Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kisemberek tulajdonképpen...

A kisemberek tulajdonképpen miért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Tényleg nem akarok provokálni senkit és lehet az én felfogásommal van a baj, de sosem értettem, hogy az a pár, aki egy korrekt életszínvonalat és jövőképet (20 éves korra egy átlagos állapotú autó, albérlet amíg tanul, felsőfokú taníttatás, nyelvtanulás stb.) nem tud biztosítani a gyerekének - ez által hendikeppel elindítva a nagybetűs életbe - miért vállal be gyereket és később szembesül az élet igazságtalanságával. De mondhatnám azokat az embereket is akik tisztában vannak az örökletes adottságaikkal és azzal, hogy a gyerekük is olyan problémákkal fog küzdeni, mint saját maguk. Itt vagyok például én, aki egy sovány, alacsony, szorongásos, látássérült, lúdtalpas stb. ember (szinte mind örökletes) ráadásul olyan egzisztenciájú családból származok, amely a mai napig nem volt képes nekem megadni azt a kis pluszt, ami egy kis lökést adhatna a nyomorúságos életemnek. Ehelyett 23 évesen még mindig a tanulmányaimmal szenvedek (és vszeg nem lesz pénzem befejezni), nincs egzisztenciám, depressziós vagyok, instabil a családi hátterem, a személyiségem/külsőm miatt senkim sincs és csak vergődök az életben. Sok-sok rengeteg ennyi idős fiú, meg már komplett életet él. És nem...nem kell jönni a "Te vagy a hibás" közhellyel, mert akárkivel is hasonlítom össze magamat, mindig azt látom, hogy az illetőt pont annyival jobban támogatták, mint ami nekem is elég lett volna ahhoz, hogy most ne ezen a színvonalon éljek. A gazdagokat még meg is értem, hogy gyereket vállalnak be azért, hogy fennmaradjon a vérvonal és már csak presztízs okokból is jól jön a gyerek "Látjátok milyen sikeres szülei vannak a kicsinek". De aki állandóan a munkahelyen robotol 150k-ért és szinte sosincs szabadideje, annak miért éri meg gyereket vállalni, hogy aztán minél hamarabb vissza menjen GYES-ből a munkába, sose legyen a gyerekével, ne lássa normálisan felnőni? Arról nem is beszélve, hogy tizenévesen azt hallja, hogy "Anyu te miért nem veszel nekem IPhone-t/Gucci táskát stb.", majd huszonévesen "Vegyetek már nekem egy kocsit, mert szinte minden csoporttársam kocsival jár már." Nekem átlagemberként borzasztóan fájna ezeket hallani a gyerekemtől és azt konstatálni, hogy nem tudok mindent megadni neki, amivel boldogan/komplexusoktól mentesen élné meg a fiatal éveit.

23/F



2017. márc. 17. 17:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon sajnállak, hogy csak ennyi eszed van. A pénz nem minden.
2017. márc. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Kisemberek alatt szegényebb embereket értesz?


Nem tudom. Én saját magamat tudom, 34 vagyok, nincs családom (szüleimen kívül), nincs párkapcsolatom se. Néha dolgozom, néha nem, most éppen nem, állást keresek, 5 hónapja de csak interjúig jutok el, utána jön az elutasító levél, jobb esetben, de van hogy eltűnik a cég. Utolsó munkahelyemen felmondtak nekem, indok nélkül, nem is mondtak semmit. Most úgy gondolom ha lesz családom majd olyan 50 évesen, szerintem egyszerűen rossz helyre születtem, nekem az a véleményem széjjel lett bombázva ez az ország. Mint ember én inkább emberkerülő vagyok, telnek a mindennapjaim, de szerintem ebben az országban nincsenek lehetőségek. És szerintem azért egyébként mert mindenki a másikra a mutogat, nincs előrelépés. A cégek vezetői random rúgják ki az embereket, mert azok nem "dolgoznak rendesen" hát ja nettó 70-80 ezer forintokért. Persze a vezetők nem engednek, nincs céges autó stb. Ugyanez igaz a politikusokra, Audi A6, ennek annak a miniszternek A8, aztán persze kirúgják a minisztert is, ez a vicc. Volt egy miniszter, megkérdezték lesz e az embereknek fizetésemelés, mire ezt mondta: "miből??". Hát kérem azt is küldték el, már más van.


Ez egyre inkább egy bohózatra kezd hasonlítani, ahol mindenki a másikra mutogat, csak valahogy nem nevet az ember.

