Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért esik zokon a felnőttekne...

Miért esik zokon a felnőtteknek, ha a gyerekek olyat mondanak nekik, ami a véleményükkel ellenkezik, de totál igaz?

Figyelt kérdés

Pl. valami vita indul az FB-n, ebbe beszáll egy gyerek is, és nem mond hülyeséget, de egy sereg felnőtt egyből letámadja, és mint egy ovis, úgy viselkednek vele, az életkorára hivatkozva hazaküldik.

Ez miért van?

Ilyen elődökből jó hogy néhány gyerek síkhülye...



2017. márc. 11. 07:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyes felnőttek nem akarják elfogadni azt, hogy egy gyereknek is lehet véleménye dolgokról. Találkoztam már én is ilyennel, hogy "Te még kicsi vagy ehhez, ne szólj ebbe bele." Soha nem értettem, hogy miért gond az, ha egy fiatalabb egyén hozzá tud szólni az élet dolgaihoz. Amúgy a felnőttek nem szeretik, ha egy gyerek azt hiszi, hogy valamit jobban tud náluk.


A másik dolog meg az, hogy néha tényleg olyannal jön a gyerek, ami nem igaz és az egész nem annyira egyszerű, mint azt a gyerek elképzeli. De mondjuk szerintem ilyenkor sem lenne jogos elküldeni őt a fenébe, mert egy felnőttnek már kellene tudnia kezelnie az érzelmeit. Normális ember módjára is lehet azzal a gyerekkel tudatni, hogy miért nem igaz, az amit mond. De könnyebb az út, ha csak egyszerűen elhesegetik onnan.

2017. márc. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A "te még kicsi vagy ehhez" nálam túl kevés

Nálam ilyenek vannak hogy

"Takarodj aludni sz*ros" vagy "Sz*pd le aput zsebpénzért" stb.

2017. márc. 11. 08:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember egymással szemben is kőbunkó, mit vársz egy ilyen embertől, ha ráadásul egy gyerekhez beszél?


Ráadásul ugyanezek az emberek szeretik a "gyerek" kategóriát nyújtani amíg csak lehetséges; előbb 18 év (mert akkor valami mágikus történik, és hirtelen egyik éjszakáról a másikra a gyerek átlkép a felnőtt világba), aztán 20, aztán 25.


Feltételezem onnan származik, hogy féltik az egójukat. Velük szemben, egy gyereknek hogy lehetne igaza? Mit művelne az egy ilyen komoly, felelősségteljes és művelt felnőtt emberrel, mint ők?


Arról persze nem is beszélve, hogy egy gyereknek lehet jóval több tapasztala vagy rálátása egy specifikus kérdésre, mint egy felnőttnek. Van egy bizonyos történelmi korszak, ami mindig is érdekelt. 21 éves vagyok, szóval egyeseknek "gyerek kategória", viszont 8-10 éves korom óta foglalkozom ezzel a témával. Anyám is erről olvasott nekem, majd én magamtól is ezt kutattam a szabad időmben. Ez azt jelenti, hogy ezt a témát illetően 11-13 év tapasztalatom van.


Ennek ellenére előfordult (korábban), hogy csak és kizárólag azért hallgattattak el, mert később születtem, mint ők. :)

2017. márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Az emberek nagy része szimplán tök hülye, és mellé még azt se tűri, ha valaki okosabb nála.


Az is tipikus, hogy ha már nem képesek egy vitában érvekbe kapaszkodni, akkor jön az anyázás, szidalmazás, vagy épp az ilyen kreált "érvek" hogy túl kicsi vagy, nem értheted, stb.


Ugyanolyan mint amikor a fizetésed, pénzed alapján kategorizálnak be, és közlik hogy "mit pofázol bele te 300-at keresel". Vagy csak az az ember, csak az a becsületes aki minimálbéres, neki jogában áll a nap 24 órájában panaszkodni ez miatt, mindenki más meg fogja be a pofáját.


Vagy ezen az oldalon is megfigyelhető egyfajta "falkaszellem". Ha mondasz valamit, ami nem egyezik a véleményükkel, akkor egymásra licitálva kezdenek ócsárolni, fennhangon, lekezelően kommentelni.


Tulajdonképpen az interneten kommentelő emberek jelentős része csak szarral dobálózó majom... :D

2017. márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Persze hogy ha arra hivatkozok, hogy "félted az ego-d?" vagy a "fáj, ha egy gyereknek igaza van?" akkor már küldik a sírva röhögős emoji-t, hiszen azt akarják hogy azt lássák a kívülállók, hogy "Fú, de kemény vagyok, nem veszem komolyan a gyereket" közben az esik le hogy nem nagyon tud mit szólni...

Második kommentelő, melyik az a történelmi korszak? Bírom a törit c:

2017. márc. 11. 08:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Másoj vitájába felnőttnek sem célszerű beleszolni.

Meg ahol forro a hangulat onnan nem is lehet kedves embereket találni

2017. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akik FB-on politizálnak kommentekben, azok külön állatfajt képviselnek. Nem kell velük törődni, és egyáltalán beleszólni a vitájukba, mert értelmetlen.
2017. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Facebook a fogyatékosok állatkertje.
2017. márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem "síkhülye" a gyerek, csak más a véleménye, és a gyerek nem tudja elviselni, hogy másoknak más a véleményük, mint az övé. Talán éppen fordítva van. A gyerek nem tud még vitatkozni. Egyébként egy felnőttnek sokkal több tapasztalata lehet,mint egy gyereknek, ez a gyereknek is be kellene látni.
2017. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De ha pl. tényleg egy elvakult felnőttről van szó, és te kijavítod, akkor miért süllyed le egy öt éves kiskölyök szintjére?
2017. márc. 12. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!