Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám elfogadni, hogy...

Hogyan tudnám elfogadni, hogy kvázi egy senki vagyok és hogyan lehetnék kevésbé önérzetes?

Figyelt kérdés

Mindig is önérzetesnek neveltek. Szüleim az igazság bajnokai akik minden rossz ellen felszólalnak, mindenkit egyenlönek kezelnek, stb. Engem is ilyennek neveltek. Sajnos több dolog miatt is nem jött össze amit szerettem volna az életben. Viszont az önérzetem nem változott. Amit megengedhet magának egy cégvezetö, azt egy senki nem! Ezt nem sikerült átkódolni az agyamban. Én a hajléktalannal is ugyanazzal a tisztelettel beszélek mint a milliárdos fönökkel. A szüleim nevelése, hogy kizárólag jó ember-rossz ember tengely mentén nézzem az embereket. Szerintük a többi (pénz,pozició,kapcsolatok) nem számít.

Sajnos emiatt mindig bajba kerülök. Munkahelyemen az egyik legjobb vagyok de 5 éve nem léptetnek elö! Az ok, hogy nem tudok nyalni! Egyáltalán nem, képtelen vagyok rá. A munkatársak simán nyaliznak a fönöknek, dicsérik az óráját, telefonját, kocsiját. Barátnöit! Én nem tudok olyanokat mondani mint a kollégák: "fú fönök ha egyszer ilyen nö szóba állna velem ... nagyon nagy vagy" "ilyen jó kocsit még nem láttam, benézhetek legalább az ablakon?"

Ilyeneket mondanak neki. Teljesen megalázzák magukat neki. De müködik! A fö benyaló már a jobbkeze lett. Én képtelen vagyok ilyesmire. Egy rossz embernek tartom, csalja a feleségét, lenézö mindenkivel, ordibál a nöi alkalmazotakkal. Az önérzetem nem engedi hogy a saját érdekembe jópofizzak vele.

Ezt sokan úgy értelmezik hogy én nagyképü vagyok és kis senkiként többnek képzelem magam másoknál. Pedig nem! Az az általános vélemény rólam hogy a nagy semmire teszem magam, menönek hiszem magam.

Soha nem teszem az eszem, csak nem hódolok be tárgyaknak vagy rossz embereknek bármilyen társadalmi pozicióban is vannak. Ezt értelmezik félre. Pl. van egy-két menö ember akivel mindenki barátkozik-nyalnak nekik mert gazdagok, híresek, de én nem megyek oda hozzájuk köszöngetni, jópofizni! Miért tenném? Csak mert elvárja a társadalom vagy mások?


Hogyan lehet ezt megváltoztatni magamban? Sajnos emiatt sem munka, se más területen nincs sikerem.


2017. márc. 20. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

A talpnyalás és a kapcsolatépítés korántsem ugyanaz. Egy aszociális embert sokkal kevésbé léptetnek elő, mint egy szociálist, ui. ez utóbbi a munkahelyi együttműködés alapja.


Te nem önérzetes vagy, hanem merev. A vélt felsőbbrendűségedet véled igazolni mindazzal, amit leírtál, de ez tévút.

2017. márc. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok felsöbbrendü senkinél! Merev ... lehet, söt! Akkor adj pár ötletet, arra lenne szükségem, nem leoltásra. Változni akarok!
2017. márc. 20. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges kérdésbe bújtatni az önfényezést, nyilván ha csak az lenne a célod, hogy te is benyald magad, akkor benyalnál, kinyögnéd ezeket a valóban szánalmas mondatokat és a pofádra erőltetnél egy mosolyt, amikor olyan emberrel beszélsz. Nem olyan nehéz, csak ugye nem akarod szembeköpni magadat. Amit meg is értek.


Két dolgot tehetsz: 1. munkahelyet váltasz, és reménykedsz, hogy nem egy ugyanilyen sz-rházi főnököt fogsz ki, mivel normális főnökből is van bőven, 2. magad csinálsz valamit, saját vállalkozás vagy szabadúszó munkakör keretében, így kevésbé múlik a nyalási technikádon az előrejutásod.

2017. márc. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Látod, a hozzászólásomra is azonnal agresszívan reagálsz, a legrosszabbat feltételezed és pattogsz. Éppen erre gondoltam.


Társadalomban élünk, dolgozunk, együttműködünk másokkal. A korrekt, munkahelyi kapcsolatoknak feltétele az együttműködés és a csevegés is, a megfelelő keretek között.


