Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 3 év egyetem után egyre...

3 év egyetem után egyre jobban hiányoznak a gimnazista évek. Hogyan küzdhetném le ezt?

Figyelt kérdés

Gondolom sokan mások is hiányolják a könnyebb, egyszerűbb és boldogabb középsulis éveket.


Az egyetemi évek után még rosszabb lesz, mert akkor már nem te döntöd el, hogy mikor mire mész be, fixen munkával kell töltened a napod felét, stb.


Hogyan lehetne ezt az érzést leküzdeni?


2017. márc. 12. 20:24
 1/4 Fatal_3rror_ ***** válasza:
73%
A középsuliban sem én döntöttem el hogy mikor megyek be és elment a napom, a munkáért legalább nem én fizetek :D
2017. márc. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

[link]


Nekem még másfél év van a gimnáziumból, de várom, hogy vége legyen és mehessek végre egyetemre.

2017. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok érv és ellenérv fogalmazható meg mind a középsuli, illetve az egyetem mellett is.


Egyrészt a középiskola/gimnázium egy kötöttebb intézmény: reggel 8-tól nagyjából 14-15ig ott vagy. Hazaérsz mint egy fáradt ló kb. :)


Másrészről az egyetem ilyen szempontból szabadabb. Nekem pl. mesterképzésen van most felvéve 36 kreditnyi kurzusom: a hétfőm és a péntekem üres, magyarán "hosszúhétvégém" van, a hét közepe húzósabb 7-8 hosszabb órával. További relatív(!) előny, hogy több emberrel találkozol nap, mint nap, beülhetsz a könyvtárba olvasni bármilyen témában, elmehetsz a haverokkal beszélgetni stb..stb..


Ez persze relatív kinek mi fekszik jobban. Én pl. bizonyos szempontból a középiskolát sírom vissza, mert már elég volt az egyetemből, ahol nagyon jól visszatükröződik számomra a magyar oktatási rendszer mai helyzete. Erről könyvet lehetne írni és az oktatókról, de nem megyek bele...


Az egyetem szó szerint a nagybetűs ÉLET-re tanít, semmi másra. A középiskola pedig jó volt a megszokott baráti társasággal, ami mára már elkopott, mindenki "szétszéledt" azóta.


Egy szó, mint száz...A kérdésre válaszolva kezdj új hobbit, sportot. Ismerkedj egyetemista társaiddal. Menj koncertre vagy próbálj ki egy OKJ-s képzést, hátha abban jobban leled a kedved. :)


25F

2017. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én már dolgozom a "nagybetűs életben". Nekem az egyetemi évek hiányoznak inkább.
2017. márc. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!