Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itt gyakorin miért az az első...

Itt gyakorin miért az az első gondolatuk az embereknek, ha meglátnak egy szülő-gyermek kapcsolatos kérdést, hogy a gyereknek az a baja, hogy nem kapott iphone-t?

Figyelt kérdés

Ha itt kiír valaki (aki még a szüleivel lakik) egy kérdést, amiben az áll, hogy a szüleivel vagy csak az egyikkel nem olyan jó a kapcsolat, akkor az első komment szinte mindig az, hogy "na mi van, nem kaptál iphone-t?" (Én vagyok az egyetlen, aki nem azt látja, hogy a mai tiniknek csak az apple a fontos?) Utána meg kiderül, hogy az apja veri vagy hasonlók. Csak nem olyan egyszerű erről beszélni (igen, még egy anonim oldalon leírni se könnyű).

Én is volt, hogy kiírtam egy kérdést, hosszas leírással, és az első komment ez volt: "El sem olvastam, mert úgyis csak szokásos tinihiszti" na én ekkor voltam 20 éves!! :)


Ha láttok egy kérdést, miért b asz fel? Menjetek tovább, nem a ti dolgotok. Szerintetek az segít a gyereken, hogy odaírjátok, hogy ássa el magát és biztos semmi problémája nincs csak ő gondolja úgy? Lehet, hogy neki nem az a baja, mint nektek, hogy alig van pénz a számlák kifizetésére, de ha például verik otthon, az még súlyosabb is véleményem szerint...


Az eszetekbe se jut, hogy azért írja ki a kérdést, mert nem mer/nem akar beszélni róla senkinek, és itt tudna egyedül panaszkodni egy sort?


Örülök, hogy nektek tökéletes volt a kapcsolatotok a szüleitekkel, de ne engem/minket bántsatok névtelenül, ha mi megkérdezzük, hogy mit csináljunk, ha problémánk van...


2017. márc. 22. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hůlyék mindig is voltak. Nyilván ők is ilyen "elvekkel" nevelik/nevelnék a gyereküket. Lehet, hogy ők is így lettek nevelve, és most Stockholm-szindrómában szenvednek. A madár, aki ketrecben nevelkedett, azt hiszi, a repülés betegség.


Itt is egy gyöngyszem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__probl..


Ennek a gyereknek még talán meg is vennék az IPhonét, aztán marha sokat érnének vele, ha ilyen mérgező környezetben kell felnőnie...

2017. márc. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyk-ra rengetegen azért járnak fel, hogy elüssék az időt és levezessék a frusztrációjukat. Sajnos, semmiféle szűrés nincs, így a valóban segítő vagy értelmes válaszolók mellett hemzsegnek az ilyen emberek.

Lépj túl rajtuk, felesleges időt pazarolni rájuk.

2017. márc. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Ide az emberek 90%-a nem válaszolni jön hanem kommentelni, saját véleményét kifejteni.
2017. márc. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsónak: ha meg valaki tényleg szeretne segíteni, akkor megkapja, hogy "kioktató a stílusa", meg "osztja az észt".

Én alapjáraton azt hittem, hogy tényleg azért kérdez itt aki kérdez, mert segítségre, tanácsra, ötletekre van szüksége.

Sajnos már rájöttem, hogy nem így van. Próbálom is visszafogni már magam, de van amikor muszáj, mert tényleg úgy érzem, hogy segíteni kéne az illetőnek, de ilyenkor mindig a fentieket kapom. Engem ez elszomorít. :-/

2017. márc. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!