Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Némely ember miért tud jobban...

Némely ember miért tud jobban megszeretni inkább egy állatot mint egy embert?

Figyelt kérdés

mert nem tud neki ellent mondani és inkább csak szolga?

mert biztosan nem intelligensebb mint ő?

mert egy állatnak nincsenek olyan nagy igényei?

mert szinte akkor mindenben ő dönthet?

más egyéb vagy ezek cáfolata....?


2017. márc. 26. 09:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Mert az állat feltétel nélkül hűséges, nem hazudik és nem nyúlja le a csajod.
2017. márc. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Egy állat miben a szolgád? Mit végez el neked, vagy helyetted? Egy házimacska, vagy egy kutya? Semmit.

Ha most szigorúan háziállatokról van szó, akkor az se feltétlenül igaz, hogy nem olyan nagyok az igényei: egy állatnak időt és teret kell biztosítani, törődni, nevelni kell, orvoshoz hordani. Már ha valaki felelősséggel tartja.

Az intelligencia is sokrétű kérdés, mert persze a másodfokú egyenletet nem tudja megoldani, de rengeteg mindenben nagyon intelligens egy kutya is, főleg érzelmileg.

Aki úgy tart állatot, hogy rugdossa, kiköti, éhezteti, azokat nem értem, én sem tudom, miért tartanak.

De ha egy ember jobban kötődik az állatához, mint néhány emberhez, az azért van, mert az állatok tiszták, nyílt szívűek, hálásak, rengeteg szeretetet adnak, nem hazudnak, csalnak vagy lopnak meg, nem vernek át, hűségesek, igazi társak. Erre sajnos sok ember képtelen, tehát egy kutya pl simán lekörözi őket. Ha egy ember teljesen elveszíti a bizalmát másokkal szemben, akkor egy állat tökéletes partner a lelki felépülésben, vagy tökéletes menedék. Nem gondolom, hogy ez bármilyen tekintetben is abúzus lenne.

2017. márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

"mert nem tud neki ellent mondani és inkább csak szolga?

mert biztosan nem intelligensebb mint ő?

mert egy állatnak nincsenek olyan nagy igényei?

mert szinte akkor mindenben ő dönthet?

más egyéb vagy ezek cáfolata....?"


Ha ezt így hiszed, akkor neked sosem volt még állatod! Az állításaid közül egyetlen egy sem stimmel!

2017. márc. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Csak egyetérteni tudok a második válaszolóval. A felsorolásaidból kicsit az jön át nekem, hogy leminősítendő aki jobban vonzódik az állatokhoz, mert könnyebb alattvaló. Pedig ez tényleg nem így van, mert egy rendes állatgondozás igen sok odafigyelést, türelmet és törődést igényel, és cserében sokkal hálásabbak, mint az emberek. Engedd meg, hogy megcáfoljam minden sorod:

-Nem szolga, ha rosszul kezeled, akár beléd is haraphat.

-Bizonyos dolgokban intelligensebb, mint sok ember, az érzelmi intelligenciája biztosan.

-Nagyon is nagy igényei vannak, pl. sokkal rendszerezettebbek sok dologban. Náluk nincs olyan, hogy majd ráérünk később etetni, vagy kibírja az az alom még holnapig.

-Csak látszólag a gazdi dönt, csak akkor működik együtt veled, ha te is ővele. Lásd első két pont.

Én nem akarom ,hogy teljesen alárendeltek legyenek, ettől én nem érzem magam jobbnak, felsőbb rendűnek. Pont azért szeretem őket, mert vannak igényeik, szeretem, hogy önálló lények, miközben együttműködnek velem. ezt a kölcsönösséget csak tudatosan lehet elérni, és ésszel. Az emberek viszont sokkal makacsabbak, hiába adsz bármennyit, csak azt éred el, hogy egyre jobban visszaélnek a türelmeddel és az odaadásoddal.

2017. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Annyira serult lelkileg, hogy fel a csalodastol, nem tud tanulni a hibaibol es elkerulni vagy maskepp banni bizonyos tpussal, alattal meg konnyu
2017. márc. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
4. Voltam. Még annyit szeretnék hozzá tenni, hogy a mai világban ahol mindenki a virtuális világban él és látszat kapcsolatokra megy, lájkokat erőszakol ki egy kis elismerésért, nem nagyobb butaság inkább állatokba "pazarolni" a szeretetet.
2017. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Mert többet lehet tanulni egy kutyától,mint az emberek többségétől!
2017. márc. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Hülyeségeket írsz kérdező.

Sokan azért szeretik jobban az állatokat, mert az emberekkel ellentétben az állatok igen ritkán tudnak csak csalódást okozni, és akkor is leginkább csak azért, mert az illető rosszul nevelte őket, vagy rosszul bánt velük. Sokan rengetegszer csalódtak az embertársaikban, én is. Egy állat nem használ ki téged, feltétel nélkül szeret és 100%-ig elfogad olyannak, amilyen vagy, nem szúr hátba, nem bunkó, és még lehetne sorolni.

Állatokban én még egyszer sem csalódtam, viszont konkrétan el tudnám hányni magam attól, amit egyes emberek művelnek.


Erre szokás azt mondani, hogy az állatokba sokszor több emberség szorult, mint egyes emberekbe.

2017. márc. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

A háziállat az egy fizetett szolgáltatás.


Pl kutya: Amit nyújt, az a háziasításból eredendően a terület védelme, jószág terelés, vadászok-gyűjtögetők segítese.

Manapság már a hobbitartás az elsődleges, ahol az állatnak étellel fizetünk, az cserébe szeretet, valakihez való tartozást, törődés szükségletét-érzését nyújtja-kelti az emberben. Tehát az emberben olyan kötődés alakul ki az állat iránt, mint egy embertársa iránt - családtag lesz.


A legnagyobb gond, amikor emberként is kezelik, gyerek helyett kutyát vállalnak, stb... ilyeneknek nem engednék állatot tartani, ez kínzás.

2017. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Kutyásoknál figyeltem meg,hogy sok közöttük a primitív felfogású,nemtörődöm.Valószínűleg lelki sérültek,amit más emberek okoztak nekik.Egy kutya pedig nem sok sérülést tud nekik okozni,nem uralkodik rajtuk,engedelmes,lehet irányítani stb.hát ezért sokkal könnyebb szeretni,mint egy embert.

A "primitív" alatt azt értem,ha pl.egy nem kutyás jogosan szól neki a kutya zavaró maga/tartása/ miatt,akkor is a kutyát védik.Mert persze nem a kutya tehet arról,ahogyan nevelik,de a gazdája a saját hibáját,felelősségét nem ismeri el.

2017. márc. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!