Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ügyvéd sikerességét...

Egy ügyvéd sikerességét meghatározza az, hogy mennyire tűnik kívülről sikeresnek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egy csóró, lepusztult ügyvéd a laikus számára rosszabb esélyekkel indul egy elegáns, kabrióval járó ügyvéddel szemben? Mennyire számít a látszat ebben a szakmában? Illetve a belső tulajdonságok mennyire elegendőek?

2017. febr. 4. 00:31
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Sosem a látszat számít,de bárki adhat önmagára.Aki már megszerzi a diplomát,vagy az érettséginél kicsit nagyobb végzettséget,azok az emberek nagy általánosságban eleve igényesebbek.Az igényesség nem szakmafüggő,emberi alapvető tulajdonságnak kellene,hogy legyen.Mindig fontos viszont az,hogy jó kisugárzása legyen egy ügyvédnek,vagy bárki másnak ahhoz,hogy bármit is eltudjon érni az életében!Nem szakmafüggő,ismétlem.Nem kell Cabrio a meggyőzéshez,csak igényesség;)
2017. febr. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy ügyvéd sikerességét a jó hírneve, az ügyfelei által róla terjesztett pozitív tapasztalatok alapozzák meg.
2017. febr. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Nekem is inkább a vélemények, szakmai háttér lenne lényeges.


Sőt, én elég visszahúzódó, visszafogott ember vagyok, mind anyagi, mind mentális alapon. Ilyen szempontból még kicsit elrettentő is lenne egy gazdag, túl elegáns ügyvéd.


Bár ha össz benyomás kell akkor mindenképp előnyösebbnek tűnik egy "menő" ügyvéd...Csak aztán értse is a dolgát.

2017. febr. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vidéken számít a kocsi, az óra stb. Budapesten ez nem annyira fontos. De az iroda fekvésének helye, a berendezés (drága antik bútor) számíthat. Verzátusabb ember a kézzel varratott öltönyt, és a Vass-féle cipőt is meg tudja különböztetni a konfekciótól, de ez ezer emberből egy. Mondjuk azért a cabriós ügyvéd nevetséges szerintem, az nem komoly autó, akárhány millió is. Nyilván a fentiek egyike sem biztosíték arra, hogy az illető jó szakember. Erre tudományos fokozat, egyetemi oktatóság, publikációk jobban predesztinálnak. A viselkedés, az emberség fontos lenne. Mindezektől még nem biztos, hogy a macska megfogja az egeret. Vannak olyan eleve vesztes ügyek, hogy hat sztárügyvéd sem tudná megnyerni... Szerintem a túl piperkőcöknél én mindig azt gondolnám, hogy ezt a sok mindent velem akarja megfizettetni. És a lapukkant csepeli ügyvéd is lehet jobb szakember a felpumpált "sztárügyvéd" idiótáknál. (Ez a volt igazságügyér olyan csacsiságokat mondott a terroristaperben, hogy néztem, hogy hogy nem lehet ennyire tudni a tételes jogot, vagy ennyire hülyének nézni a bíróságot és az ügyészséget). Ahogy egy tanárom mondta az egyetemen a maga szarkasztikus modorában: "A jogban minden le van írva, csak tudni kell hozzá olvasni."
2017. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!