Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a különbség a csicska és a...

Mi a különbség a csicska és a kedves ember között?

Figyelt kérdés

Világéletemben segítettem mindenkinek, aki szépen megkért valamire. Tegnap is segítettem egyik szobatársamnak összehajtogatni a ruháját, meg rendbetenni a füzeteit. Természetesen eközben ő is a szekrénye pakolásával foglalkozott.

Erre jött egy olyan szobatársam, akit nem bírok, és megkérdezte, hogy "hogy lehetek ekkora csicska".

Ekkor tűnődtem el, hogy mi a különbség a kettő között?


2017. febr. 27. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Told ezt az orra elé:

"Mit jelent: csicska, csicskás?

A kérdezett szó részben a katonai nyelvben, részben az argóban használatos. Eredetileg a katonai nyelvben használták a régies, bizalmas szót: ’V alakú paszomány a tisztiszolga zubbonyujjának elején’. A csicskás katonai jelentése, a ’tisztiszolga’ ebből már érthető.

Az argóban a csicska, illetőleg a csicskás jelentése: ’társa(i) kiszolgálására kényszerített személy’, és a ’valakit szolgál’ jelentésmozzanatban van kapcsolat a két szó között. (Forrás: A magyar nyelv értelmező kéziszótára, Etimológiai szótár.)"

2017. febr. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Varga Péte4 ***** válasza:
100%

A kedves ember saját és felebarátja örömére segít az illetőnek. A csicska kifejezés egyébként a cs. és kir. hadseregben a tisztiszolga elnevezése volt, majd a börtönszlengben a megszégyenített, mások kiszolgálására kényszerített elítélteket nevezik így.

Aki pedig az önzetlenül segítő embert csicskának nevezi az az n nevezéktanom szerint simán korlátolt bunkó.

2017. febr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor hogy ő is megértse, megkérdezed tőle, hogy lehet ekkora suttyó?
2017. febr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, az a különbség, hogy te állandóan feláldozod magad mások segítésére és ők ezt viszonozzák, és szintén kedvesek veled, vagy csak a te részedről van áldozat? Mert nem mindegy, hogy úgy vagy kedves, hogy ők kihasználják a jólelkűségedet és segítőkészségedet, vagy kölcsönös a dolog.
2017. febr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem bevonva, eredetet, szimplán a hétköznapokra vonatkoztatva:


Kedves ember, önzetlen, az aki önszántából segít, és nincs befolyásoltság mögötte.


Csicska meg az, aki azért segít, mert befolyásolják, és következménye van annak, ha nem segít.

Pl.: Szivatják, megverik, vagy nem barátkoznak vele, kibeszélik, nem törődnek akkor vele, stb. Az is inkább csicska, aki azért segít, hogy ezen dolgokat elnyerhesse.


Ami még fontos: Attól, hogy te kedvességből teszed ezt az egészet, még ugyanúgy válhatsz csicskává.

Amikor direkt kihasználnak, és bármelyik épeszű ember észrevenné, csak te nem akarod, vagy túl jóhiszemű vagy. Azonban ez a segítségek számából hamar kiderül.



Személyes vélemény: Én kifejezetten csicskának gondolnálak.

Ruhát hajtogatni, és mások füzeteit rendbe tenni?

Olyan dolgok, amiket én is megtudok csinálni. Nem lenne pofám ilyenre kérni egy lakótársat.

Annak tudatában, hogy ezek könnyű munkák, úgyis hamar végzek vele.

2017. febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor vagy csicska, ha nem vagy képes nemet mondani és semmit nem vársz el a segítségért cserébe.
2017. febr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Arktika válasza:
Akkor vagy csicska, ha félsz a konfliktustól ,önvédelemtől. Más az amikor egy normális szobatársad van, neki szivesen leveszem , összehajtom ruháit a szárítóról, ha ő nincs ott és elfelejti amikor én mosok. De Ha pl egy intézetben nevelkedett cigó stilusú szobatársat kapsz, ott két lehetőséged van: vagy a csicskája leszel és együttműködsz vele sokmindent megteszel neki, hagyod h kihasználjon téged(gondolom nem ezt szeretnéd), vagy pedig nem barátkozol vele, de akkor számolj azzal, hogy előbb utóbb nekedmegy, és ki kell hajintanod a szobából, ekkor telefonálhatsz a szállófelelősöknek, akik jobb esetben eltávolítják.
2021. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!