Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Okosnak kell lennie ahhoz,...

Okosnak kell lennie ahhoz, hogy valakiből jogász legyen?

Figyelt kérdés

Én nem szeretnék jogász lenni,csupán amikor voltam a könyvtárban akkor kíváncsiságból beleolvastam a római jogba,de ha nekem ezt meg kéne tanulnom és szóról szóra visszaadni akkor tuti,hogy elvéreznék.

Nagyon okosnak kell lenni,hogy valakiből jogász legyen,aki el tud helyezkedni a pályán és sikeres legyen pár év múlva?



2017. febr. 26. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Az okos az egy teljesen szubjektív fogalom.

Senki sem lehet mindenből okos.


A jogász képzés elvégzéséhez hatalmas akaraterő kell. Azt a sok anyagot bekell tanulni, és megérteni, hogy mit akarnak. Ehhez szimplán fenék kell.

Később kellenek kapcsolatok, megfelelő kommunikációs képesség, meggyőző erő, megkell találni, hogy milyen pályára kötelezed el magad, szeretned kell, stb.

A sikernek meg sok ismeretlen összetevője is van(szerencse, kapcsolatok, sokszor jó időben, jó helyen kell lenni, stb.)


Szóval, nem okosnak kell hanem kitartónak lenni, és érdekelnie kell a dolognak.

2017. febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Ez az "okos" egy nagyon rossz kifejezés. Nem jelent semmit. Lehet valaki intelligens, lehet művelt, vagy jó memóriájú, de ezek jelentése teljesen más, és nem is járnak feltétlenül együtt. Az "okos" egy gyerekes szó.


Amiről te beszélsz, ahhoz memória kell.

2017. febr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
(és persze, ahogy az első mondta, szorgalom)
2017. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Millió jogász van, mert jó a lexikális memóriájuk és elvégezték az egyetemet.

De a JÓ jogász, az bizony okos!

Megtalálja a joghézagokat, felismeri az összefüggéseket, sikerre viszi a legreménytelenebb ügyeket is.

Ők a sikeresek!

2017. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

Sok magyar egyetemen lehet "venni" jogász diplomát, most nem írom le konkrétan melyeken, de tudom.


Hát végülis okosnak, ja, de leginkább genyónak nevezzük így, azért amikor azt mondom okosnak akkor az inkább egy természettudományos vagy mérnök diplomához kell szerintem.


Én nekem van jogász haverom, ami tudást összeszedtek az egyetemen azt más el is felejtették, szóval nem is ilyen könyvtárba járó figurák, inkább amihez értenek az a locsi fecsi, üres beszéd, "pofázás". Mondom én mérnökként.


Kinek hol van telke, melyik politikus milyen luxusban él (ők is jogászok, pl. Orbán és a haverok), na ezt kívülről fújják. Könyvtár meg ilyenek??? Évek óta nem voltak. Ennyi.

2017. febr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
...és ezért neked feltétlenül le kellett pontoznod mindenkit. Gratula.
2017. febr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5: Neked fogalmad nincs a jogászokról. Nem a legaljából kell kiindulni. Nézd meg, hogy miket és hány nyelven kell olvasni pl. egy egyszerűbb jogtudósi publikációhoz (akár egy igényesebb könyvismertetéshez), meg azokhoz a tíz szerzőtársas 2 oldalas közleményekhez, amiket a mérnökök meg a természettudósok kiadnak a kezükből.


Aki azt hiszi, hogy megértés nélkül lehet jogi tudást szerezni, téved. Olyan átlátás, ismeretek kellenek, ami nagyon kevés professziónál van. Nem szólva, hogy a joganyag változásával rengeteg dolgot lehet újra tanulni, ezt ne felejtsük el.


Kérdező: bele lehet tanulni, saját szakálladra inkább először jogi lexikonokat olvasgass. (A hatályos dolgokhoz a Lamm-félét ajánlom, de a Szabó-féle, és a Márkus-féle sok kötetes is olvasható kellő kritikával /bár elméletileg ezek is igen színvonalasak, sőt.../).

2017. jún. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!