Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy gyerekből mi válthat ki...

Egy gyerekből mi válthat ki ilyen morbid dolgokat?

Figyelt kérdés

Lányról van szó. Mindig kínzással, fogvatartással kapcsolatos dolgokat rajzol, van, amikor csak random embereket kínoznak a rajzain, de legtöbbször őt. Gyakran rákeres a neten olyanokra, mint pl emberkínzás. Imád ilyen dolgokról olvasni/hallani/nézni, ezek érdeklik igazán. Állatokat is szokott kínozni, szereti, ha félnek tőle, ha érezheti, hogy az ő kezében van az irányítás. De nem pszichopata, képes szeretetre, megbánásra, szomorúságra. Ha már a szomorúságnál tartunk: nagyon depresszív, melankolikus gyerek, aki a saját kis világában él. Teljesen motiválatlan, egyáltalán nem érdekli a tanulás, erősen önbizalomhiányos. Bármire megkérhetik idegenek vagy a korabeli gyerekek, képtelen ellentmondani, bármit megcsinál automatikusan, mint egy robot. Ha mondjuk a tanárnője leszidja valami olyan dolog miatt, amihez köze se volt, nem szól semmit, csak tűri, mert egyszerűen képtelen bárkinek is ellentmondani, még akkor is, ha valamiben teljesen igaza van, és alaptalanul vádolják.


A szülei mindent megadnak neki, amit pénzzel meg lehet. Sok ruha, rengeteg játék, bőven van étel, és már rengeteg helyre elutazott a szüleivel. Szóval anyagiakban nincs gond. Az anyja viszont egy rendkívül labilis, idegbeteg személy. Amikor jó kedve van, olyanokat mond a gyereknek, hogy ő a legjobb, legügyesebb, legokosabb, legszebb gyerek a világon. Ha viszont nincs jó passzban, bármivel fel tudja idegesíteni magát, és ilyenkor szépen kimutatja a foga fehérjét: részletekbe menően elemzi a lányának, hogy miért teljesen értéktelen, hasznavehetetlen, h.lye. Amikor átküldi a gyerekét a szomszéd szobába, hogy hozzon át valamit, és a lány nem találja az adott dolgot, vagy megkéri, hogy végezzen el valami feladatot, és úgy csinálja meg, hogy az nem tetszik az anyukának, rettentően kikel magából, olyan dolgokat ordibál, hogy "Vak vagy?!", "Miért van az, hogy te soha-semmit nem találsz meg?", "Hát még ehhez is h.lye vagy?!', "Hogy lehetsz ennyire béna?!", "Hát semmit nem tudsz letenni az asztalra?!". Na meg a "Minek kellett téged megszülnöm?", de az alap. Szóval el lehet képzelni, miből áll egy ilyen dühkitörése. Néha emellé még lekever pár kib....ott nagyot is vagy megrángatja, de az szintén alap. Egyébként ez az anyuka tipikusan az az ember, aki mindenkivel jóban van a munkahelyén és a környezetében, mindenkivel mézes-mázos hangon beszél és jópofizik, szóval külső szemmel nézve tényleg egy hihetetlenül jó és kedves ember. Aztán hazamegy és naphosszat szidja az ismerőseit olyan "Mindenki h....lye Csak én vagyok helikopter!" stílusban, beleértve az állítólagos "barátait" is.

De mégegyszer kihangsúlyozom, hogy mindent megad a lányának, ki van nyalva a ..., csak néha, amikor olyanja van, önbizalomromboló hadjáratot indít ellene. Szerintetek ez okozhatja a gyerek morbid gondolatait?


2017. febr. 23. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez. Ilyen idegroncs anyának köze nincs a gyerek közelében.

És az apja is hibás, ha ezt hagyja. Mi lesz ebből a gyerekből így? Ki védi meg?

2017. febr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
*keresnivalója
2017. febr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam! Az anyának valószínűleg nárcisztikus személyiségzavara van, fontosabb neki a látszat. A lány szerintem szorong, mert nem tud önmaga lenni és ezeket az érzéseket fejezi ki rajzokban. Azért tesz meg és tűr el mindent, mert meg akar felelni, hiszen feltételezem az anyja "erre nevelte". (Tökéletesnek maradni minden szituációban.) Elképzelt magának egy "tökéletes" gyereket és ezt akarja ráerőltetni a lányára elnyomva ezzel a személyiségét. Valószínűleg ezért lesz mérges az anyuka, ha a lányának nem sikerül valami, amire megkérte. Lehet, hogy úgy látszik, hogy mindene megvan, de nem biztos, hogy ő erre a "mindenre" vágyik. (Ha valakit pl. az egyszerű, "fiúsabb" dolgok érdeklik, hiába kap egy csomó cuki ruhát, aminek a legtöbb lány örülne nem lesz tőle boldog, mert az nem Ő, hanem egy "szerep".) A lány érzi, hogy az anyuka szeretete nem feltétlen, hiszen ha hibázik az már "nem elfogadható" és ez nagyon nyomasztó tud lenni. Lehet meg sem tudja fogalmazni, hogy mi a baj, csak érzi, hogy valami nem jó. Egyszóval igen, nagyon is okozhatja az anya viselkedése. Nem minden a látszat.

