Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tehát, roma vagyok, és írtózom...

Tehát, roma vagyok, és írtózom a saját fajtámtól, helyes ez?

Figyelt kérdés
köztük élek, nincsennek barátaim. mindig csalódokba romákban, másabbaj az én életfelfogásaim, elveim, mint az övék. viágéletemben csak köztük éltem. nem tudom mitörtént velem, de én is szégyenlem, h cigány vagyok, és nem érzem magam embernek, nem jönnek be a roma csajok, viselkedésileg főlegnem.csak magyar barátnővel tudnám lekötni az életem. a magyarok pedig nem fogadnak el! ha csak tisztelnének max, de soha nem bíznának bennem.. és szarúl esik. akkor én nem tartozom sehová? csak a családom maradt? mert őket szeretem. mi történt velem?
2013. aug. 19. 01:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem csatolj magadra 20 kilonyi gazpalackot es robbantsd be a telepen. Ez a legtobb amit ebben a helyzetben tehetsz.
2013. aug. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:
ilyen gyökerek kíméljenek
2013. aug. 19. 01:36
 3/67 anonim ***** válasza:
100%
próbálj meg barátkozni emberekkel akik szimpatikusak. mutasd meg h nem olyan vagy mint a környezetedben élők. először nehéz lesz, mert az emberek előítéletesek. aztán majd lesnek h kellemeset csalódtak :)
2013. aug. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
85%
Mindegy hogy magyar vagy roma! Ne ez alapján ítélj. Igen, a társadalomban sok az előítélet és te is így határozod meg, ez jelentheti azt is hogy neked nem volt jó tapasztalatod a környezetedben. Mert nézd meg pl Bódy Margót. Ő szerintem nagyon tiszteletre méltó asszony, nem rég láttam youtube-on a Szily Nórával készült interjút... A lényeg te magad vagy. Ha valaki szimpatikus akkor barátkozz vele, függetlenül attól hogy roma vagy magyar vagy német vagy ki tudja mi. De nincs okod arra hogy lebecsüld magad. Nagyon sokféle roma van, az pl sok esetben dicséretes hogy a hagyományokat őrzik. De az sztem hülyeség hogy irtózol tőlük.
2013. aug. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
100%
én ismerek olyan romákat akiket befogadtak mert meg mutatták h egyáltalán nem olyan mint a többiek.. van akin ez látszik is h sokkal normálisabb.. és van akin látszik h menthetetlen.. szerintem bekellenebizonyítanod h igazából te nem olyan vagy mint ők.. mondjuk segíthetnél az embereknek ha egy kissebbe belekötnek meg véded utánna mondjuk barátkoznál is vele és lehet h utánna bejönne a változás és ott betudnád bizonyítani h te más vagy.. te olyan vagy akire lehet számítani.. :) ha baromságot írtam elnézést kérek..
2013. aug. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:

védtem már meg magyart.

igen írtózom tőlük


régen én is olyan elfogult, agresszív voltam mint ők, csak az igazukat nevelték belém, egész életemben, és hogy szemét magyarok, rasszisták stb. én azt hittem nekünk van igazunk. de az utóbbi 7 évben valami megváltozott. rájöttem arra, hogy félre voltam vezetve, és nem jól nevelt a környezet. keztem olvasgatni, és halgatni a magyarok panaszát, és keztem megismerni a magyarokat, és rájöttem arra is. hogy aki normális. azr elfogadják, és jószívüek, a romákba meg csak csalódok. csak beszűkült világukba élnek, és a mának. nem szeretem őket

2013. aug. 19. 02:10
 7/67 anonim ***** válasza:
Na jó de a romáknál is több van a háttérben, nem csak ennyi, de ez persze nem ide tartozik. Szerintem kipróbálhatnál egy családállítást, az ilyen helyzetekben tök jó, de csak akkor ha jófej csoportvezetőt találsz. Tényleg elég hatásosan oldja a lelki dolgokat.
2013. aug. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
100%
amúgy meg minden reszpekt a tied. Erre kevés ember kpes, hogy ilyen tanulságokat vonjon le, mindegy roma vagy magyar..
2013. aug. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:

Bocs, de mennyire sötét a bőröd?

Tehát elég feltűnő, hogy Roma vagy?

Mert, hát rengeteg árnyalat létezik és még tán a Vonában is fellelhető némi vonás....ezek alapján nyilván nem ÁRIA..

2013. aug. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:

"Mindegy hogy magyar vagy roma! Ne ez alapján ítélj. Igen, a társadalomban sok az előítélet és te is így határozod meg, ez jelentheti azt is hogy neked nem volt jó tapasztalatod a környezetedben. Mert nézd meg pl Bódy Margót. Ő szerintem nagyon tiszteletre méltó asszony, nem rég láttam youtube-on a Szily Nórával készült interjút... A lényeg te magad vagy. Ha valaki szimpatikus akkor barátkozz vele, függetlenül attól hogy roma vagy magyar vagy német vagy ki tudja mi. De nincs okod arra hogy lebecsüld magad. Nagyon sokféle roma van, az pl sok esetben dicséretes hogy a hagyományokat őrzik. De az sztem hülyeség hogy irtózol tőlük."



szerintem a promléma ott kezdődik, hogy a szűlők, nem jól nevelik őket, és a saját eszmélyiket verik beléjük, és kihat kihat az életükre, gátolja őket a fejlődésben, és a beilleszkedésben. olyan, mint egy fertőzővírus, pedig lehetne a generáión segíteni. ehhez pedig a roma szülőknek kéne tenni. és ezt fáj látni nekem hogy a 'fajtáim' tojik a generációik jövöjére.

2013. aug. 19. 02:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!