, hogy vélhetően nagyon sok embert, így áttudtak verni, ahhoz azért nagyon ostobának kell lenni. A tanulópénzt pedig meg kell fizetni. Így, 10% maradna nálam, a többit visszaszolgáltatnám. Ebből ők megtanulják, hogy nem bízunk senkiben, emellett a pénz nagy részét visszakapják, de én is jól járok.
2014. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:

MÓDOSÍTÓM A KÉRDÉST.


Feltételezem, a pénzt zsarolással szedték ki az emberekből, pl lányával, fiával zsarolták.


Ekkor is megtartanád?

2014. nov. 11. 11:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!