Nem rajzolt még esetleg bábot vagy kötélen rángatott figurát? Esetleg üres testet? Nálam visszatekintve ezek voltak árulkodó jelek.

2017. febr. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Tudat alatt az anyját kínozza, azért keresi eztán témát. Szakember tud segíteni feloldani neki ezt a belső feszültséget, amit az anyja okoz neki, és muszáj lesz megtanulnia majd kezelni a dühét. Hogy mikorra fogja ezek után tudni felépíteni az egészséges önképet, ami jelenleg torz, az kérdéses sajnos.

Apuka meg legyen már apuka, ne hagyja veszni a lányát.

2017. febr. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hol az apa, őt észreveszi ezeket a dolgokat egyéltalán?
2017. febr. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én vagyok az apuka. Másfél éve váltam el, mert már nem tudtam elviselni. Egyszerűen nem bírja ki, ha nem szidhat valakit. Mindig neki van igaza, ő mindig mindent jobban tud. Rengeteget veszekedtünk a házasságunk alatt, a gyerek miatt is. Egész kicsi korától megfélemlítve nevelte, azt az "elvét" vallva, hogy inkább féljen tőle, mint ráköpjön. Amikor megpróbáltam neki elmagyarázni, hogy van aranyközépút a megfélemlítés és a mindent ráhagyás között, kikelt magából, hogy én csak ne osztogassak neki gyereknevelési tippeket, úgysem értek semmihez, de a gyerekekhez főleg nem. Amikor elváltam tőle, azt akartam, hogy a lányom hozzám kerüljön, de a volt feleségemnek ítélték. Ő jobb anyagi körülményeket tud biztosítani a lányunknak, és arra se volt bizonyítékom, hogy bántalmazza, mert sose verte kék-zöldre, néhány erősebb pofon meg hajtépés miatt meg senki se fogja gyerekbántalmazónak titulálni, de különben sincs bizonyítékom még erre se. És egy gyereket sem fognak azért a másik szülőnek ítélni, csak mert néha elordítja magát a másik fél. Egyébként is, külső szemmel nézve nem látszik, milyen rosszindulatú. Tehát nála maradt a lányunk, én kéthetente vihetem el hétvégére. Tanácstalan vagyok. Konkrétan nem "bántalmazza", amivel a hatóságokhoz tudnék fordulni, de emellett egy lelki nyomorékot csinál a gyerekből.


DE mikor mondja nekem, hogy nem szereti anyát, látom rajta, hogy bűntudata van, amiért így gondolja, hisz annyi mindent megvesz neki az anyja. Kezdek elbizonytalanodni, talán tényleg nincs is olyan rossz sorsa a lányomnak? Vannak gyerekek, akiket félholtra vernek vagy éheztetnek, őt meg "csak" elhordják mindennek alkalmanként.

2017. febr. 24. 09:14
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A verbális erőszak is erőszak! Talán még rosszabb, mint a verés, mert ezt nem lehet bebizonyítani, de ha mégis akkor se nagyon foglalkoznak vele. Letudják annyival, hogy biztos rossz napja volt a szülőnek, meg hogy biztos megérdemelte, stb. A gyereknek azért van bűntudata, mert azt kéne éreznie, hogy "anya jó", hiszen mindent megvesz, de Ő mégse ezt érzi, fél tőle a külső szemlélő számára ok nélkül.

Talán vidd el a rajzait egy pszichológushoz, aki értelmezni tudja és bebizonyítja, hogy az anyánál nem tud mentálisan egészségesen fejlődni a gyerek. Ez talán fontosabb a jobb anyagiaknál.

Hány éves lányról van szó?

2017. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy attól, mert van akinek rosszabb még nem kell szemet hunyni a kevésbé rossz felett. (Ha eltörik a keze akkor se sírjon, mert van akinek keze sincs?)
2017. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nyolc éves lányról van szó.

A rajzait esetleg elviszem egy szakemberhez, bár nem hiszem, hogy pár "firka" bármit is tudna bizonyítani.

2017. febr. 24. 10:32
 10/17 anonim ***** válasza:

"Kezdek elbizonytalanodni, talán tényleg nincs is olyan rossz sorsa a lányomnak? "


Mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb! Ne bagatellizáld el! Sajnos a leírtakat én magam is átéltem, nekem is ilyen az anyám, csak az apám sem próbált meg kiállni értem.

Pszichoterápiával sikerült feldolgoznom a gyerekkori sérelmeket, attól lett önbizalmam. Én mindenképpen ajánlom, hogy vidd pszichológushoz és emellett támogasd! Nagyon fontos lenne, hogy meg tudja élni a haragját az anyja ellen, bűntudat nélkül! Ez fontos része a gyógyulásnak. Akár évekig is eltarthat, de megbocsátani csak akkor lehet, ha már jól kiharagudtuk magunkat.

Mindenképpen szakember segítségére lesz szüksége!

2017. febr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!