Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen tájékozatlan sok...

Miért ilyen tájékozatlan sok fiatal sok témában?

Figyelt kérdés

Miért tájékozatlan ma ilyen sok fiatal olyan sok kérdésben.Gondolok itt aktuális hírekre,közéletre,friss tudományos hírekre,stb.

Például van egy 18 éves unokatestvérem,akinek a szülei nagyon műveltek,okosak,de azok a fajta emberek,akik ezt hangoztatják is.Erre a gyerekük,unokatestvérem, ha meglátja mondjuk Angela Merkelt,Orbán Viktort,Vekerdy Tamást(és még sorolhatnám) a tv-ben,megkérdezi,hogy ki az. Ez miért lehet?Azt látom,hogy egyre több kortársam ilyen,vagy még rosszabb,az iskolában se tanul meg abszolút semmit,nem is érdekli semmi.Szerintetek mi lehet ennek az oka? Vagy én gondolom rosszul,és ez nem probléma,hogy ilyen tájékozatlanok egyesek?



2017. febr. 21. 19:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Vekerdy Tamás nevét én most olvasom/hallom először...

mindenkinek más és más az érdeklődési köre


én például a sportban vagyok otthon, lehet, hogy neked meg azok a nevek nem mondanak semmit, hogy N'Golo Kante, vagy például Jo-Wilfried Tsonga


lehet, hogy a 18 éves unokatestvéred ugyanezt gondolja rólad, csak egy más témakörrel kapcsolatban

2017. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Bele vannak feledkezve a mindennapjaikba, nincs is idejük rá; szerintem épp, hogy egy kicsi idejük van szusszani, máris kezdődik előlről a mókuskerék. Akár dolgozik, akár tanul.
2017. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
*A szusszanásban a saját magukra szánt heti 5 óra buli is benne van. Amennyi jut nekik; meg inkább nem alszanak, az alvást hagyják ki, csak hogy legyen egy kicsi életük is, tudjanak társadalmi életet élni.
2017. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
*ja és bocsi,még1,előző vagyok,hogy én most csak mondtam egy számot, nem tudom, mennyit bulizik aki bulizik; ja meg pl nem is feltétlenül érdekli, hozza lázba a politika.
2017. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalok többsége nem annyira tájékozatlan, mint gondolod. Pl. egy olyan ismerősöm sincs ebből a korosztályból, aki ne tudná, hogy ki az az Orbán Viktor. Engem sokszor dicsérnek, hogy milyen tájékozott vagyok, mégsem tudtam, hogy ki az a Vekerdy Tamás. Most ezért tájékozatlan volnék?

Rengeteg fiatalt azért nem érdekelnek ezek a dolgok, mert nem használják őket. És igazuk van. Hihetetlenül sok, teljesen felesleges infó ragadt rám az évek során, de alig használtam belőle valamit is fel. Más pl. megtanul autót szerelni és megél belőle. Vagy, ha jók a szociális képességei, akkor kiépít egy olyan ismerősi hálót, amivel előbbre jut, mint egy művelt ember.

2017. febr. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
5. Ez kész. :DD
2017. febr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ma már nem lehet kérdés semmilyen szakterületbe vágó ismerettel kapcsolatos információ megismerése sem. Beírod a netes keresőbe a kifejezést, azután már csak el kell mélyedni a bőségesen megjelenő információ áradatban.


Az nyilvánvaló, hogy nem egyetlen cikkből, egy leírásból kell képet alkotni egy adott témkörről, de a leg elvontabb dolgokról is hamarosan disszertációt tudsz írni, ha utána olvason és tanulmányozod a témát.


Azt nem alap ismerni, hogy egy repülőgép hajtómű hogyan működik de az alap, hogy ki Magyarország miniszterelnöke és nagyjából hol, milyen pozícióban találhatóak meg bizonyos napi szinten emlegetett európai vezető politikusok.


Aki ezt bem ismeri, az valami sajátos világban él, ahol nem foglakozik semmivel, ami körülöttünk történik, viszont az ilyen ember magára vessen ha nem tud beilleszkedni a körülöttünk működő világba.


Na épelméjű, akkor a saját hibája, de ha fogyatékos akkor a szüleinek és a gondnokainak kell őt ápolni és védeni, mert ennyire érdektelenül ő képtelen lesz meglenni normális emberi értékek között ebben a világban mert azt se fogja megérteni, miért nem kap csak úgy havonta jövedelmet, hogy közben semmivel nem foglakozik.

2017. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Egyébként olvasom, hogy Vekerdy tamást ismerni kellne. Ennyi erővel megtanulhatnánk az ország lakosságának a nevét, pozíciójt és elérhetőségi adatait, amit valami okból, ismerni kellne, de mivel a fejünk nel mexikon, ezért aki nem tud ilyen periférián működő embereket azt nem kell megszólni, mert arra ott a lexikon, de ha még abban se lenne meg, akkor az internet, a wikipédia! :)

Nem azért van az agyunk, hogy lexikon helyett használjuk, de a napi szinten emmelegett politikusokat és körülöttünk előforduló anapi probléménákat azért illik ismerni legalább olyan szinten, hogy már nem kérdezzük meg, hogy "ki a franc az?". :)


[link]

2017. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Huhh!Jó sok válasz! Próbálok mindre válaszolni!Csak példákat írtam,és nem feltétlenül arcfelismerésre gondoltam,hanem ha ki van írva a név,akkor se tudják ki az.#5 válaszára már ott van #6, vele értek egyet. #7 lásd #6. #8 én is 18 éves vagyok,szerintem elég jól átlátom a fiatalság problémáit.#9 én itt elsősorban általános műveltségre gondolok,talán a három példa nem teljesen találó,bár szerintem igen.#10 nem tartom jónak,hogy ami nem jó,azzal ne is foglalkozzunk,dugjuk homokba a fejünket.#11 neked is azt mondhatom,itt az általános műveltségre gondoltam,függetlenül attól,hogy tudom,én az átlagnál valamivel műveltebb vagyok.Egyébként engem is érdekel a sport,mellesleg Chelsea szurkoló vagyok,szóval tudom ki az a N'Golo Kante.#17 egyetértek veled,kb. én is így gondolom a dolgokat.
2017. febr. 23. 22:12
 20/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, fiatal vagy még, így kevésbé látod át, majd idővel te is megérsz, remélhetőleg.


1. A politika mocskos játék, a szükségesnél többet nem érdemes foglalkozni vele (ismerem az általad felsorolt neveket, de részletesen nem igazán tudnám őket bemutatni, de ott vannak ezzel szemben a kedvenc regényíróim).


2. [link]

[link]


3. Túl sok információt kapunk, manapság ilyen korban élünk, nem úgy, mint mondjuk a nagyszüleim fiatalkorában vagy még régebben. Ha nem akarunk az információktól megcsömörleni, akkor szűrni kell.


4. Számomra speciel az egyik legfontosabb dolog a megélhetésem, én már magamat tartom el, és tudom, hogy egy munkahely sem életbiztosítás, bármikor történhet valami, ami kizökkent a megszokott rutinból, és rugalmasan készen kell állni arra, hogy akár azonnal talpra tudj állni. Én ezt már a saját bőrömön tapasztaltam, te, életkorodból feltételezem, ennek még jóval kevésbé vagy kitéve. Van időd és energiád ilyen dolgokkal foglalkozni, mint a kérdésben foglaltak. Használd ki ennek az időszaknak az előnyeit, mert később még visszasírhatod, mikor már sokkal jobban le leszel terhelve, időben, energiában, és felelősség terén is.

2017. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!