Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ekkora nagy baj, hogy felválla...

Ekkora nagy baj, hogy felvállalom szoktam füvezni?

Figyelt kérdés

26/F


Nagyon hosszú lesz, de itt nem vitatkozni szeretnék a drogok helyességéről csak tanácsot kapni. Előre köszönöm annak aki majd próbál segíteni, nekem ez sokat jelent.



Sokáig nem vállaltam fel. Ennek nyílván sok köze volt ahoz hogy kiskorú voltam, és féltem hogy a szüleim megtudják (16 éves korom óta füvezek). Természetesen nem csak fű volt. Jártam én is bulizni mikor elengedtek, én is ittam mikor osztály kirándulás volt. Nem is szóltak érte, mértékkel csináltam (persze nekem is volt egy két durvább bulim), és ha elöttük ittam se volt gond. Szinte az összes barátnőmnek a szülei megkérdezték iszok-e, vagy járok bulizni, cigizek-e. Őszinte voltam és elmondtam hogy szoktam néha, de sosem volt ebből gond, bírtak általában a szülők. Fűröl természetesen soha nem beszéltem, de még barátnőknek se. Telt múlt az idő. 25 éves lettem. Volt egy jól fizető munkám, egy igaz kicsi, de saját házam, és egy barátnőm akivel két és fél éve akkor már együtt voltunk. Ő se tudta rólam hogy füvezek. De úgy gondoltam, 25 évesen már elég érett vagyok hogy elmondjam mindenkinek, és ezt ők elfogadják. Meg a másik az a folytonos titkolózás volt, nem bírtam már. Őszinte ember vagyok, ez az életem része, nem esett jól hazudnom erről tovább. Szóval nem is tudtam hol kezdjem. Elmondtam barátnőmnek legelsőnek. Nagyon kiborult rám, és azt mondta azonnal hagyjam abba, meg a szülei meg ne tudják. Én komolyan terveztem vele. Szóval nem akartam a szülei előtt hazudni, ennek fő oka az is volt, hogy az anyukájával nagyon jóba voltam. De nem fogadták el hogy ezt csinálom. Nagyon konzervatív család volt, szóval nem is tudom mi másra számítottam, de azért nem erre. Ezután mondtam el a szüleimnek. Akik szintén nem örültek, de félig meddig elfogadták. Ezek után két héttel a barátnőm szakított velem, a szülei is örültek ennek. Ezután fél évig nagyon kivoltam. Nem tudtam örülni semminek, csak a munkámnak éltem. Fél év után próbáltam újra párt keresni. De elhatároztam hogy 4. randi után elmondom hogy szoktam füvezni, és azt is elmondom, hogy fontosnak érzem hogy a szülei is tudják, mert nem szeretek hazudni mások előtt. Hát azóta nem találtam senkit. 4. randi után miután elmondtam nekik ott hagytak. Pár ritka eset volt hogy nem hagytak ott negyedik randi után. De ez csak azért volt mert akkor nem mondtam el a 4. randinál, hanem akkor mondtam el mikor már együtt voltunk. Szóval lényeg a lényeg, lassan 27 éves leszek, nincs senkim, nem is találok senkit, csak akkor ha hazudok magamról. És ezt nem érzem igazságosnak. Régen soha nem volt gond ha elmondtam hogy ittam. De nem is erről van szó, ez inkább 30%-ba zavar csak. A legnagyobb bajom az, hogy próbálok őszinte lenni mindenkihez, és ezt sem értékeli senki, csak páran voltak akik megköszönték hogy őszinte vagyok hozzájuk. Mit tegyek? Hogy keressek így párt magam mellé? Így vissza gondolva hülye voltam hogy elmondtam mindenkinek... De hát fontosnak éreztem, ez is én vagyok. Nem hazudhatok magamról ha komoly kapcsolatot szeretnék.



Ezt az egész felvállalom hogy füvezek dolgot, ne úgy képzeljétek el hogy facebookom ezzel van teli, vagy raszta hajjal Whizz Khalifás pólóba járkálok. Ezt mindig finoman közlöm. Elmondom hogy van egy rossz tulajdonságom a cigi mellett, amit kell hogy tudj. Szeretnék őszinte lenni hozzád, fontosnak érzem hogy tudd ezt... Szóval így szoktam közölni. Nem vagyok rá büszke, mint ahogy arra sem hogy cigizek. De ez hozzám tartozik mint a cigi, ilyenről nem szabad hazudni szerintem.



