Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen mogorva, durcás a...

Miért ilyen mogorva, durcás a többség ebben az országban? Másnak is feltűnt már?

Figyelt kérdés
Mondják, hogy a pénzhiány miatt. Emiatt ilyen tulajdonságúak lesznek az emberek? A többség az utcán lenéző és fintorog a másik emberre, az eladó a boltban kiosztja a vásárlót. Hogy akar ez az ország kilábalni a bajaiból, ha az emberek nagy része így viselkedik? Más országban az ilyen magatartású embert nagy ívben kerülik!
2016. márc. 9. 09:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

"Más országban az ilyen magatartású embert nagy ívben kerülik!"


Na persze. Mindenhol tökéletes az élet csak itt nem.

2016. márc. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Éltél más országokban? Mert én Angliában élek, és a többség itt is mogorva, durcás. Az eladót menet közben meglehetne műteni olyan unottan dolgozik. Sőt vannak eladók akik olyan pofátlanok, hogy nem bírod megállni, hogy ne szólj rá. Szóval nem csak a magyarok ilyenek.
2016. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, hogy így kiosztottál. Talán megbántottam ezzel valakit? Ezek csak tények. Van olyan ország, ahol ez nem divat, sőt az ilyen magatartást elutasítják. Ezt pedig ebben az országban tapasztalom és az okára lettem volna kíváncsi. Előre is köszönöm a válaszokat.
2016. márc. 9. 09:52
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Voltam Angliában egy hetet, és úgy van, ahogy a 2. írta. Ott sem kedvesebbek az emberek semmivel.
2016. márc. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Munkám miatt több, mint 40 országban jártam és én is azt tapasztaltam, hogy a régi keleti blokki országokban jóval nagyobb a negatív mentalitás, illetve nem fogadják el a másságot, sok helyen turistaként vagy hülyének néztek (átakartak verni), illetve nem voltak segítőkészek.

Persze voltak pozitív tapasztalataim, de szerintem is Magyarországon rengeteg flegma ember van 😟

2016. márc. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Én pont emiatt nem szeretem az országunkat, azon kívül hogy nincs jövőkép és az egész egy szemétdomb, az emberek mentalitása az, ami elborzaszt. Igen, a többség fintorog, bús, teli van az ország buta, igénytelen prolik tömkelegével.


Számos országban jártam már, de ez a bús komorság nem csak ránk jellemző, Angliában és Franciaországban is tapasztaltam, viszont ezt a mentalitást, hogy tegyünk keresztbe a másiknak, meghalt a tehenünk, a szomszédi is dögölne meg, az csak itthon.


A legszimpibb ország Ausztrália, alig várom, hogy befejezzem az egyetemet, indulok is, felső fokú angol nyelvtudás és mérnökinformatikus végzettség bőven elég, hogy a szigorú pontrendszeren átjussak.

2016. márc. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Ez inkább az európai emberre jellemző. Itt van mindenkinek ? megélhetési gondja. Ez az egész európa egy elfuserált valami. Ha megnézünk egy bármilyen távoli földrészt vagy országot , ott általában mindenki vidám, jó kedvű . Kivéve ahol háború van , de az is azért mert amerika meg az eu nagy hatalmak betették a lábukat. Nevetgélnek, szórakoznak. Mint írják angliába is ilyenek. Persze mert ott lebeg a fejük felett az hogy bármikor kirúghatják őket is. Ott se ilyenek voltak, csak mióta ez a nagy UNIÓ lett. Persze a politikusaink azért elég vidámak. Nem morcos egyik se.
2016. márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Nagyon alapvető hiányosságokat lehet tapasztalni úton-útfélen.

Az apró momentumoktól a nagyon buta dolgokig tapasztalom, hogy a "Köszönöm, hogy szólt." helyett "De bunkó vagy kérdezett valaki?" a válasz. Másik: -Elnézést, itt nem lehet parkolni. -Miért ki vagy te hogy nekem beszólsz a k. a...?

Huhh és még sorolhatnám.

Sajnálom, hogy azok az országok is ezt a képet mutatják, ahol korábban nem ez volt a tendencia.

Persze rengeteg ember vitte az unintelligens viselkedést nyugatra. De vajon mi az oka, hogy itt ez az divat? Ez olyan balkáni és így jó? Vagy senki nem mondja meg az embereknek, hogy ezt így nem illik? Vagy ugyanolyan balkáni tanárok mutatnak mintát az iskolákban, mint otthon?

Tisztelet a kivételnek, mert azzal is találkoztam.

2016. márc. 9. 10:33
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Tornyai János: Bús magyar sors

[link]

2016. márc. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Ady Endre:

A lelkek temetője


E föld a lelkek temetője,

Ciprusos, árva temetője,

Sok vér ömlött itt valaha

S maggyilkos méreg lett belőle.

Itt azok éltek, kik nem éltek,

A legkülömbek sohse éltek,

Itt meddő a nagy gerjedés

S százszor boldogak a vetéltek.


Ez a szomorú magyar róna,

Halálszagú, bús, magyar róna,

Hány megölt lélek sikoltott

Bús átkot az egekig róla.


Óh, boldogak itt, kik nem éltek,

A legkülömbek sohse éltek,

Itt meddő a nagy gerjedés

S százszor boldogak a vetéltek.

2016. márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!