Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jobb kézről káros erőltetni...

Jobb kézről káros erőltetni az áttérést bal kézre?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy gyermekkorban káros a balkezesekre ráerőltetni a másik kéz használatát. De felnőttkorban is ez a helyzet?

2015. dec. 19. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyermek korban mikor még az alapvető precíz koordináció nincs kifejlődve akkor szerintem mindenféleképp káros. Később nem látom kárát, bár nehezebb lesz.

Viszont értelmét se sokat látom...

2015. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 elwera ***** válasza:
Én is szórakoztam azzal, hogy mind a két kezemmel megtanultam kicsit írni. Amúgy balos vagyok, hát de mivel az a kellemesebb, meg megszokott, könnyebb vele írni, így nem szoktam át a jobb kézre. Azt nem is lehet, ahhoz nagyon sok idő kéne, hogy teljesen átszoktasd magad. Felnőttkorba már nem fog menni, hosszú távon úgyis megunod, és visszatérsz az eredeti kezedre. De nem káros. Amit nem kényszerítenek, csak te akarod elérni, az mért lenne káros?
2015. dec. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is balkezes vagyok és meg akartam tanulni jobb kézzel irni, de nem sikerült, jobb kézzel teljesen máshogy is fogom a tollat, mint ballal és máshogy kéne formáznom a betűket, de nem akart összejönni...Kb 5 perc gyakorlás után begörcsölt a kezem, meg ilyenek :/ Szóval maradok inkább balkezes xd

Egyébként nem hiszem, hogy felnőtt korban káros lenne.

2015. dec. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!