2017. febr. 13. 20:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
65%

Az őszinteséget tisztelem benned. Sokan elvből elutasítják a drogot (nálam a fű is az) és ezért nem akarnak tartós kapcsolatot. Egy nő előbb utóbb szeretne gyereket. Nem biztos, hogy ezt egy füves pasival képzeli el.

Ha elmondod a kapcsolat elején és a párod ezt elfogadja, akkor szerencséd van. Bár lányos apaként nem örülnék ilyen vőnek, de amig szereti a lányom addig elviselném.

2017. febr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, kérdeztél, válaszolok.


Ahogy már írtam, nem konkrétan a fű a probléma, hanem, hogy van olyan (káros)szenvedélyed, ami uralkodik feletted.

Mert legyünk őszinték, uralkodik!

Beépült mint rituálé bizonyos élethelyzeteidbe és ezekről nem akarsz, nem tudsz lemondani, tehát gyenge vagy.

Hogy tudd! Engem édeskeveset zavar, ha te füvezel, ... míg nem az én társam, vagy gyerekem vagy.

Annyi férfi van, mint égen a csillag, miért kellene olyat választania egy normális nőnek, aki alapból egy hátrányos hendikeppel indul, saját korlátai közé szorítva?

Nem szabad ember, köti egy szenvedély béklyója.

A fűvel, a cigarettával elsősorban nem a mennyiség, hanem a rendszeresség, a napi rutinba illesztés a probléma.

Arról nem beszélve, hogy gyakran a súlyos kábítószerfüggőség "csak" egy kis füvezéssel indul, erről az én családomból is tudnék hozni neked nagyon szomorú példát.

Már most, 26 évesen találkozol a "kis" füvezés magánéleti problémáival, mégsem tudsz lemondani róla, itt vergődsz, pedig ez kizárólag a te fejedben dől el és a kezedben a megoldás.

Vagy pedig fogadd el, hogy olyan partnert nem fogsz találni, amilyet szeretnél, tényleg csak a füvezős körökben keresgélj, akivel aztán kéz a kézben elnarkózgattok, kifolyatva a kezetekből az életeteket, mint a homokot.

Nem érezlek egy unintelligens bugrisnak, kár lenne érted!

2017. febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%

Elősször is kösz a lepontozást nem tudom mire kaptam látom fölösleges "fű" témába irni az embernek...

Másodszor: "Vagy pedig fogadd el, hogy olyan partnert nem fogsz találni, amilyet szeretnél, tényleg csak a füvezős körökben keresgélj, akivel aztán kéz a kézben elnarkózgattok, kifolyatva a kezetekből az életeteket, mint a homokot."


Kedves 3-as és a többi honfitársam. Az hogy valaki elsziv havi 2x füves cigit mivel lenne rosszabb annál aki naponta megiszik 1 üveg sört? Az is egy napi rutin, szerintem egy alkohol több családot szedett szét mint a fű, de mint mondtam a mérték a fontos!! Amugy meg ha valaki füvezik néha az nem biztos hogy narkó,heroin meg gombázni fog. Szerintem alapból a cigiről kéne leszoknod, mert károsabb 1 doboz cigi mintha 2x betépnél a tüdődre nézve.

2017. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kedves 13-as!

(3/12-es vagyok)


"Alkohol több családot szedett szét mint a fű"

És? ... akkor a fű már rendben is van?

Mások hibája, vagy szenvedélye, nem ad felmentést a saját hibánk, szenvedélyünk alól!

Majd ha a fű is olyan egyszerűen és legálisan beszerezhető lesz, mint az alkohol, akkor majd a fű is fog szétszedni családokat, az arra hajlamosaknál.

Egyébként nem engem kell győzködnöd, hanem azokat a női honfitársaidat, akik ha meghallják, hogy a Kérdező füvezik, rögtön lépnek tovább.

Biztos ők a hülyék, meg az ilyenek-olyanok, hogy a Kérdezőt nem akarják ezzel együtt bevállalni .... vajon mi lehet az oka?


"Amúgy meg ha valaki füvezik néha az nem biztos hogy narkó,heroin meg gombázni fog"

Nem biztos! ... de eléggé erősen benne van a pakliban.

Vannak emberek, akik hajlamosak az alkoholizmusra, a narkóra, mások meg nem.

A Kérdezőt nem ismerem, csak az általa leírtak alapján alakult ki az a véleményem, hogy ő hajlamos.

