Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne elmennem pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sok olyan helyzet van, ami szorongást vált ki belőlem, leginkább az iskolában. Ha felelnem kell, illetve ki kell mennem a táblához, szinte mindenem elkezd remegni, a tenyerem izzadni kezd és teljen kipirul az arcom. A múltkor a fizika tanár is észre vette, hogy remegett a kezem és megkérdezte: "Ugye nem kell orvost hívnom?" Én mondtam, hogy nem. Ráadásul annak következtében, hogy ennyire izgulok van, hogy azt is elfelejtem, amit megtanultam. De nem csak a számonkérésnél izgulok, hanem akkor is ha órán meg kell szólalnom olyan témával kapcsolatban, amiről semmit nem tudok, illetve nagyon halkan beszélek és többször szóltak már, hogy próbáljam hangosabban. Sajnos az osztályban nincs egy barátom sem, mert túlságosan zárkózott vagyok és félek megszólítani a többieket. Már egy ideje azon gondolkodom, hogy segítséget kellene kérnem szakembertől, mert hátha tudna mondani valamilyen módszert, hogy hogy lehet ezt a túlzott idegeskedést csökkenteni. Nektek mi a véleményetek?

2017. márc. 7. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a hasznodra válhat egy jó szakember, ártani pedig semmiképp sem fog, szóval a helyedben nem gondolkodnék rajta :)
2017. márc. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából én kisebb koromban már voltam párszor, de azóta erősödött ez a szorongás. Én csak kicsit attól félek, hogy nem merek majd mindent őszintén elmondani a pszichológusnaj, pedig tudom hogy ez a lényege az egésznek, különben nem tud segíteni.
2017. márc. 7. 13:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy jó szakembert találj, de az is, hogy őszinte legyél vele. Neki ez a hivatása, mindenféle bajokkal mennek hozzá emberek, nem fog lenézni, bírálni, viszont segíthet feltárni a probléma okát és megfelelő technikákat javasolni a kezelésére. Szerintem menj el, de ne várj azonnali javulást, szükség lesz a kitartásodra és a türelmedre, nem 2-3 alkalom lesz valószínűleg - főleg, hogy az első pár alkalommal csak beszélgettek a helyzetről, így tudja majd a pszichológus felmérni, melyik terápia lenne a leghasznosabb a te számodra, a beszélgetéseitek alapján és a személyiségedből kifolyólag.

Fogd fel úgy, hogy ha TE nem teszel semmit, nem fog változni semmi. Hajrá!

2017. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. márc. 7. 13:24
 5/7 anonim válasza:
Kedves Kérdező! A szüleiddel nem tudod megbeszélni ezt a problémát.A pszhihológusnak is ez lesz az első kérdése.
2017. márc. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"gyenge jellem vagy, mindenkepp kene egy agyturkasz."


Te meg egy tudatlan féreg.

2017. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. mondat után, igen.

De inkább írj rám s ingyen segítek.

2017. márc. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!