Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzős gimnazista lány vagyok....

Végzős gimnazista lány vagyok. Hol és mit tanuljak a továbbiakban?!

Figyelt kérdés

Lassan le kell adnom a jelentkezéseimet, és fogalmam sincs, hova tovább.. A jegyeim jók, és nincs különösebb humán/reál beállítottságom. Matekból ugyan úgy tudnék emeltezni mint töriből. Nem tudom, hogy a mai Magyarországon milyen szakmát lenne érdemes tanulni. Mindenhol azt olvasom, hogy a mérnökök sok pénzt keresnek és el is tudnak helyezkedni. Ez tényleg így van?! Kicsit úgy érzem túlságosan is sztárolják ezt a szakmát. Ti mit gondoltok, érdemes ezt tanulni? Ha igen, milyen mérnöknek tanuljak? Rengeteg ágazata van a szakmának, melyiknek van a legnagyobb jövője?

A mérnök szakmán kívül mit érdemes még tanulni? Olyan szakra szeretnék menni, amivel az átlagosnál kicsivel nagyobb az elhelyezkedési arány, és az átlagnál több pénzt lehet keresni. Melyik ez a szakma?!



2016. dec. 19. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gépész,villamosmérnök,energetikai mérnök..

Ha esetleg megy a rajzolás építészmérnök.

Esetleg tudom ajánlani a pénzügyi vonalat (csak pénzügy számvitel + mérlegképes..)

2016. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az előzőhöz csatlakozom, a mérnöki és a gazdasági vonalat tudom ajánlani. Mostanában informatikai szakemberekből van hiány, de mindenféle mérnök jól el szokott helyezkedni.

Egyébként, ha ilyen jól tanulsz, biztosan van valami, ami specifikusan érdekel is, vagy amit szívesebben tanulnál, mint bármi mást.

2016. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gazdinfó tuti siker kb rögtön kapsz állást... 1 voltam.
2016. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

Én is sok helyen olvasom, hogy a mérnök és gazdaság szakok keresettek. Viszont a gazdaságinformatikáról ellenben nem sokat tudok. Ha nem túl nagy kérés, valaki tudna segíteni nekem, hogy ezzel milyen irányban lehet elhelyezkedni? Hol van szükség az ilyen szakemberekre? Célszerű hozzá mesterszakot is végezni? Tudom, hogy ezeket mind megnézhetném a felvi-n is, de jobb lenne valaki olyantól válaszokat kapni, akinek van némi rálátása a dologra. Előre is köszönöm!

2016. dec. 20. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!