Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érezte már más is úgy, hogy...

Érezte már más is úgy, hogy próbál küzdeni maga ellen, de nem tudja legyőzni saját magát?

Figyelt kérdés

Amikor tudatosan tudjátok, hogy rossz az amit csináltok, de csináljátok heteken hónapokon éveken keresztül?


Én az idegességem ellen küzdök ilyen módon. Nagyon idegbeteg gondolataim tudnak támadni néha, ártani nem ártanék senkinek, de durva dolgokat tudok gondolni emberekről(legyen az hozzátartozó vagy idegen) amikor ilyen állapotomban vagyok, illetve ütöm rúgom a falat(nyilván vannak ennek okozói, de az a lényeg, hogy nem tudom kordában tartani az érzelmeimet). Apámtól örököltem, és ezt szeretném leküzdeni, de egyszerűen egyelőre nem találtam még komolyabb fogást magamon, hogy hoygan lehetne. 13-14 évesen a horror filmeket hittem normálisnak, a mindennapi életnek, mivel az volt a jelenem.


Elsősorban segítő szándékú kommenteket várok, akár saját tapasztalatokon keresztül, hisz erre való az oldal, és ezért született meg ez a kérdés. Köszönöm!:)


2017. márc. 21. 11:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Lehet a sok régen felgyülemlett feszültség most próbál teret nyerni magának? Kéne féltenem akárkit is magamtól? Pszichodokihoz nem szeretnék elmenni. Apám is alig bántalmazott fizikailag akárkit, viszont mentálisan nagyon keményen. Pl ha egy ajtót nem csuktunk be ilyeneket mondott, hogy megnyúz minket stb. meg sokat ordibált.
2017. márc. 21. 11:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne nézz horror filmeket. Én is láttam már 2-3-mat, de nem tudom elképzelni, hogy egy emberre jó hatással lehet, ha gyűjti őket. Szerintem hallgass nyugtató zenét és ne nézz horrort, mert az izgatja a fantáziád. Írd be például, hogy Folk Rock Instrumental Compilado. 17 részes. Szerintem ez nyugtató zene és olvass ifjúsági regényeket: Karl May, Darrell, Fekete István.
2017. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Olvasgattam hasonló könyveket, meg néztem más típusú filmeket is. Sőt azóta úgymond rengeteget változtam, több éve tudatosan próbálom foltozgatni magam. Horror filmeket kb 13 éves koromtól 17 körülig nézegettem nagyon keményen, azóta alig. Egyébként szerintem olyan módon lehet jó hatással a horror az emberre, hogyha minden szar körülötte, akkor könnyebb feldolgoznia, ha lát egy még ennél is rosszabb helyzetet. Mert akkor ahhoz képest már az tökre jó is akár ami vele történik.


Köszi a tanácsokat amúgy, igyekezni fogok! Igazándiból ha azt vesszük van már változás, mert nagyon sok dologra jöttem rá tudatosan. Azt hiszem, hogy csak még jobban magamba kell tápolnom a dolgokat, és várni míg teljesen áthangolódik a tudatalattim is erre. Vagyis nem várni, hanem én hangolom át, ezzel a sok tápolással. Ezek a zenék, meg könyvek is ugyanúgy azt a célt szolgálják:D Köszi még egyszer!:D

2017. márc. 21. 13:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Évekkel ezelőtt betegesen ölni akartam, rettentő nehéz volt visszafogni magam, de már tökéletesen tudom magam kontrollálni.

Mindennap küzdök magam ellen, mindennap átírom magamban a dolgokat és nevelem magam.

Attól hogy olyan filmet nézel amiben vernek másokat, nem hiszem hogy te idegesebb leszel akkor az életben valaki miatt.


Tudatosítsd magadban amikor ideges vagy, hogy teljesen értelmetlen idegeskedni, mert csak kárt okozol saját magadnak és körülötted lévőknek is. Ezt kell tudatosítanod nagyon sokszor, magyaráznod magadnak.

2017. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!