Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az állásinterjú haszontalan?

Az állásinterjú haszontalan?

Figyelt kérdés

Az állásinterjú tulajdonság diszkrimináció. Elővehetném az introvertált kártyát, ám a skála másik felének se használ. Nem minden szakma igénnyel erős kommunikációs készséget, viszont a HR hamarabb kiszór annak a hiánya miatt, minthogy felmérné milyen szaktudást kínálsz. Hibás módszer munkaerő toborzás szempontjából ez a kör; míg a tesztek legalább buktattak már le tudatlant.

Tudom, hogy a munkavállalónak beilleszthetőnek kell lenni a vállalati profilba. Ám hiába a sok jó társalgó, ha állandóan kibeszélés és fúrás mérgezi a csapatszellemet.

Nem kerülhetne a toborzás sorrendiségébe kissé hátrébb?


2015. júl. 7. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%

Az allasinterju nem tokeletes, de eleg hasznos dolog.


Egyaltalan nem hibas modszer.

2015. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Inkább az a szégyen hogy egy 18 éves HR-es kislány dönt olyanok sorsáról is aki már ledolgozott 30 évet...
2015. júl. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3%

"egy 18 éves HR-es kislány dönt olyanok sorsáról is"


Soha nem ok dontenek hanem a jovendobeli munkahelyi vezetok. ezt azert jo lenne ismerni.

2015. júl. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Hr-es vagyok, mindenki 18-nak néz, pedig 30 vagyok. Csak nem tartok táblát a fejem fölé.
2015. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Az állásinterjú nem csak az extrovertált embereknek jó. Meg kell tanulni ilyen hátránnyal is (hogy intro vagy) eladni magad.

Én simán bementem, smink és puccparádé ruha nélkül. Bemutatkoztam, határozottan kezet ráztam és határozottan az asztalra tettem az önéletrajzomat, amiben a gyakorlati helyekről kapott jó ajánlások bele voltak csatolva. Mellé tettem az ötös bizonyítványomat. Annyit mondtam, hogy nagyon szeretnék itt dolgozni, jó a benyomásom a helyről. Elolvasták helyben az életrajzot (szellős, amerikai stílusú volt). Csak annyit kérdeztek, miért akarok az előző helyről elmenni, azt mondtam, nehézkes nekem a közlekedés. Ennyi volt, azonnal fel is vettek. És én is introvertált vagyok.

HR-essel nem is beszéltem, személyesen a főnököt kértem - lehet hogy ez a merészség tetszett, hogy tudom mit akarok.

2015. júl. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
te kérted a főnököt??? Azt mégis hogy?
2015. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hogy? : -Jónapot Kívánok! XY-nak hívnak, QZ-vel (főnök neve) szeretnék beszélni. Ennyi. Kihívták nekem.
2015. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
en 3x voltam eddig interjun, mindharom alkalommal ott volt a jovendobeli fonokom is, nem csak a HRes.
2015. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

" Nem minden szakma igénnyel erős

kommunikációs készséget, viszont a

HR hamarabb kiszór annak a hiánya

miatt, minthogy felmérné milyen

szaktudást kínálsz."


Ez így van rendjén.

2015. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es : valóban, de abban az esetben, ha az adott munkában elengedhetetlenül szükséges. Pl. takarítónőnél, vagy programozónál nem elsődleges szempont, hogy választékos szókinccsel, pentamerekben, bámulatos nyitottsággal és örökmosollyal diskuráljon a munkaidejében. Jó, értem én, lehet szidni közben azt a makacskodó kompjútert, vagy magasztalni a porronyoot, de érted... nem lételem a beszélőke, mint pl. színészeknél, tanároknál.
2015. júl. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!