Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett ilyen felkapott...

Miért lett ilyen felkapott szokás a ruha alapján megítélni másokat?

Figyelt kérdés

Sokszor hallok, és olvasok a Facebookon, olyan szövegeket, hogy "kimegyek az utcára, és azt látom, hogy minden lány egyforma", "olyanok mint a klónok".

Nos, részben igaz, de nem értem ezen mi olyan meglepő, hiszen minden időszaknak megvan a maga divatja, amit sokan követnek, legyen az pl a bő nadrág, sztreccs nadrág, széles vagy vékony öv, csíkos vagy kockás felső stb...

Miért nem inkább a belső tulajdonságokra próbálnak figyelni az emberek? Miért azon van a hangsúly, hogy vki egyedi vagy sem?

Ismerek olyan embert aki mindig a legújabb divat szerint öltözködik, mégis egy kulturált, intelligens, kedves lány, de tudok olyat is aki nem hétköznapian öltözködik, és "ki ha nem én" stílusú. Persze ennek az ellentettjére is van példa. Ezzel azt akarom mondani, hogy teljesen mind1, hogy néz ki az adott személy, lehet ilyen is olyan is belsőleg.

Szerintem manapság elég nehéz a fiatalok körében egy hosszútávú kapcsolatra alkalmas embert, vagy igaz barátot találni. Akkor mi értelme egyből leszólni vagy lenézni akárkit is aki divatos, vagy éppen nem az?


2017. febr. 22. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem felkapott szokás.

Mindig is így volt.

Régen is voltak ruhadarabok, amit mindenki hordott. Voltak frizurák, amit mindenki kipróbált. Sminkben is meg volt az aktuális divat.

2017. febr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert az öltözködés az, amivel megszólalás nélkül is már üzeneted adsz stílusodról a környezetednek. A stílus pedig maga az ember.
2017. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek.

Régebben én is úgy gondoltam, hogy a "nagyon menőőő" módon öltözködő emberek mind barmok. Azt még mindig fenntartom, hogy ÁLTALÁBAN aki túl sokat foglalkozik a divattal, az nem valami intelligens, de mióta megismertem pár embert, akik ellentmondanak ennek, tudom, hogy vannak kivételek, ezért nem ítélek ez alapján.

2017. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, oké, hogy ez egy üzenet, de kicsit gondoljunk bele, ha vki virágmintás ruhában van, akkor azt gondoljuk, hogy kedves, aranyos az illető, ha feketében jár, meg szegecses cuccai vannak akkor egy őrült, negatív ember?
2017. febr. 22. 15:38
 5/8 anonim ***** válasza:

"Miért nem inkább a belső tulajdonságokra próbálnak figyelni az emberek? Miért azon van a hangsúly, hogy vki egyedi vagy sem?"


Ha nem egyedi egy személy, akkor olyan tulajdonságokkal van felruházva, mint minden második ember, ergo semmi okom rá, hogy megismerjem. Sem arra, hogy bármilyen ítéletet hozzak felette az "átlagoson" kívül, egyszerűen nem fog érdekelni.

2017. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
HA kimész az utcára és végignézel a szembejövőkön, akkor nem látod a belső tulajdonságiakat. Vagy te igen?
2017. febr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért az a lány, aki egy szép nyári napon a kényelmes nyári ruha helyett belvárosi korzózáshoz inkább a fekete szegecses bőrszerkót választja, annak tutira erős késztetése van arra, hogy környezetének azt közvetítse magáról, hogy ő kissé extrém csaj.


Az tuti, hogy nem ez a kellemesebb, kényelmesebb viselet.

Azt viszont el tudom képzelni, hogy egy veszélyesebb környéken, vagy lelki problémákkal küzdő nőnek ez a szerkó ad nagyobb biztonságérzetet, mert ebben keményebb csajnak látják mások is. Kicsit hasonló okból praktikus viselet ez rock fesztiválon vagy motoros találkozón (sok piás rocker között).

2017. febr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
2: "A stílus pedig maga az ember." Szerintem ezt túlzás így kijelenteni. Én akkor is önmagam vagyok, amikor nyári ruhát veszek fel magassarkúval és csini nőies táskát választok hozzá kiegészítőnek. Meg akkor is önmagam vagyok, amikor másnap farmerben és bő ingben, baseball sapkában, teniszcipőben, hátizsákkal a hátamon indulok el otthonról. Pedig két különböző stílusról van szó. A személyiségem mégsem változik meg tőle. :D
2017. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!