Honnan tudod, hogy akit előléptettek, azt KIZÁRÓLAG azért, amit mondott a főnöknek és nem azért, mert a munkája kiváló, és mellette képes csapatjátékosként is együtt dolgozni másokkal?


Ez a morc, sértődékeny, agresszív, kívülálló mentalitás csak téged hátráltat az életben.

2017. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Dehogy támadok ... nem áll szándékban.


Nem a munkahelyröl van szó! Azt csak példának írtam! Az élet minden területéröl. Pl. mindenki nyal nálunk a közös képviselönek annak ellenére hogy keresztbe tesz a háznak rendszeresen. De mégis rajtam kívül mindenki jópofizik, nem mondja meg a véleményét.

2017. márc. 20. 17:46
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Ezt barátkozásnak hívják, nem nyalizásnak. Neked nem esik jól, ha megdicsérnek? Szerintem is túl merev lehetsz, próbálj feloldódni, és csevegni. Sosem tudhatod, kinek a segítségére lehet még szükséged az életben.
2017. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezeket a okoskodo megjegyzeseket szubten nyalizosok irjak,akiknek mar ez lett a normalis reakcio,amit a tarsadalom folyamatosan igazolis nekik!!Nincs veled semmi baj!Pont te vagy a normalis ertekkel bìrò,mindenki mas felszines es aki nembaz,azt kirekesztik...vagy mint itt is visszaigazoltatjak sajat magukat!!
2017. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok kvázi egy senki. Ezt úgy próbálom leküzdeni, hogy elképzelek magamnak embereket akiket szeretek és az én képzeletemben ők is szeretnek és képzeletben kapok érzelmeket. Azokat amiket egyébként én képzeltem el. Ezzel adok magamnak valamit. És ha jól képzelem el, akkor jó sokat kapok.
2017. márc. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor félreértettelek, elnézést.


Tudod, kérdező: meg kellene tanulnod különbséget tenni az emberi kapcsolattartás, csevegés és a "nyalizás" között.

Olyan nincs, hogy ha valaki nem "nyalizik" közös képviselőnek, akkor hátrány éri. Ugyanis a kk. nem hatalom, hanem szolgáltató, és azt csinálja, amit a lakók mondanak neki, mert ők fizetik. Itt, ebben a relációban a nyalizás szó értelmezhetetlen, céltalan.


Az emberi viselkedés egyik fontos szelete az, hogyan tartunk kapcsolatot a külső környezetünkkel, szomszédainkkal, munkatársainkkal. Ezekre a területekre tartjuk fenn a kedves udvariasságot, a csevegést, a nem személyes témákat. Így működik a társadalom, ez olajozza meg az együttműködés gépezetét, ez a normális, bevett szokás a világban.


Ezen kell változtatnod, merevnek tűnsz, annak tűnhetsz az életben is, és mufurcnak.


Mennyivel jobb, ha a szomszéd néni (példa) kedve annyira, hogy észrevegye, ha be akarnak hozzád törni, vagy melletted szavazzon a közgyűlésen, mintha nem? Ezt kedvességgel tudod elérni, pl:

-Jó napot kívánok! Milyen szépek a muskátlik az erkélyén! Majd egyszer, ha lesz időm, elmondja nekem a titkát! Viszontlátásra.- és mosolyogva beszélsz, s haladsz tovább.


A munkahelyen:

-Szia Gizike, milyen jól áll ez a kék szín! gyakrabban kellene kéket viselned.

_Szia, Erzsike, olvastam az összefoglalódat, nagyon logikusra sikerült. Megkönnyítette a munkámat, köszi!

-Szia, Gézuka, király volt a prezentációd!

-Szia, Béluska, láttam, milyen verdával jöttél melózni. Mindig is tetszettek az ilyen formájú autók.


És mosoly. Ennyi az egész, nem több. Ettől érzik az emberek, hogy élnek, hogy nem biorobotok egymás mellett, hogy valakivel jól tudnak együttműködni, stb. A lényeg: kedves hangsúly, rövidre fogva és soha nem személyes témák, mosolyogva. Tehát a szép a kocsid mehet, a mennyibe került már nem. A jól áll ez a frizura mehet, a jó feneked már nem. Ha érted.


Ez egy készség, amit el lehet, és célszerű is sajátítani. Nem levesz az emberi értékeidből, hanem hozzád tesz: kiépíti a személyiséged egyik, eddig elhanyagolt oldalát.

2017. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!