2017. márc. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

Abban van némi igazság, hogy vannak emberek, akinek nem való gyerek. Van aki ezt beismeri és van aki nem. Viszont az anyagi színvonal sem stagnál, vannak jobb meg rosszabb időszakok egy család életében. Pl nálunk amíg suliztunk tesómmal volt, hogy átlagosan éldegéltünk, de voltak nagyon rossz helyzetek is. Most már csak én maradtam anyám nyakán, de mind a ketten dolgozunk és én sokkal jobbnak érzem a helyzetünket, mint iskolás éveim alatt.


Mondjuk azt én sem szeretném, hogy ne lássam a gyerekem felnőni, ne tudjam mi van vele, mert annak semmi értelme.


Nálad viszont a problémák a fejedben vannak. Az egy dolog, hogy mit örököltél, de a szorongásodon csak te tudsz változtatni. Ezt úgy csinálod, mintha kötelező lenne szorongani. Ja és az én seggem alá sem toltak semmit. Amennyire tud segít anyám, de én meg máshogy segítek neki.


Ha nehéz a szak amin tanulsz válthatnál könnyebbre vagy megmutatod, hogy igenis képes vagy rá.

2017. márc. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
44%

"Nem tudom. Én saját magamat tudom, 34 vagyok, nincs családom (szüleimen kívül), nincs párkapcsolatom se. Néha dolgozom, néha nem, most éppen nem, állást keresek, 5 hónapja de csak interjúig jutok el, utána jön az elutasító levél, jobb esetben, de van hogy eltűnik a cég. Utolsó munkahelyemen felmondtak nekem, indok nélkül, nem is mondtak semmit. Most úgy gondolom ha lesz családom majd olyan 50 évesen, szerintem egyszerűen rossz helyre születtem, nekem az a véleményem széjjel lett bombázva ez az ország. Mint ember én inkább emberkerülő vagyok, telnek a mindennapjaim, de szerintem ebben az országban nincsenek lehetőségek."


Üdv a klubban, bár nekem van párkapcsolatom...mintha az bármit számítana.

Kérdező sajnos megértelek, a legtöbb ismerősöm, aki gyerekkel JÓL él, azoknak a szüleik is segítenek vagy örököltek házat, vagy időben külföldre költöztek, vaaagy mindketten jól keresnek.

Ez a pénz nem minden sajnos hülyeség...

2017. márc. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
hat vannak ugye a balesetek, meg sok lany van aki direkt szul fiatalon hogy ne kelljen munkahelyre mennie, meg sokan ugy vannak vele nehogy mar nekem ne legyen gyerekem, igaz hulye is vagyok eltartani se birom de azert csak azertis nehogy mar ne legyen.
2017. márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Mikor gyereket vàllaltunk, jól ment minden. Nem voltunk kisemberek. Aztàn elvàltunk, egyedül nevelem a lànyomat, sokàig jó fizetésem volt. Most munkanélküli legkisebb ember lettem. Adjam vissza zaciba a lànyom, mert te úgy gondolod? Te nagyon veszélyes vagy, mert ha pl. Hatalmon lennél, gazdasàgi alapon kasztràlnàd az embereket. Sose kapj hatalmat, csúnya vége lesz...
2017. márc. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
13%

Én egyébként azt komolyan mondom ebben az országban rosszak a lehetőségek.


Más országban, főleg amelyik nagyobb is, jobbak a lehetőségek.


Itthon talán a fővárosban el lehet vegetálni, de vidéken lehetetlen a helyzet.


Mondjuk nem teljesen ide tartozik, de azt észre vettem hogy amelyik vezető, államtitkár meg miniszter nyom pár ilyen beszólást, hogy kellene pénz erre arra, ő meg: aztán miből öcsém??? vagy hogy ezek meg azok az emberek kiestek a közösségből meg pár ilyen hülyeséget, az előbb utóbb eltűnik. Lehet nem kellene pár politikus csávókámnak hülyeséget rizsáznia :D :D :D

2017. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
Aki gazgag es lesz*rja/kisemmizi a gyereket az tulajdonkeppen miert vallal? Mert erre is van pelda.
2017. márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

20 éves korra lol? Manapság már j, ha 30 éves korra eléri ezt az ember :D

Nem tom, neked mit toltak a s-gged alá, amivel alapvetően önmagában még nem is lenne baj, de olyan gusztustalan, arrogáns klasszista gondolkodásod van, hogy látszik nem sokszor vertek még szájba :D

2017. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
40%

Figyelj akinek jól megy annak a család segített, ennyi.


Neked nem megy jól, neked nem tudnak segíteni, sajnos.


Röhögni persze lehet rajta, csak nem igazán megy.

2017. márc. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!