(a cigarettázásról már nem is beszélek!)

10 éve füvezik (nem harapnám meg az ujjam, hogy mást nem csinál!) és a sorozatos fiaskók ellenére képtelen letenni.

Ez már függőség, akárhogy is mosdatnád a szerecsent!

2017. febr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
3-as, egyetértek veled, de hidd el aki füvezik nincs benne erősen a pakliban hogy narkó,gomba,stb hozzá fog nyúlni, teszem azt én sem tettem. A függőségről mint már mondtam a mérték a lényeg, hisz nem mindegy az hogy valaki havi 1x füvezik de minden hónapban 1x és ez is függés vagy ha heti 7x. Van különbség azért a kettő között, és valjuk be tegye fel a kezét akinek nincs egyetlen egy függősége sem, az más kérdés a társadalom hogy reagál egy kávéfüggőre vagy egy játékfüggőre, hiszen az egyik jobban elfogadottabb és megszokottabb a másiknál, ezért nem szabadna kivételeket tenni sem.
2017. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
33%

Mikor a párom megismertem, mindjárt az első alkalommal elmondta, hogy füvezik. Nem heti kettőt mint te, hanem minden este lefekvés előtt.

Akkor tartottam ettől az egesztől, de úgy voltam vele előbb megismerem aztán meglátjuk.

Ez 10 éve volt. Azóta van két gyerekünk és a mai napig csinálja.

Nem szólok érte, mert semmi problémát nem okoz az életünkben, ugyanúgy foglalkozik velünk. Van aki egy sört iszik meg a nap végén, ő elsziv egy cigit. Elég stresszes munkája van, igy tud kikapcsolni, itthon már nem stresszes.

33 éves 17 éves kora óta csinalja és nem nyúl komolyabb dolgokhoz.

Nem lesz egyszerű olyan nőt találni aki ezt elfoglalja.

2017. febr. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Ennyi.

Rekreációs célra használod néha.

Nemértem egyes emberek miért fújják így fel..

Mivel te is használó vagy,akár csak én,biztos te is rengeteget olvastál utána.

Gondolok a fű jó hatásaira!

Amúgy,nagyon sajnállak hogy ezért így "elítélnek"

Én mindig azt hangoztatom,hogy nem iszok mert az káros!

Elöttem írták,hogy most még csak fű,késöbb keményebb drogok.

Akkora hülyeségbek tartom..

Csomó minden fejben dőle el.

Meg abban is biztos vagy hogy bármikor "le tudnád tenni" ha akarnád,de én se értem azokat az embereket,akik elítélik azt,aki szív.

Szerintem azok semmit nem olvastak utána,vagy ha igen,csak a negatív hatásait.

De ez is mi..

Állítom hogy a sok tartósított, édesítő szerrel rommá tömött mű kaják,sokkal ártalmasabbak mint,hogy szív az ember egy cigi...

Szerintem elég szánalmas,hogy te nem találsz magadnak párt,más családok meg rettegnem attól,hogy mikor ér haza az apjuk/párjuk és mikor mit ver szét/kit a lakásba..

És ez eggyátalán nem a te hibád..

Úgyan úgy elítélhetné az ember azt is aki cigizik,vagy iszik.

Dehát,egyszer valaki kitalálta, hogy a drog rossz.. Érteeem?

2017. febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17#

Itt nem a fű a legnagyobb probléma. Inkább az a baj, hogy a kérdező látja, hogy a fű miatt dobják ki a nők, de ő mégsem képes letenni. Ha neki a függősége fontosabb, mint az, hogy ne egyedül élje le az életét, akkor meg is érdemli a magányt

2017. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem nagyon jó dolog, hogy elmondtad-elmondod a jelölteknek. Én a párom előtt sokáig titkoltam, és mostanság néha együtt tépünk be, pedig eleinte ő is nagyon ellene volt, valószínűleg a kedvemért hajlandó volt bevállalni, aztán rájött, hogy ez nem öl meg, meg nem leszel tőle agyhalott. Szerintem sokkal jobb, hogy elmondod, mint ha évekig titkolnád, meg mindenféle történetet kellene kitalálnod, hogy hol vagy, mikor a dealeredhez mentél. Meg fogod találni a párod, őszintén szorítok érte
2017. febr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nekem szimpatikus vagy,pont jó lenne egy ilyen szerető mint te :)
2017. márc. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!