Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rasszisták! Mért lettetek...

Ay carramba! kérdése:

Rasszisták! Mért lettetek rasszmegkülönböztetők? Mi által lettetek azok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mi okból lett valaki rasszista (vagy ahhoz hasonló). Ha esetleg van benned valami "rasszista-szerűség", akkor egyet értesz ezzel?:

-Jogom van utálni másokat, magamban gyűlölni őket, de nincs jogom lelkileg-fizikailag bántalmazni őket, hacsaknem az én testi épségemet veszélyezteti valaki.



2017. febr. 11. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Az állítással egyet értek. Nem vagyok rasszista (még) de egyre gyakrabban gondolkodtat el a tény, hogy a "no go zónák" csak színesebb bőrű emberek lakta területen alakulnak ki a világ minden táján. Vagy hogy milyen kevés ateista van a színesebbek közt. Furcsa dolgok ezek, amiket nem tudok mivel magyarázni.
2017. febr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a tapasztalat.
2017. febr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, én speciál nem szeretem az általánosítások bármely formáját, persze vannak azért találó közkeletű dolgok, de sok nem pontos. Például az sem igaz, hogy minden cigány mocskos ember, de az sem, hogy mind jó. Több a rossz, mint a jó, de azért nem jó az az ember sem, aki szó nélkül koszosít másokat a szája által.


Nem bántani szeretnék, de azért kedves embertársaim, nézzünk már magunkba, és adjunk választ erre: A rasszizmus többet ad a világnak, és építi társadalmunkat a jó út felé? Nem. Többet rombol mint emel. Én nem azt mondom, hogy a rasszizmus csak rossz, van jó oldala (már ha annak nevezhető), mert valamilyen szinten kiszűri, érinti a ténylegesen gyökér embereket. De kérdem én, mi alapon utálsz több százmillió más embert? Jó, én is azt gondolom, hogy pl. a közel-keletiek közt valamennyivel, de azért több a rosszindulatú ember. De ők sem alapból ilyenek.

Ahogy Nelson Mandela is mondta: [link] Ha az utálók nem alapból ilyenek, akkor mit gondolsz? Az utáltakkal más a helyzet? Ők is valamilyen más negatív hatás által váltak ilyenné.

Itt van a bevándorlás. Ha most vennél egy virágot, és annak akarnád adni, aki ezt előidézte, akkor kérlek menj el az északi féltekére, és add oda a nyugati világ politikusainak, vagy tedd le akár a 150 évvel ezelőtti vezetők sírjára. Miért? Hát nem is tudom, talán mert globális klímaváltozás van már kb 150 éve valamilyen szinten/értelemben, több ezer/száz interkontinentális atomfegyver, vallási háborúk, idiótizmus kiterjedtsége a földön, súlyosabb esetben a vezetők közt. És igen, itt jön a képbe Isten.


Még írnék, de az a baj hogy dolgom van. Hamarosan jövök!

2017. febr. 11. 09:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Mivel van 2 szemem, így látom, hogy milyen színű a bőre és a testi jellemzői az adott embernek, így megkülönböztetem, hogy ő éppen cigány, muszlim, kelet-ázsiai stb.

De emiatt nem diszkriminálok senkit. Az illető viselkedése dönti el, hogy hogyan állok az adott emberhez.

2017. febr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Romákra gondolsz?? Én vállalom hogy elítélem őket. Egész gyerek korom óta csak rossz tapasztalataim voltak velük. Gyerekkoromban az általános iskolában ahova jártam a bukott szamár cig...ánygyerekek terrorizálták a kisebbeket (könnyű 14 évesen a 8 éves osztálytrásat elverni) Háromszor próbáltak meg kirabolni abból egyszer sikerült is nekik, haveromat megkéselték, dédnagyapámat pedig megölték. Nekem semmi jó tapasztalatom nincs velük, félelem és undor fog el ha látom őket valahol. De ha az engem és ismerőseimet ért sérelmeket leszámítanám akkor sem tudnám elfogadni őket. Lusta ingyenélő alpári büdös semmirekellő a többség, aki meg sem próbál beilleszkedni. Pedig meg lenne a lehetősége, csak könnyebb arra fogni hogy nem veszik fel őket sehova mert hogy cigányok. Ez a véleményem.
2017. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Teljesen egyet értek veled utolsó! Komolyan mondom, tényleg undorítónak találom a rasszizmust, de azért ne védjük már azt aki például veled/rokonaiddal, ismerőseiddel ilyet tett! Minden nevelés kérdése. Kevés pénz+rossz szülők+egy csomó más negatív dolog=Korlátok nélküli, tudatlan, erősen kifogásolható viselkedésű gyerek=láncreakció=stb.
2017. febr. 11. 11:30
 7/11 A kérdező kommentje:
#4 Ez az én elvem is.
2017. febr. 11. 11:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagymamám foglalkozott azzal, hogy ideiglenesen kerültek hozzá gyerekek, akiket kiemeltek rossz körülmények miatt a családtól. Addig voltak nagymamámnál még vagy vissza nem kerültek a családjukhoz, vagy nem találtak nekik nevelő szülőket, vagy örökbe nem fogadták őket. Soha nem voltam rasszista, és nem tartom magam annak. Ha cigány, japán, zsidó,muszlim bárki akar velem barátkozni, én barátkozok vele. Csak legyen normális.

