Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnál olyan mértékben szeretn...

Tudnál olyan mértékben szeretni valakit, hogy egy súlyos bűnt is magadra vállalj, amit ő követett el?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy az édesanyádról, a gyermekedről, a feleségedről/férjedről vagy a szerelmedről/barátodról van-e szó.

Magadra vállalnál pl. egy gyilkosságot, hogy megmentsd a börtöntől?



2017. márc. 6. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Mindenki vállalja a felelősséget azért, amit tett.
2017. márc. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet, szerelem nem erről szól. Viszont sok ember meghalna a másikért. Pl anya a gyermekéért ha azzal mentheti stb stb. Az más.
2017. márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem egészen szeretet függő. Ha úgy látnám, ez ésszerű, igen.
2017. márc. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen a #2 essel értek eggyet. dehogy vállalnék én semmit magamra akkor a másik hogy szerrtne ha képes lenne úgy tovább élni hogy mondjuk én miatta ülök börtönbe,csúnyán hangzik de ez olyan mint a "énse keresem mert ő sem keres" szóval a végtelenségig lehet ezt forgatni. Így gondolom most de lehet ha lesz gyerekem máshogy fogom gondolni. Pl ha már leszek 60 éves ő meg még csak 30-40 akkor lehet magamra vállalnám. Vagy még úgy tudok ilyet elképzwlni hogy esetleg látom hogy ütik valamelyik szerettemet és nekem meg kell ölnöm valakit akkoris megyek a böribe szoval ilyen formában eltudom képzelni. De hogy most valaki anyám apám párom elkövetett valamit azt én mondom neki hogy majd én magamravállalom így nem.
2017. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 evimeri ***** válasza:
100%
Nem. Mert szerintem ez nem szeretet, hanem hülyeség. A kérdést megfordíthatjuk úgy. Hogy mennyire szeret engem az az ember, aki hagyná, hogy az ő bűne miatt én bűnhődjek? Persze sosem tudhatjuk mit hoz az élet, ezért soha ne mondjuk, hogy soha. De most amikor nincs az ember olyan helyzetben egyértelműen kijelenthető, hogy nem. Aztán ha az élet úgy hozza, lehet, hogy az ember mégis bevállalná. De konkrét eset nélkül nagyon nehéz megítélni.
2017. márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudnék, de jól írta az egyik válaszoló, mennyire szeret engem az az ember, aki hagyná, hogy az ő bűne miatt én bűnhődjek? Olyanért nem hoznék áldozatot, aki csak kihasznál, az hótziher.
2017. márc. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Anyámért és testvéremért.


Régen olvastam egy cikket mi szerint egy férfi éveket kapott autólopásért. Miután kiengedték pár hónapra rá megölte a feleségét és jelenleg életfogytiglannal csücsül.

Később kiderült hogy a feleség lopta a kocsit egy rossz éjszakáján pár haverral míg a csávó otthon aludt munka után. Majd mikor a rendőrség megjelent megegyeztek hogy a csávó magára vállalja hogy ne szakadjanak el a gyerekek az anyjuktól. Erre mire kijött a csávó a börtönből a gyerekek régen nagyszülőknél és a csaj másik államban egy új pasival.

És ez az ember azt hitte élete szerelméért ül aki hűséges lesz hozzá és kint várja.

2017. márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben szereplő eset a holdfényes lányregények lapjaira valóak. Az életben kevéssé elfogadható ilyen hozzáállás. Ha én szeretek valakit, vele akarok lenni. Ha börtönbe csuknak, bukott a mutatvány.
2017. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan gondolom. Meghalni meghalnék, de börtönbe nem mennék több okból sem. Egyrészt azzal hazudnék az államnak, másrészt a másik félnek is lehet lelkiismeretfurdalása lenne, harmadrészt szeretném élni én is az életem, és lehet, hogy kint több jót tudnék tenni, negyedrészt meg az előttem szólókhoz hasonló okokból is. De talán ha olyan idős lennék, hogy előttem már nem állna fontos dolog az életben, akkor a gyermekemért, ha úgy látom, hogy valójában nem túl jogos a büntetése vagy ha úgy látom, hogy a javára válna egy második esély.
2017. márc. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szeretet kérdése, a tetteiért mindenkinek magának kell vállalnia a felelősséget, pláne olyan szélsőséges esetben, mint a gyilkosság. De ahogy többen írták, nekem is van olyan, akiért meghalnék.
2017. márc. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!