Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miféle háttérrel bírnak az...

Miféle háttérrel bírnak az olyan családok, ahol képesek a gyerekeknek ilyen idézőjelben merész keresztnevet adni, mint mondjuk a Gandalf, Froló, Anakin, Dartvéder?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években gyakran cikkeznek az olyan kérelmekről, ahol mindenféle egyéni keresztnevet akarnak adni a gyerekeknek, csakhogy megkeserítsék az életét minimum a 18. születésnapjáig és kielégítsék a rettentő egojukat, ami az egyéniségük kihangsúlyozásában nyilvánul meg.

Sokan mondják, hogy romák az illetők, de kötve hiszem, hogy a kérvényezők kizárólag csak romák lennének.

Nagyon is érdekes volna megismerni, hogy vajon miféle probléma van az adott családban. El tudom képzelni, hogy a szülő valami meg nem értett típusú egyén lehet, valamiben nagy kudarcot vallott, stb.

Ki ismer közelebbről ilyen embereket?



2017. márc. 26. 21:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%

Az ilyen embereknek a legnagyobb teljesítmény az egész életükben az volt, hogy szaporodtak. Aztán ki akarnak tűnni a tömegből, és el akarják zengeni az egész világnak, hogy ők különleges szülők, mert micsoda különleges gyereket csináltak, akinek még a neve is egyedi.

Hála Istennek a legtöbb ilyen gagyi, sértő, ronda, bugyuta és szánalmas név egyáltalán nem anyakönyveztethető itthon, az ilyen cigányoknak is fix, hogy van normális nevük, csak nem azt használják.

Mellesleg aki ilyen nevet akarna adni a gyerekének, mint a Gandalf, Traktor, vagy akár Orália, azt kötelezném arra, hogy 1 hónapig ő viselje ezt a nevet. Megnézném, mi lenne ezek után a véleménye a renitens szülőnek, de az biztos, hogy lemondana erről a névről örökre.

2017. márc. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy sok olyan név van, ami anyakönyveztethető, nem tűnik túl extrémnek, és mégis jól el lehet rontani vele főképp a gyerek későbbi munkakarrierjét.

Pl:

Női: Málna, Mandula, Eperke, Ajándék

Férfi: Hadúr, Kurszán


Én nem tudok elképzelni egy vezetőbeosztású, vagy magasabb pozícióban lévő nőt mondjuk Kovács Eperke névvel. Egyáltalán nem lehet komolyan venni. Ugyanúgy, ha valaki beadná nekem az önéletrajzát Kiss Hadúr névvel, tuti azt hinném először, hogy letöltött valami netes önéletrajzmintát, de a nevet elfelejtette átírni. Ha nekem lenne egy új főnököm, aki bemutatkozna, hogy "XY Hadúr vagyok", akkor elgondolkoznék, hogy a normális nevemet mondjam-e vagy azt, hogy "én meg ZQ Hercegnő" :D

Szóval nem feltétlenül kell ilyen szélsőségeket kiragadni, mint a Gandalf, vagy Dartvéder, mert vannak kevésbé extrémebb nevek is, amik ugyanilyen rosszak.

2017. márc. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%
Régen talán igaz lett volna, hogy a romákra jellemzőbb az ilyen, de ma már legalább annyira adnak szokatlan, vagy egyenesen elmebeteg neveket minden társadalmi csoportban. Ismerek ilyeneket, azt hiszik, hogy ettől lesz különleges a gyerek. Más oka nincs a dolognak.
2017. márc. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Van olyan eset, amikor a szülők tényleg előre eltervezik a gyerek jövőjét és azért adnak neki egy nevet. Én olyan emberről tudok, akit már születésekor papnak szántnak és adtak neki egy régi, ritka nevet, ami valószínűleg jól is áll egy egyházi személynek.

Ezen esetekben nincs tudatosság, csak pillanatyni szeszély, kitűnni vágyás. Lehet, hogy túlságosan is jónak gondolják az életszínovalat, esetleg úgy vélik, hogy a társadalmi változások sebtében bekövetkeznek, s vagy munka és erőfeszítés nélkül csinál karriert a gyerek, vagy pedig majd a szerintük egyik napról a másikra megváltozott társadalom már elfogad főnökasszonynak, vagy elnökasszonynak is akár egy Kovács Eperke nevű nőt.

2017. márc. 27. 19:23
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Régebben én is így gondoltam. Ma viszont sokkal jobban rühellem az olyat, mikor az szülő nevét kapja (a mi családunkban is szokás sajnos), ami ráadásul egy eleve gyakori név, mindezt gyakori vezetéknévhez. Nem adnék ilyen idióta nevet a gyerekemnek, mint a címben felsoroltak, de a top10-ből sem választanék, mert az is nagyon szívás.
2017. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Candida, mint név, überelhetetlen.
2017. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, leginkább a romákra jellemző, de rengeteg "fehérember" is ilyen idióta... tipikus "special snowflake" szindrómában szenvedő emberek, akik rohadt kreatívnak gondolják magukat, és a gyereküket kb. a saját "kreativitásuk" megvalósulásának látják. Bele sem gondolnak, hogy az egy önálló élet, és akinek az egész életét el lehet rontani egy hülye keresztnévvel... nem, inkább az a lényeg, hogy mutassuk meg, hogy "én aztán nem választok uncsi neveket, mint az Anna meg a Miklós" meg "meg akarom mutatni, mekkora nagy Gyűrűk ura / Star Wars / Trónok harca stb. rajongó vagyok" meg "höhö, szóvicces név, ettől majd mindenki látja, milyen vicces vagyok".
2017. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!