De! Nem vagyok szín vak. Vannak no go zónák. És tudtommal nem fehér emberek laknak ott. Nekem ezzel se lenne bajom. De vissza térve nagymamámra. Rengeteg olyan cigány gyereket láttam ott, akiket vertek, vagy nem tudtak nekik enni adni, nem tartottak soha se karácsonyt, heten laktak egy kis lakásba fűtés minden nélkül, nem tudtak csalás nélkül játszani (ami a szüleik hibálya volt, egy 5 éves gyerek nem tehet erről). És sorolhatnám még hogy mit tapasztaltam. És ennek a szegénység lenne az oka? NEM! Hanem az hogy nem állnak meg két gyereknél, pedig annak a két gyereknek szegényes, de viszonylag normális gyerekkort biztosíthatnának. Ők szülnek még rá folyamatosan, és ezzel az összes gyereknek elrontják az életét. Mert nem azért szül gyereket mert szereti őket. Mert ha szeretné akkor nem szülne mivel nem akarná elrontani az életüket, mert tudnia kéne ha kettő gyereket alig tud eltartani akkor hetet biztos nem tud. Én ezért rühellem a gettóban lakókat. Mert oké nem megyek oda ez nem zavar engem. De ezek ártatlan gyerekek életét teszik tönkre!! Ez szerintem gusztustalan. Nem állatok vagyunk. Tudnunk kéne hol a határ.


Szóval ez az én történetem. Nagyon szeretem a gyerekeket és sajnálom őket, elítelem ezeket a szülőket. Ezért rühellem a gettóban lakó cigányokat.


<magánvélemény> Az állam ezeket sajnos le sz*rja, megoldja annyival hogy segély és jólvan. A gyermek védelmisek alig mernek ki menni oda, őket se érdekli. Ha meg valaki felhozná, hogy ilyen esetben szülés szabályozás, és súlyosan büntetni aki 7gyereket szül élhetetlen körülmények közé, az rasszista lenne és gyerek ellenes. Pedig ez lenne a megoldás. <magánvélemény>

2017. febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, bezony...
2017. febr. 12. 19:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért ne nézzünk mindent egyoldalúan!! Szerintetek azok a cigányok, akik olyan tróger helyeken laknak, ahova magyar ember nem nagyon jár, mert félti a testi épségét...azok a cigányok nem rasszisták? Dehogynem!!! Akkor meg én miért fogadjam el őket ha ők nem akarnak minket elfogadni? Kik országában élünk? Cigányokéban?? Neeem... MAGYARORSZÁGON!! Ők csak itt élnek, nem az ő hazájuk...Ha már nem az ő hazájuk, akkor talán be kéne illeszkedni a magyar társadalomba nem? Sőt még nekünk kell tolerálni ezeket. Régebben az ilyen 1900as évekig nem volt gond, szinte minden magyar utálta a cigányokat, és a cigányok is minket...Mostanában kezdődött el ez a hülyeség, hogy fogadjunk el mindenkit...Nem lehet egy embert úgy "elfogadni" ha nem akar beilleszkedni a társadalomba (és még nekik kéne minket elfoganiuk, mert a mi hazánkba jöttek be tehát, itt csak vendégek). Nekem nincsen bajom azzal a cigánnyal aki úgy viselkedik mint egy jó magyar ember. Még a kommunizmusban volt jó, mivel a cigànyok is gyárakban dolgoztak, volt fizetésük, megélhetésük...tehát nem kényszerültek lopni. Ma már pedig a zöme munkanélküli, sittes...azt kéne csinálni, hogy ezeknek az aluliskolázott embereknek (magyarok, cigányok) kéne létrehozni, vagy rehabilitálni a régi gyárakat, és megint dolgoznának. Akkor màr megoldódna a probléma.

Bocsánat a helyes írásért, telefonon írtam.

2017. febr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!