Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért ilyen önzőek?

Az emberek miért ilyen önzőek?

Figyelt kérdés

2017. febr. 19. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben élők nem azok. Kedves vagyok mindenkivel és ezt is kapom tőlük vissza. Aki nem érdekel, azzal meg nem foglalkozom. Miért lennének önzőek?
2017. febr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert boldogságot eredményez nem mindenkinek, de a többségnek igen.
2017. febr. 19. 18:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Wow, ezt se hallottam még. Akkor eredményezz magadnak te is boldogságot.
2017. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Mert az ember ugyanolyan ösztönlény, mint az állat. Mindenki küzd a saját életéért nem? Persze valaki biztos feláldozná az életét csak hogy kedves legyen... (szvsz:na ilyenek a gyengék, természetes kiválasztódás)
2017. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De a családon belül miért kell? Ugyértem pl saját tv mindenkinek meg ilyesmik
2017. febr. 19. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor azt kérdeztem, hogy miért lennének önzőek, arra utaltam, hogy írj konkrét példát.

Az nem önzés, ha valakinek saját tévé kell. Az az önzés, ha te eltöröd valamidet, kórházba kell vinni, de a családtagod a tévét akarja nézni, mert az önnön érdekét fontosabbnak tartja, mint a tiédet.

Hány éves vagy te?

2017. febr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
15
2017. febr. 19. 18:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Világos. Amire te gondoltál, az inkább telhetetlenség, élhetetlenség, kapzsiság, nem önzés.
2017. febr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!