Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok, mitől nevezhetü...

Mit gondoltok, mitől nevezhetünk valakit rossz embernek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. viselkedésre, vagy tettekre, szavakra. Hogy mi az, amitől valaki már rossz embernek számít.

2017. febr. 20. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Sokszor a legjobb emberek a legrosszabbak. Bár nem hiszem hogy 1% is van itt, aki érti e szavakat.

Ha lenne, írhatna.

2017. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem létezik rossz ember.
2017. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
en azokat tartom rossz embernek, akik a sajat celjuk elerese erdekeben mas karara cselekszenek szant szandekkal , pl : tolvaj kirabol, hogy neked tobb penzed legyen. apuka soha le sem tojja a gyereket, hogy a karrierje a csucson legyen... es ehhez hasonlok.
2017. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rossz ember szerintem sincs, csak olyan, aki kategorikusan rossz viselkedési mintákat követ. Ez szerintem a gátlástalan önzőség, és annak minden folyománya.
2017. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem amikor valakinek nincs empátiája és rosszindulatú.

#1: A pszichopatákra gondolsz, akik eljátsszák, hogy milyen jó emberek, miközben folyton csak kihasználnak másokat és csak saját célokból cselekednek? Nekem a válaszodról egyből ez ugrott be.

2017. febr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 tapogatod az elemeket, de nem pontos. És a részletekben elhullik az egész teljesen.

A lehetőség továbbra is fennáll, ha valakit érdekel. Megmondani nem fogom.

2017. febr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A jó és a rossz jellemvonàsok között, mindig a benned kialakut képhez mérten teszel különbséget.

Tehàt ha te egy adott emberi reakciót, viselkedést, rossznak minõsítessz,az azt mutatja, hogy a benned kialakult, beidegzõdött kép alapjàn, a te szempontodból nézve, a "rossz" elnevezésű jelzõvel azonosìtod be, az adott viselkedést, reakciót, jellemvonàst, szavakat, illetve az adott ember cselekedetét, tettét.

A "jò" és a "rossz" közötti különbségeket, mindig az ember hangsúlyozza, a generàciókon àt öröklődött viselkedésmintàkon keresztül épül fel egy emberben az a kép amelyen keresztül ítélkezni fog. A tàrsadalom keretein belöl elfogadott és bevàlt mintàkat követik az emberek, és ezekbõl építik fel azutàn, a jó és a rossz ember ideológiàjàt ötletét'.

Alapvetõen nincs se jó, se rossz ember.Csak tudatos, kevésbé tudatos, és öntudatlan ember létezik.Mivel egy öntudatlan ember viselkedése is lehet jó, így ez nem lehet mérvadó.Egy öntudatlan ember viselkedése lehet nagyon is tisztelettudó, miközben pont egy "rossz" cselekedeten gondolkodik,majd meg is teszi elõbb vagy utóbb.

Egy kevésbé tudatos ember viselkedése is lehet jó, viszont õ màr törekszik arra, hogy tudatàban legyen annak amit csinàl.Így kisebb az esélye, hogy a tàrsadalom keretein belõl a "rossz" jelzõt kapja.

Egy tudatos ember viselkedése pedig nem feltétlen "jó", mégis elfogadhatónak tűnhet, mivel az az ember aki tudatosan cselekszik, magàba a cselekedetbe, beszédbe, munkàba, belevisz egyfajta teljességet, ami körülveszi õt.Lehet, hogy "rossz" embernek gondoljàk màsok, mégis érezhetõ valami egyedi rajta.Ez pedig nem màs, mimt az egyénisége.Ami se nem jo , se nem rossz.Csak él és működik.

2017. febr. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6!... mr titokzatossag

az idegesito emberek kategoria nyertese lehetnel

2017. febr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat az Off-ért, de ezt most nem tudom kihagyni:

"Sokszor a legjobb emberek a legrosszabbak. Bár nem hiszem hogy 1% is van itt, aki érti e szavakat." Te itt arra gondolsz, hogy a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve?

Vagy az álszentekre?

De hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem rossz ember pl. a kárörvendő, a gátlástalanul harácsoló, saját céljaiért másokon gátlástalanul átgázoló ember.

Valamint személy szerint azokat utálom a legjobban, akik nem szeretik és nem óvják meg az állatokat(bármilyen fajta) és a növényeket.

És nyilvánvaló, hogy nem arra gondoltam, hogy aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet.

2018. nov. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!