Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan aki egy...

Van köztetek olyan aki egy kötelezőt nem olvasott el, egy verset nem tanult meg suliban és mégis egyetemre jár? Persze reál szakra. Én ilyen vagyok.

Figyelt kérdés
ötös voltam mindenből, matekból és angolból emelt szintü, de magyar nyelv és irodalomból alig lett meg a kettes....
2017. márc. 1. 22:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kötelezők közül azt olvastam el, ami érdekelt, meg amelyiknek a stílusa megfogott, a verseket nem tanultam meg, teljesen értelmetlen dolog szerintem, úgyis elfelejted, a szöveget meg egy perc alatt ki lehet gugllizni.
2017. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Azt nem mondom, hogy egyetlenegy kötelezőt sem olvastam elé és egyetlenegy verset sem tanultam meg, de magyarból és történelemből soha nem remekeltem. Alig volt meg a 4-es és volt 3-as félévi jegyem is ezekből a tantárgyakból.

Mérnök vagyok.

2017. márc. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondhatnám, hogy egyet sem, általánosban szorgalmas voltam. Mikor lett saját véleményem az irodalom marhasagait elhagytam es azt olvastam ami engem érdekelt órán, azóta is falom a könyveket. Habár már nem járok egyetemre, de túl vagyok rajta remelem igy is hasznos a válaszom :)
2017. márc. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Jelen. Azok a tárgyak amik nem érdekeltek max hármasok voltak(kivéve a töltelékeket, tesi, rajz, ének stb), azok amik meg érdekeltek minimum négyesek.


Olvasni olvastam azt ami engem érdekelt(scifi, Fantasy), verseket pedig írni szeretek nem bemagolni(és az emberek szerint jól is megy).


De számomra az írók, költők a mai sztárokkal vannak egy szinten, az ő életük, vagy véleményük sem érdekel. Szórakoztassanak és kész

2017. márc. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A kötelezőket nem olvastam el, csak a tankönyvben található elemzésüket... abból se az egészet, csak ami ki volt emelve, fontosnak tűnt. Versek közül a rövideket tanultam meg (párszor elolvastam őket a szünetben, óra előtt). Mindig 5-ös, 4-es voltam irodalomból.

Jogász szakra járok.

2017. márc. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Nyelvtan, irodalom KETTES? Az is alig?


Értelmiségi már te sem leszel.

2017. márc. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Akár az egész irodalom tárgyat meg is szüntethetnék, semmi értelme nincs.
2017. márc. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3%

Az irodalomnak semmi értelme a világon.

Max,ha könyvtáros akarsz lenni.


Kb ugyanolyan szórakozás,mintha megnézel egy filmet.

Ezzel az erővel a filmrendezést is lehetne tanítani az iskolában...

2017. márc. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem bölcsész diplomám van és legutoljára kb. 14 évesen olvastam kötelezőt. Egyetemen se olvastam el egyet sem mégis elvégeztem. :D
2017. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%
Büdös életben egyetlen kötelezőt sem olvastam el, magyartanárnak készülök.D Jó persze, itt egyetemen már végig szeretném pörgetni a magyar- és világirodalom fontos darabjait, ezek ismerete elengedhetetlen a szakmához + el is szeretném olvasni őket, szóval másabb világ. A magyar nyelv és irodalom oktatása különben borzalmas, nem csodálom, hogy sokak semmi értelmét nem látják, de azért szerintem hanyagoljuk az ilyen erős kijelentéseket. A magam részéről igyekszem majd felturbózni a nyelvtan és az irodalom oktatását és nem fogom ostoba "kötelező" (már maga a kifejezés sem szerencsés) olvasmányokkal traktálni a diákokat, tanterv ide, vagy oda.
2017. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!