Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy van párom?

Figyelt kérdés

Mindig tiltottak a fiúktól, barátaim se voltak, mert sehova se engedtek el. Tanulás tanulás... a többi pedig felesleges időpocsékolás

Kollégista lettem egyetem miatt. Úgy véltem h jobb ha nem tudnak semmit az ottani életemről, nem is érdeklődnek utánna. Mindig csak az a kérdés h ma tanultam e, milyenek a zh-k stb. Így el se mondom h kikkel vagyok jóban. szóval mondhatjuk úgy hogy kettős életet élek. Nem hazudok mert rá se kérdeznek.

Végre lett párom, aki zokon veszi h nem tud róla senki a családomból, még a létezéséről sem. valamilyen szinten igaza van, de 2 hónap után mit vár? Legszivesebben sose mondanám el, mert ugyis lebeszélnének róla. Anyám nagyon manipulitatív szóval biztos h szétválasztana minket. Nekem nem kell plusz gond.


Szüleim mindig rosszalóan néztek unokatestvéreimre akik hazavitték a párjukat. mondván h idegent ők nem etetnek. eljegyzésig nem is alhatnának egymásnál stb. Iszonyatos


Csak ő nagyon erölteti h legalább említsem meg nekik h van nekem.

A kérdés most az h mit tehetnék, szóval tanácsokat várok.

20L



2016. dec. 31. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen szigorúak a szüleid.

Nehéz helyzet, de én várnék egy kicsit, és elmondanám a páromnak, hogy próbálja egy kicsit megérteni a helyzetemet.

Ha meg már mindenképp el akarod mondani, akkor egyszerűen határozottan mondd meg nekik, 20 éves vagy, már nem szólhatnak ebbe bele.

2016. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Szent Isten, milyen besavanyodott emberek vannak?

Figyelj, ezt beszéld meg a sráccal, ha van egy csöpp esze, felfogja:

Legszivesebben sose mondanám el, mert ugyis lebeszélnének róla. Anyám nagyon manipulitatív szóval biztos h szétválasztana minket. Nekem nem kell plusz gond.


A szüleidet meg majd valahogy, lassan vezesd rá a témára, ne legyen nekik derült égből villámcsapás, mikor bejelented, hogy két hét múlva szülsz, de előtte lagzi :D

2016. dec. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Mondd el ezt a párodnak meg fogja érteni. Gondolom ő se menne szívesen olyan emberek közè akik már a gondolatát is utálják. Ha tudod hogy problémázni fognak akkor nem érdemes bemutatni mert ez jobban a kapcsolatotok rovására mehet mint az ha nem mutatod be.


Kollégista vagy szóval gondolom nem is találkozol sokat a szüleiddel szerintem nem érdemes elmondani.

2016. dec. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Tegyél ki közös képeket a facebookra, meg rakd ki, hogy kapcsolatban vagy. Manapság így szokás. Nem bunkóságból mondom, de tényleg így csinálják az emberek. Pl. én se személyesen a húgomtól tudtam meg, hogy eljegyezte a barátja, hanem a facebokjáról...
2016. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Gáz, hogy eleve úgy állsz hozzá, hogy lebeszélne anyád. Nem kell ráhallgatni és kész, egyik füleden be, másikon ki... 20 éves vagy, nem 12!
2016. dec. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Miért tiltanak? Tanulj, legyen jó munkád...aztán vonulj zárdába?

Úgysem laksz otthon, közöld telefonon, ha leakar beszélni kinyomod, legközelebb mondd neki, ha megint elkezdi, hogy fejezze be vagy megint kinyomod.

Nekem is rosszúl esne a barátod helyében

2016. dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak magyarázd el,hogy milyenek a szüleid és miért nem beszéltél róla eddig otthon.

De egyébként meg ha titkolod,akkor nem is fog változni a helyzet. Le kéne ülnöd a szüleiddel beszélni és elmondani nekik. Ők hány évesen találkoztak? Ha kb a te korodban már együtt voltak,akkor érvelhetsz azzal is,hogy gondoljanak vissza az ő fiatal korukra stb.. De ha nagyon hajthatatlanok,akkor mindegy, de legalább megpróbáltad és már tudják,hogy van valakid.

Egyébként nekem több 20 éves ismerősömnek már gyereke van és férjnél van. Nem vagy már annyira kicsi,hogy félni kelljen a szülők reakciójától,szóval próbáld meg elmondani.

Ha nem jól reagálnak,akkor meg max nem viszed még haza a barátod..Csak tudod,utána ők fogják a legjobban mondani,hogyha komolyra fordul a kapcsolat, hogy hát ők nem is ismerik azt a fiút..A saját hibájukból..

2017. jan. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Eljegyzes utan hazaviszed
2017. jan. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat :)


Párom tisztában van a helyzettel, viszont nem szeret titokban élni.

Szüleim idősek viszonylag. Egyetlen gyerekük vagyok (nehezen sikerült teherbeesnie anyámnak). Már 60hoz közel járnak. 30 éves koruk körül találkoztak


Facebookra biztos nem tenném ki :DD egyrészt nekik facebookjuk sincs, másrészt senkinek semmi köze a magánéletemhez :D

2017. jan. 1. 12:27
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Ez valóban nagyon nehéz helyzet.

Anyuka nem csupán manipulatív, gondolom, hanem el is nyom téged, önző, fél, hogy mi lesz vele, ha bepasizol.


A srácot is meg lehet érteni, ha komoly kapcsolatra vágyik, de azért két hónap...


Én úgy kezelném a helyzetet, hogy "Figyelj, Pityú, tudom, hogy szeretnéd megismerni a szüleimet, tisztelem benned, hogy egyenes vagy és nem szereted a titkolózást, ezt teljesen megértem. De azért neked nincs arról fogalmad, hogy az anyu mennyire manipulatív, milyen dolgai vannak, és mikre nem képes azért, hogy szétválasszon minket. Én azt szeretném, ha kiforrna a kapcsolatunk annyira, hogy biztos legyek abban, hogy az anyu nem állhat közénk, és akkor szívesebben bemutatnálak, de erre és erre a praktikákra készülj fel akkor is. Én túlságosan szeretlek ahhoz, hogy miatta veszítselek el, és nehezen bocsátanám meg neki is, neked is és magamnak is, ezért légy türelemmel."


Anyut meg lehet, hogy csak határozottsággal tudod leszerelni. Csak ott van színház, ahol közönség is van.

Neked kell a legtöbbet változnod egyébként: bizonyítanod kell, hogy már nincs hatással rád annyira, és nem a pasival kezdeném, hanem jelentéktelen dolgokban vívnám ki a szabadságharcokat, hogy szokja: már nem vagy a régi.

Ha a srác tudja, hogy akármit mondhat az anyukád, nem szabad elhinni, akkor okés, csak mondja, hogy, jól van Joli néni, engem ez nem zavar. Egy idő után már nem szívesen megy hozzá.

2017. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!