Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem kepes senki elfogadn...

Miért nem kepes senki elfogadni hogy vagdosom magam?

Figyelt kérdés
Mielött azt hinnetek hogy meg akarnak valtoztatni, nem, elfordulnak ha meglatnak, SENKI-m nem marat. Mindenki utal, de nem tudom abbahagyni a vagdosast, sot azota amiota ez van meginkabb csinálom mert csak az tud megnyugtatni :(
2016. ápr. 5. 23:07
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Mert sokan azt gondolják, hogy ezt mindenki önsajnálatból és figyelem szerzés végett csinálják, aztán persze van aki tényleg, de legtöbbször nem így van. Ha gondolod Írj nyugodtan.
2016. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 eznemlényeges ***** válasza:
100%
Elfogadtam, mostmár van legalább 1 ember.
2016. ápr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
Ez az alapján működik, hogy a test adrenalinlöketet kap a sérüléstől... sajnos sok olyan ember kezdett vagdosásba akinek feltűnés miatt kellett ez és ha te nem azért csinálod, akkor sem hiszik el. Ilyen helyzetben neked kell lépned, mert más nem tud segíteni. Segítséget kell kérni pszichológustól (aki ellentétben a közhiedelemmel nem fogyatékosokat vagy őrülteket gyógyít), meg kell találni mi az ami leköt és élvezettel csinálod, valamilyen sport, mozgás, kreatív hobbi, bármi. Illetve az időnek is hagyni kell hogy teljen és hogy feldolgozd, bármi is okozza ezt. Légy türelmes magaddal.
2016. ápr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Figyeld attól, hogy vagdosod magad ezek a dolgok nem fognak megváltozni..viszont , ha abba hagynád a vagdosást valahogy akkor még esélyt is adnál magadnak a jobbra. Miért nem tudják elfogadni? miért is fogadnák el? egyáltalán nem normális viselkedés ,hanem betegség remélem ezzel azért tisztában vagy. Egy laikus egyébként meg pont leszarja mivan veled, és annyit mond hogy legalább úgy vágja meg magát, hogy bele is haljon..ennyi , ha te nem tőrödsz vele akkor mástól ne várd el ,hogy törődjön amúgy. Inkább valahogy kezeltesd kimagad (és ezt negatív célzással mondom)..én is drogoztam keményen pl, és tőlem is elfordultak , de csak azért mert megérdemeltem ,és te is megérdemled.
2016. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

sajnos senkiben nem tudok bízni, mindenki átvágott... tudtommal a pszichologusokat köti "az orvosi titoktartás" hát az enyém elmondta anyamnak ami negyszemközt hangzott el... így már benne sem, meg másikban sem merek. Az időben pedig már nem tudok :( 5 év... öt éve minden nap legalább 3 vágas...

14/L

2016. ápr. 5. 23:19
 6/20 A kérdező kommentje:
#4 : már ketszer vagtam el valamelyik fö eremet, mindketszer egy hetig korhazban voltam de nem tudom abbahagyni... próbáltam.... nem egyszer nem ketszer nem háromszor nem négyszer! nagyon sokszor de nem megy!
2016. ápr. 5. 23:21
 7/20 anonim ***** válasza:
56%
Miért kéne bárkinek is elfogadnia? "Elfordulnak ha meglátnak"... szerinted mit kéne tenniük? Segíteni magadon kell, nem másoknak rajtad. Ne játszd az áldozatot, senkinek nincs szüksége önsajnáló buta emberekre, akik mindenkit csak lehangolnak meg vagdosással akarják felhívni magukra a figyelmet. Akinek nem ez a célja az meg nem mutogatja a vágásait legalább. Ez tud megnyugtatni? Mi lenne ha mondjuk értelmes és hasznos dolgokat csinálnál helyette? Az is megnyugtatna... és még barátaid is lennének, meg emberek akik szeretnek.
2016. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én nem utállak

Mi a baj?

2016. ápr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
95%

Először is: HAGYD EZT ABBA. Nem vész vele SEMMIRE, ha vagdosod magad, ugyanis mindenkinek vannak problémái. Vezesd le máshogy, például írj naplót, na az tuti nem árulja el a titkaid. (én is írok, tök szupi:)

Másodszor, próbáld meg a vágásaid lealapozni, rejtsd el, és akkor nem fognak elfordulni, ja és kend pl. Bepanthennel, vagy valami fertőtlenítő és "gyógyító" hatású krémmel. De ez nem azt jelenti, hogy vagdosd tovább magad, csak rejtsd el.

Aztán, próbálj meg barátkozni. Akár neten is kereshetsz barátokat, de az osztályodban sem hiszem, hogy elutasítanának. Tégy pár pozitív benyomású tetted, ez az osztályodtól függ.

Valamint, olvass könyveket a pozitivitásról, például ajánlanám a Titok: Az erő címűt, nagyon jó kis könyv.

Tudod, mindenkinek vannak problémái, de azokat meg kell oldani, mert hiába vársz, igazából csak TE magad tudsz segíteni magadon.

Nekem is van, de próbálom megoldani, és nem gondolok arra, hogy nem sikerül, hidd el, SEMMI sem lehetetlen, kivéve talán a matek, de még az sem. :)

Ha további kérdésed van, vagy ki akarod önteni a lelked, én itt vagyok.

15 éves lány voltam.

2016. ápr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Amikor a lelki fájdalom már elviselhetetlen, az emberek azt szokták tompítani testi fájdalommal, az mindig elviselhetőbb.

Viszont a lelki fájdalmat valami kiváltja, korábbi trauma,vagy traumák.

Ezeket fel kell dolgozni, szembe kell velük nézni.

Amíg ez nincs meg,nincs megoldás.

Úgy érzed nem vagy jó ember, a vagdosással csak a saját bűntudatod, rosszasságérzeted növeled.

Miért vagdosod magad?

Mi történt a múltban?

Öngyilkos gondolataid vannak?

2016. ápr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!