Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy átszoktatott,...

Lehet, hogy átszoktatott, eredetileg balkezes vagyok, vagy csak szimplán rosszul fogom a ceruzát?

Figyelt kérdés

Jobbkezes vagyok, és többen megjegyezték, hogy milyen "hülyén" tartom a kezem, miközben írok: teljesen rákönyökölök az asztalra, és a csuklóm úgymond 'megtörik', konkrétan tompaszöget zár be az alkarom belső felével, közben a ceruzát úgy fogom, mint a többi ember. Bal kézzel viszont teljesen szabályos módon fogom, csak úgy meg alig tudok írni, azt is lassan és rondán. A kézírásom elvileg ronda és alig olvasható, pedig nekem sose esett nehezemre akár hangosan felolvasni is. Folyékonyan írok tükörírással, amiről pedig úgy tudom, hogy főleg a balkezesek kiváltsága. Ezen kívül ballábas vagyok, fociban azzal rúgom a labdát, és az az erősebb. A szüleim azt mondták, mindig jobbkezes voltam, de akkor most hogy is van ez? Hallottam, hogy az agyféltekék dominanciája is lehet befolyással az ilyesmire, de már teljesen bizonytalan vagyok... Valaki tud segíteni?

16/L



2017. febr. 25. 21:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid szerint mindig jobb kezes voltál, akkor nem szoktattak át. De valószínűleg erősebb a "baloldalad", csak nem annyira, hogy ezt észrevették volna kiskorodban. Az öcsém is ilyen volt.
2017. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!